زندگی و تحصیل در ونکوور

کدام یک از استان های کانادا، گران ترین شهریه ی دانشگاهی را دارد؟

منتشر شده

در

گزارشات اخیر Statics Canada نشان می دهد، در سال تحصیلی 2019- 2020 دانشجویان در برخی از استان ها مبلغ بالاتری را به عنوان شهریه ی دانشگاه، نسبت به سایر استان ها می پردازند. مثلا در اونتاریو، شهریه ی دانشجویان در سال جدید، 9.9 درصد کاهش یافته است، در حالی که شهریه ی دانشجویان در یوکان، 8.5 درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین در نیوبرانزویک شهریه ی دانشجویان مقطع لیسانس، 7.3 درصد افزایش داشته است.
یوکان، با هزینه ی تحصیلی 3810 دلار، مربوط به دوره های یادگیری مشاغل، یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود. نیوبرانزویک با هزینه ی 7,805 دلاری دوره های مربوط به مشاغل، یکی از گران ترین دانشگاه های کانادا است.
در کل کانادا، فقط شهریه ی دانشجویان آلبرتا نسبت به سال 2018-2019 بدون تغییر باقی مانده، در حالی که در مناطق دیگر حداقل 2 درصد افزایش شهریه دیده می شود.
با وجود اینکه اونتاریو در حدود 10 درصد از شهریه ی خود را کاهش داده است، اما با هزینه ای در حدود 9503 دلار سالانه برای دوره های تجاری، یکی از گران قیمت ترین استان ها در زمینه ی دانشگاه محسوب می شود.
ارزان ترین استان برای تحصیل در دوره های تجاری، نیوفاندلند و لابرادور است، که هزینه ی تحصیل در آن ها به طور متوسط 2759 دلار در سال می باشد. این به این معنی است که برای یک دوره ی مشابه در اونتاریو، دانشجویان باید سالانه 6744 دلار بیشتر هزینه کنند.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!