زندگی و تحصیل در ونکوور

UBC: زندگی در نزدیکی جاده ها زوال عقل، پارکینسون و خطر آلزایمر را افزایش می دهد

منتشر شده

در

یک مطالعه ی جدید از سوی محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC نشان می دهد، که زندگی در نزدیکی جاده های اصلی یا بزرگراه ها، با بروز بیشتر زوال عقل، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر و اسکلروز متعدد MS مرتبط است.


این مطالعه که براساس داده هایی از 678000 بزرگسال در سنین 45 تا 84 سال، که از سال 1994 تا 1998 و در طی یک دوره ی پیگیری از سال 1999 تا 2003 ، در مترو ونکوور زندگی می کردند منتشر شد، نشان داد که زندگی در فاصله ی کمتر از 50 متری از یک جاده اصلی، و یا کمتر از 150 متر از بزرگراه، با خطر بیشتری از ابتلا به زوال عقل، پارکینسون، آلزایمر و ام اس همراه است.
در بخشی از این پژوهش، محققان با استفاده از داده های کد پستی، مواجهه های فرد با جاده، آلودگی هوا، سر و صدا و سرسبز بودن را در محل زندگی هر شخص بررسی کردند. در طول دوره پیگیری، محققان 13170 مورد از زوال عقل غیر آلزایمر، 4201 مورد از بیماری پارکینسون، 1277 مورد از بیماری آلزایمر و 658 مورد MS را شناسایی کردند.
محققان گفتند، این احتمالاً به دلیل افزایش قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا است.
از طرف دیگر، محققان دریافتند كه زندگی در نزدیكی فضاهای سبز مانند پارک ها، دارای اثرات محافظتی در برابر بروز این اختلالات عصبی است.
Weiran Yuchi، نویسنده ی اصلی این مطالعه و کاندیدای دکترا در دانشکده ی جمعیت و بهداشت عمومی UBCمی گوید: برای اولین بار، ما ارتباطی بین آلودگی هوا و نزدیکی به ترافیک، با خطر بیشتر زوال عقل، پارکینسون، آلزایمر و ام اس را در سطح جمعیت تأیید کرده ایم. خبر خوب این است که به نظر می رسد فضای سبز دارای اثرات محافظتی در کاهش خطر ابتلا به یک یا تعداد بیشتری از این اختلالات است.
و در حالی که Yuchi می گوید، تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است، یافته ها نشان می دهند که تلاش های برنامه ریزان شهری برای افزایش دسترسی به فضاهای سبز و کاهش تردد وسایل نقلیه موتوری، برای سلامتی عصبی مفید است.
هنگامی که محققان فضای سبز را مورد تحقیق قرار دادند، دریافتند که اثر آلودگی هوا بر اختلالات عصبی کاهش یافته است. محققان گفتند كه این اثر محافظتی می تواند ناشی از چندین عامل باشد.
Michael Brauer، نویسنده و استاد ارشد این مطالعه در دانشکده ی جمعیت و بهداشت عمومی UBC گفت: افرادی که در معرض سطح بالاتری از فضای سبز هستند، احتمالاً از نظر جسمی فعال تر هستند و ممکن است تعاملات اجتماعی بیشتری نیز داشته باشند. حتی ممکن است از نظر جنبه های بصری، پوشش گیاهی مزایایی داشته باشد.
Brauer اضافه كرد كه یافته ها حاكی از اهمیت این موضوع برای برنامه ریزان شهر است، تا در برنامه ریزی و توسعه ی محله های مسكونی، از سرسبزی و پارك ها استفاده كنند.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زندگی و تحصیل در ونکوور3 ساعت قبل

پخش ویروس از طریق عطسه – دانشمندان ژاپنی از طریق دوربین های پیشرفته و اشعه لیزر تصویر برداری کردند

زندگی و تحصیل در ونکوور1 روز قبل

TransLink ظرفیت صندلی اتوبوس ها را، برای حفظ فاصله ی فیزیکی 50٪ محدود می کند

کار در کانادا و اقتصاد1 روز قبل

دولت BC از بانک ها خواسته است تا در مورد وام ها با مدارای بیشتری رفتار کند

کار در کانادا و اقتصاد1 روز قبل

شرکت های کانادایی شروع به کار از منزل کرده اند

کار در کانادا و اقتصاد1 روز قبل

ترودو می گوید، کارفرمایانی که درآمد آنها به دلیل COVID-19 تا 30٪ کاهش یافته است، واجد شرایط دریافت یارانه هستند

زندگی و تحصیل در ونکوور1 روز قبل

تست کروناویروس به صورت Drive-Thru برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در ونکوور باز می شود

کار در کانادا و اقتصاد1 روز قبل

پرداخت کمک مالی از سوی دولت به کسب و کارهای کوچک، برای جلوگیری از بیکار شدن نیروی کاری آنها

کار در کانادا و اقتصاد1 روز قبل

بیمارستان Lions Gate بودجه ای را برای دستیابی به تجهیزات مهم پزشکی در رابطه با کروناویروس در نظر گرفت

اخبار ویژه

error: Content is protected !!