Connect with us

ببینید و بشنوید

چند نکته جذاب در مورد شهر برلین

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

پایتخت آلمان بزرگ شهری است که میان گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است، چه کسانی که اهل هنر هستند و چه کسانی که برای تفریح به برلین سفر می‌کنند.

۱. سالن‌های اپرای برلین

برلین تنها شهر جهان است که سه سالن بزرگ اپرا دارد، این در واقع هدیه‌ای است که در پی اتحاد دو آلمان و یکی شدن برلین غربی و شرقی نصیب این شهر شده است.

۲. پل‌ها یش

باورش سخت است، اما تعداد پل‌های برلین از ونیز هم بیشتر است. پایتخت آلمان در مجموع حدود ۲۱۰۰ پل دارد که عبور از روی مسیرهای آبی را میسر می‌کنند. یکی از زیباترین پل‌های برلین پل Oberbaumbrücke است که از روی رود «اشپره» می‌گذرد و دو طبقه است. طبقه پایین برای عابران و خودروهاست و طبقه بالا برای قطارها در نظر گرفته شده است.

۳. برلین شهر دوستداران خرید

دوستداران خرید در پاریس راهی «Galeries Lafayette» می‌شوند و در مادرید سراغ «El Corte Ingles» می‌روند. اما در واقع برلین بزرگ‌ترین فروشگاه قاره اروپا را دارد. «فروشگاه غرب» KaDeWe که مخفف Kaufhaus des Westens است. این فروشگاه که در سال ۱۹۰۷ افتتاح شد به بزرگی هشت زمین فوتبال است و ۶۴ پله برقی و ۲۶ آسانسور دارد. هر روز بیش از پنجاه هزار نفر در این فروشگاه خرید می‌کنند که بیشترشان توریست هستند.

۴. رستوران خاص و منحصر به فرد

یکی از جاذبه‌های توریستی، پارلمان آلمان (Bundestag) است که تنها پارلمان در جهان است که ساختمان آن کافه رستورانی زیبا و خاص برای عموم دارد. بازدیدکنندگان از پارلمان آلمان می‌توانند در قسمت بالا و روی سقف ساختمان نه تنها از چشم‌اندازی زیبا لذت ببرند، بلکه طعم غذاها و شیرینی‌های لذیذی را بچشند.

۵. شهر اهل شکم

برلین شهر مهاجران است و در واقع بیش از ۳۵ درصد شهروندان برلین را مهاجرتباران تشکیل داده است. تقریبا از تمامی ملیت‌ها در این شهر حضور دارند و جای تعجب نیست که طیف رستوران‌ها و کافه‌های اینترنشنال هم در این شهر زیاد است. ترک‌تبارها قشری مهمی از ساکنان در این شهر تشکیل می‌دهند. ۲۰۰ هزار شهروند ترک‌تبار در برلین زندگی می‌کنند و در پایتخت آلمان بیش از ۱۶۰۰ رستوران (کباب دونر) وجود دارد که رقیب سرسخت غذای «سوسیس با سس کاری» است.

۶. شهر موزه‌ها

برلین تنها شهر اروپاست که شمار موزه‌های آن بیشتر از شمار روزهای بارانی در سال است. به طور متوسط ۱۰۶ روز در سال در شهر برلین باران می‌بارد. این در حالی است که در این شهر ۱۷۰ موزه وجود دارد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

ببینید و بشنوید

چگونه چنگال بر سر سفره غذا راه یافت؟

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

در گذشته‌های استفاده از قاشق و چنگال و کارد به عنوان ابزار غذا خوردن مرسوم نبوده و در بسیاری از نقاط دنیا انسان‌ها با دست غذا می‌خوردند.
کارد و چاقو و بعدها قاشق از قدیمی‌ترین ابزارهای غذا خوردن در تاریخ جوامع بشری محسوب می‌شوند. و اما چنگال که آخرین همنشین بشقاب است و مدت زیادی از فراگیر شدن آن نمی‌گذرد. استفاده از چنگال در غرب همواره با مخالفت کلیسا روبرو بوده است.

یافته‌هایی از دوران رم باستان نشان می‌دهند که از چنگال برای صرف غذا استفاده می‌شده است. و به احتمال زیاد استفاده از قاشق و چنگال و کارد به هنگام غذا خوردن مختص اشراف بوده است و از چنگال به مفهوم امروزی‌آن استفاده نمی‌شده، بلکه برای بیرون کشیدن گوشت از دیگ غذا کاربردی بوده است.

جامعه‌شناس آلمانی «نوربرت الیاس» در کتاب «در مورد پروسه تمدن» به نقل از پترئوس دامیانی می‌نویسد: «در قرن یازدهم پرنسس بیزانسی با نام «آرگیلو» با پسر خانواده‌اشرافی «دوگن» در ونیز ازدواج می‌کند. این پرنسس به هیچ غذایی دست نمی‌زد و آن را با چنگال دوشاخه‌ای به سوی دهانش می‌برد. این کار او خشم دربار را برانگیخت و مایه آبروریزی می‌شد. »

با آغاز عصر روشنگری چنگال ازنوع سه شاخه‌اش نیز از چنگال کلیسا و روحانیت آزاد شد. از قرن هفدهم استفاده از چنگال «چهار شاخه» در فرانسه رواج یافت.

در قرن هفدهم، «یوهان میشائل موشروش» سیاستمدار و نویسنده منتقد می‌نویسد: «عجب دیوانگی، مد جدید این است که حالا سالاد را با چنگال می‌خورند. چطور ممکن است سالاد را با دست نخورد و مزه بدهد؟».

استفاده از چنگال، آرام آرام در ایتالیا در بین اشراف مد شد و از قرن هفدهم از این کشور به سراسر قاره اروپا سرایت کرد. در آداب غذاخوردن در اروپا می‌گویند دلیل اینکه «چنگال به هنگام صرف غذا نباید هیچگاه رو به بالا باشد»

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

ببینید و بشنوید

گوگل لوگوی خود را به افتخار دانشمند ایرانی تغییر داد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

گوگل در روز سه‌شنبه به احترام دانشمند ایرانی آقای لطفی علی‌عسگرزاده تغغیر داد. ایشان ریاضیدان، دانشمند کامپیوتر، مهندس برق و استاد ایرانی علوم رایانه در دانشگاه کالیفرنیا و همچنین مخترع نظریه منطق فازی و شاخه‌های متنوع آن بودند.

او در سال ۱۳۴۳مقاله مجموعه‌های فازی خود را به ثبت رساند که مفهوم منطق فازی را ارائه می‌داد. لوگوی گوگل تصویری ازآقای لطفی‌زاده را که در کنار معادله ریاضی است به تصویر کشید.

نظریه ایشان (منطق فازی)، شکلی از منطق‌های چند ارزشی بوده که در آن ارزش منطقی متغییرها می‌تواند هر عدد حقیقی بین ۰ و ۱ و خود آن‌ها باشد.

آقای لطفی علی‌عسگرزاده در سال ۱۲۹۹ از پدری ایرانی و مادری روس در باکو متولد شد. او تحصیلات اولیه خود را در تهران و باکو به انجام رساند.

وی در سال ۲۰۱۱ و درسن ۹۰ سالگی مفهوم «اعداد زد» را مطرح کرد تاعدم قطعیت را به ارزش‌های رقمی اعداد فازی اضافه کند. این مفهوم در سال ۲۰۱۳ به نام او ثبت شد. وی بیش از ۲۰۰ مقاله علمی در کارنامه خود دارد و بالغ بر ۳۵ دکترای افتخاری از دانشگاه‌های معتبر جهان کسب کرده بود.

این دانشمند بزرگ در سال ۲۰۱۷ در برکلی کالیفرنیا درگذشت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

ببینید و بشنوید

هفت دلیل مهم برای بازرسی فنی از خانه قبل از خرید ملک

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مقاله از: مهندس شهرام علی کاهی ( بازرس فنی ساختمان )

Shahram Alikahi: 604 862 7007

هفت دلیل مهم برای بازرسی از خانه قبل از خرید ملک

شماره ۱ – تعیین مشکلات ساختاری
همه این سوالات (و بیشتر) را می‌توان با گزارش بازرسی خانه پاسخ داد! مسائل ساختاری! در حالی که همه ما می‌توانیم به زانو در بیاییم و نگاهی دقیق به برخی از دیوارهای داخلی/خارجی داشته باشیم تا هر چیزی را که آب و هوا ارزش توجه به آن را دارد تعیین کنیم، اما برای تشخیص هرگونه مشکل احتمالی سازه‌ای به یک متخصص نیاز است! هر بازرس مجرب منزل می‌تواند وضعیت نصب و راه اندازی فردی را تشخیص دهد و تعیین کند که آیا تعمیر و نگهداری مدت زیادی به تاخیر افتاده است یا اخیراً تحت مراقبت قرار گرفته است. «ترکهای بزرگ در دیوارها، چارچوبهای درب یا سقف، که به سرعت توسط فروشنده خانگی در زمان امضای MANDATE توضیح داده شده است، ممکن است به طور واقعی به عنوان یک سازه قوی، به عنوان یک سازه قوی تولید شود. ترفندی که همه را دور می‌کند.» و شاید مهمتر از همه، بازرسی خانه به شما این ایده را می‌دهد که چقدر زمان برای تعویض لوازم فعلی باقی مانده است. انجام این ارزیابی‌های دقیق از قبل به شما این امکان را می‌دهد تا به عنوان خریدار خانه هزینه‌های نگهداری بعدی را به عنوان کل هزینه مالکیت خانه تعیین کنید.
– بودجه هزینه‌های تعمیر و نگهداری در آینده بازرسی خانه می‌تواند تشخیص دهد که آیا وجود دارد یا خیر. آیا تعداد زیادی از این تاسیسات اصلی به طور همزمان به پایان عمر خود می‌رسند؟ آیا قیمت خرید ناگهان دیگر چندان جذاب به نظر نمی‌رسد؟ با بازرسی خانه، هرگونه پرچم قرمز احتمالی مانند مسائل ساختاری کشف می‌شود!

شماره ۲- مسائل ایمنی احتمالی را که در قیمت خرید تعیین شده است بیابید:
آخرین چیزی که خریدار می‌خواهد، پشیمانی خریدار خانه پس از خرید خانه است! آیا می‌توانید با اطمینان کامل بگویید که خانه جدید شما هیچ کپکی ندارد؟ در مورد مونوکسید کربن لوازم خانگی ضعیف نصب شده یا بد نگهداری چطور؟ کسی دودکش را مسدود کرده است؟ «هرگونه درخواست برای تعمیرات هر یک از طرفین پس از گزارش بازرسی خانگی، آسان‌تر خواهد بود که درمقابل آن‌ها تلاش کنید تا شدت را با استفاده از همه طرفهای خود خریداری کنید» «هنوز در حال حرکت به جلو هستید، اما هیچ ایده واقعی در جایی که قصد دارید به زمین برسید نداشته باشید!» تجربه شخصی «برای بالا آمدن با هزینه‌های احتمالی.» آیا چندان شگفت‌آور نیست که چگونه بسیاری از عیوب پنهان، شناخته شده و ناشناخته برای هر دو طرف، می‌توانند ناگهان سر زشت خود را عقب بکشند؟ آیا حاضرید ایمنی و سلامت خود و عزیزان خود را به خطر بیندازید؟ گزارش بازرسی منزل هر یک از این نگرانی‌ها را پوشش می‌دهد و پیشنهاداتی برای مقابله با مشکلات احتمالی و هزینه احتمالی آن ارائه می‌دهد. با این حال، خریداران خانه نمی‌توانند انتظار داشته باشند که از کل گزارش بازرسی منزل بهانه‌ای برای توجیه فروشنده برای رفع هر مشکلی در خانه، به ویژه هنگامی که از قبل شناخته شده بودند، استفاده کنند. هر مشاور املاک و مستغلات قبلاً این موضوع را برای مشتری خود توضیح داده است، همراه با هشدار در مورد نتیجه مثبت بعید اگر کسی به این ترتیب ادامه دهد! روی هم رفته، انجام بازرسی از خانه فقط به نفع قدرت مذاکره است.

شماره۳- بودجه هزینه‌های تعمیر و نگهداری در آینده بازرسی خانه:
پس از بازرسی فنی ساختمانی که قصد خرید آنرا دارید، شما کاملا آگاه هستید چه اشکالات و نواقصی در آن موجود هست و شما براحتی میتوانید استراتژی هزینه‌های خود را در دست داشته باشید و ناگهان دچار هزینه‌های پنهانی در روزهای بارانی نشوید (وضعیت بحرانی). اشکالات قبل از اینکه سرو کله‌شان پیدا شود شما محل و زمانشان را میدانید پس جای نگرانی نیست

شماره ۴-ابزار ارزشمند در حین مذاکرات قیمت:
هیچ شکی در این مورد وجود ندارد: تهیه گزارش کامل بازرسی خانه قبل از خرید ملک به شما امکان می‌دهد از نقطه قوت مذاکره کنید! برخی از مناطق کشور بیش از سایر نقاط به مسائل مربوط به بنیاد می‌پردازند، بنابراین نیازی به گفتن نیست، با توجه به اهمیت پایه و اساس یک ملک، عدم تعیین دقیق مسائل برجسته منجر به تمرین بسیار گران قیمت برای رفع این مشکلات می‌شود. یک خریدار خانه قبل از اینکه درگیر شود بازخورد نگهداری ارزشمندی از محل کار دریافت می‌کند و پول به دست آمده خود را در یک ملک قرار می‌دهد، که برای او بسیار بیشتر از آنچه پیش بینی می‌شود هزینه دارد. «آقای خریدار، من مطمئن هستم که شکاف‌های کوچکی را در امتداد دیوار بیرونی دیده‌اید، و راه حل سریع آن خواهد بود! نگران نباشید!» «آقای فروشنده، در حالی که ممکن است در نگاه اول اینطور به نظر برسد، گزارش بازرسی منزل با جزئیات (با پشتیبانی از تصاویر) توضیح می‌دهد که ما در واقع به چیزی فراتر از استقرار طبیعی خانه نگاه نمی‌کنیم! این شماره را اینجا ببینید؟ به احتمال زیاد هزینه من برطرف می‌شود. چطور می‌توانیم قیمت فروش را بر این اساس تنظیم کنیم؟» در حالی که همیشه صاحب خانه هستید، هزینه‌های غیرمنتظره یا تعمیراتی وجود دارد، اما به عنوان خریدار خانه، بهتر است زودتر بدانید که هزینه‌های خاص

شماره ۵ – خریداران خانه این قدرت را دارند که منصرف شوند:
آیا با یافته‌های بازرس خانه خیلی راحت نیستید؟ از معامله فاصله بگیرید! ما که قبلاً ملک خریداری کرده‌ایم می‌دانیم که فرایند خرید خانه چقدر می‌تواند استرس‌زا باشد! خیالتان راحت باشد که هیچ مشکل پنهانی در خانه جدید شما وجود ندارد! هیچ اسکلتی از گنجه بیرون نمی‌آید، شما آن را درست خوانده اید! یک گزارش کامل بازرسی خانه می‌تواند به طور بالقوه دلایل کافی برای‌عدم پیشبرد معامله را به شما ارائه دهد! چرا با خرید خانه‌ای که ممکن است نقص‌های پنهان، مشکلات ساختاری، مسائل احتمالی ایمنی یا موارد اضافی غیرقانونی داشته باشد، بر استرس غیر ضروری بیفزایید؟! همه نگرانی‌ها را می‌توان به سادگی با معاینه خانه از بین برد! تصور کنید که درگیر خرید و فروش خانه شخصی خود هستید که در آن از قبل از وجود هرگونه مشکل یا مشکل، تعمیرات احتمالی، تعمیر و نگهداری، نشت و غیره مطلع هستید!؟ در مدت زمان شش ماه، احتمالاً باید برخی از فیلترها را تعویض کنید. بازرسی از منزل باعث می‌شود بدانید «نقاط ضعف» خانه کجاست. واقعاً وضعیت واقعی خانه! با گذشت زمان، هیچ شکی وجود ندارد که طبق قانون، بازرسی خانه ضروری خواهد بود. تا آن زمان، هر یک از خریداران خانه می‌توانند تعیین کنند که آیا به اندازه کافی راحت است که در ۱۰.۲۰ یا ۳۰ سال آینده بدون انجام بازرسی به آرامش رسید. . احساس راحتی در خانه‌ای که تازه خریداری کرده‌اید، بسیار راحت‌تر می‌توان آن را خانه خود نامید! اگر تعداد زیادی از سیستم‌های بحرانی نزدیک به تاریخ انقضا «عمر مفید» آن‌ها وجود داشته باشد، چه می‌شود؟ آیا حاضرید تمام هزینه‌های اضافی را برای تعمیر و تعویض آن‌ها در چند ماه بر عهده بگیرید؟ اگر این گزارش با مسائل ساختاری در قسمت‌هایی از خانه بازگردد، چه می‌شود؟ راحتی اینها را بپذیری؟ بازرسی خانه صادقانه می‌تواند پول زیادی را برای شما ذخیره کند! خواه با افشای تمام هزینه‌های غیرمنتظره‌ای که ممکن است در آینده نزدیک به عنوان مالک جدید آن خانه با آن روبرو شوید، یا این که از گزارش بازرسی خانه به عنوان یک ابزار مذاکره برای کاهش قیمت نهایی فروش آن خانه استفاده کنید! در هر صورت، این هزینه ظاهراً کوچک (سرمایه گذاری؟) دریافت آن گزارش می‌تواند بازده هنگفتی از طرح اولیه پول به شما بدهد!

شماره ۶ – به آرامش واقعی برسید:
حتی اگر شما به عنوان خریدار خانه بتوانید از بازرسی خانه به عنوان ابزار اصلی خود برای مذاکره استفاده کنید، این لزوما به این معنی نیست که فروشنده خانه با هر عددی موافقت می‌کند توسط بازرس خانه ارائه شده است. بسیاری از اوقات، خریدار و فروشنده به توافق نمی‌رسند که هزینه‌های خاصی را متحمل می‌شود. به عنوان خریدار خانه، شما ممکن است قاطع باشید که تعدادی از تعمیرات باید توسط فروشنده انجام شود، بدون تنظیم قیمت فروش، در حالی که فروشنده خانه به شدت معتقد است که اگر بخواهد این تعمیرات را انجام دهد، قیمت باید به سمت پایین تنظیم شود! اگر به بن بست برسید، کاملاً با شما تماس می‌گیرد اگر از شرایط مذاکره شده در تصویر بزرگتر راحت باشید تا بتوانید خرید را ادامه دهید، یا تصمیم بگیرید که ترجیح دهید عقب نشینی کنید و جستجوی خرید خانه خود را ادامه دهید!

شماره ۷-بیمه:
برخی از شرکت‌های بیمه در صورت یافتن شرایط خاصی، یا بدون وجود گواهینامه‌ها و گزارشات بازرس فنی ساختمان، خانه‌ای را بیمه نمی‌کنند. بطور کلی برای بیمه نمودن خانه خود نیاز به بازرسی دارید پس چه بهتر با یک تیر دو نشان را هدف گیری کنید.
عمده هزینه‌های احتمالی در املاک:
سقف • زهکشی • لوله کشی • برق • سازه • قاب‌بندی • فونداسیون

اکنون دقیقاً می‌دانید که خود را درگیر چه چیزی می‌کنید

با پرداخت هزینه بازرسی ساختمان شما هزینه نگرانی‌های خود را پرداخت مینمایید که در آینده نگران نباشید و از خرید آگاهانه خود لذت ببرید.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!