زندگی و تحصیل در ونکوور

کم هزینه ترین مناطق برای زندگی در کانادا

Published

on

Spread the love

بسیاری از افراد از سراسر جهان به دلیل کیفیت بالای زندگی در کانادا، مایل به مهاجرت به این کشور هستند. اما باید بدانید اینجا یکی از گران ترین کشورهای دنیا بوده و هزینه ی زندگی در آن بالا است، و بیشترین هزینه در شهرهای بزرگ آن مربوط به بخش مسکن است.
البته این بدان معنا نیست که افراد با درآمد کمتر نمی توانند در کانادا زندگی کنند. در این مقاله شما را با هفت نقطه ی کمتر شناخته شده در کانادا آشنا می کنیم، که با درآمد اندک نیز می توانید در آنجا به راحتی زندگی کنید.


شربروک، کبک
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 475 دلار
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 405 دلار
شربروک ششمین شهر بزرگ استان کبک می باشد، که بیشترین تعداد دانشجویان خارجی در مقایسه با کل استان را در خود جای داده است. 40 هزار دانشجوی خارجی در 8 موسسه ی آموزشی این شهر مشغول تحصیل هستند. از جذابیت های این شهر می توان به طبیعت کوهستانی، رودخانه ها و دریاچه های بسیار و پیست های اسکی اشاره کرد.
مُنکتن، نیو برانزویک
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 734 دلار
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 642 دلار
منکتن با جمعیتی معادل 140 هزار نفر، در قلب دریا قرار گرفته است. راه دسترسی به این شهر از طریق هواپیما یا قطار می باشد. این شهر در نزدیکی پارک و سواحل متعدد قرار دارد، که آنجا را به مکانی ایده آل برای عاشقان طبیعت تبدیل کرده است.
منکتن شهری پیشرو و چندفرهنگی است، که سالانه پذیرای 1.4 میلیون گردشگر می باشد. این شهر به طور رسمی دو زبانه بوده و 47 درصد از نیروی کار این شهر به دو زبان انگلیسی و فرانسه مسلط هستند، بسیاری از کارفرمایان هم مایل به استخدام افراد دوزبانه می باشند.
منکتن شهری ایده آل برای بیزینس بوده و پر از شرکت هایی است که در زمینه ی فاینانس، ساخت بازی، انیمیشن و انبارداری فعالیت می کنند.
Thunder Bay ، انتاریو
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 925 دلار

اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 818 دلار
Thunder Bay با جمعیت 108 هزار نفری به نام Lakehead نیز معروف است، زیرا در بالایGreat Lakes واقع شده است و اطراف آن را پارک های ملی و طبیعت بکر احاطه کرده است. دانشگاه لیکهد، یکی از دانشگاه های برتر کشور در این شهر واقع شده است. Thunder Bay کیفیت هوای بالا و آب آشامیدنی عالی دارد. صنایع این شهر در زمینه ی حمل و نقل، آموزش، معدن، تولید و جنگلداری فعالیت دارند.
سنت کترینز، انتاریو
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 998.18 دلار
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 905.56 دلار
سنت کترینز به نامGarden City نیز معروف است، زیرا پر از باغ ها و پارک های زیبا و سحرانگیز است.البته این شهر بیشتر به دلیل آبشارهای نیاگارا معروف است. وجود آبشار نیاگارا باعث شده اکثر گردشگران از زیبایی های دیگر این شهر، غافل شوند.
کیچنر، انتاریو
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 1,168.33 دلار
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 957.14 دلار
کیچنر به عنوان شهری مدرن و پیوسته در حال گسترش شناخته شده است. نرخ بیکاری در این شهر بسیار پایین است. بیش از 374000 شغل در این شهر وجود دارد، که 60 درصد آنها تمام وقت هستند. در مرکز شهر کیچنر بسیاری خانه های قدیمی قرار گرفته اند، که تاریخ ساختشان به قبل از جنگ جهانی دوم باز می گردد. یکی از مقرون به صرفه ترین محلات کیچنر ویکتوریا هیلز است.
از صنایعی که برای کیچنر بیشترین اشتغال زایی را همراه داشته اند، می توان به تولید و تکنولوژی اشاره کرد.
ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر:
1,050 دلار
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 962.50 دلار
ابوتسفورد شهری با تقریباً 141000 نفر جمعیت در بریتیش کلمبیا واقع شده است. این شهر در نزدیکی مرز ایالات متحده و فرودگاه بین المللی ابوتسفورد بوده و تا شهرهایی نظیر ونکوور و ریچموند، کمتر از یک ساعت فاصله دارد. دانشگاه فریزر
یکی از دانشگاه های بزرگ کانادا در این شهر قرار دارد و بیشتر جمعیت شهر را دانشجویان و خانواده هایشان تشکیل می دهند.
لندن، انتاریو
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 1,060.87دلار
اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 908.33 دلار
لندن انتاریو ششمین شهر بزرگ این استان بوده و جمعیتی بالغ بر 366000 نفر را در خود جای داده است. این شهر مرکز فستیوال های موسیقی و گالری های هنریست.
اکثر جمعیت این شهر را دانشجویان و پزشکان تشکیل داده است که دائما در حال تغییر مکان هستند، به همین دلیل اجاره های کوتاه مدت بسیار رواج دارد. برای زندگی خانوادگی محله هایی نظیر Fairmont و White Oak ایده آل هستند. شهر لندن انتاریو در نزدیکی مرز آمریکا واقع شده و تمام امکانات شهرهای بزرگ را دارد، اما اصلا شبیه شهرهای بزرگ نیست. اقلیم چهارفصل لندن انتاریو، اینجا را نسبت به شمال کانادا مطبوع تر و ملایم تر
کرده است.
فضای کسب و کار لندن انتاریو نیز منحصر به فرد است. بسیاری از استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک جذب این شهر می شوند. بیشترین اشتغال در این شهر در بخش های آموزش، درمان و امور مالی می باشد.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!