زندگی و تحصیل در ونکوور

مسئول بهداشت نورث شور به پرسش های شما درباره ی بازگشایی مدارس پاسخ می دهد

Published

on

Spread the love

دکتر Mark Lysyshyn، مسئول بهداشت پزشکی نورث شور روز پنجشنبه تلاش کرد، تا به والدین و معلمان اطمینان دهد، که برنامه ی استان برای بازگشت بچه ها به مدرسه بر اساس علم پزشکی بی خطر است.  

Lysyshyn گفت، به طور کلی ما فکر می کنیم محیط مدرسه یک محیط ایمن است و بازگشت به مدرسه برای همه بچه ها ایمن است. و با برنامه های ایمنی COVID که در حال اجراست، ما فکر می کنیم که مدرسه در واقع یک محیط کم خطر نسبت به بسیاری از بخش های دیگر جامعه است 

#salamvancouver

چرا استفاده از ماسک در مدارس اجباری نیست، چه نوع فاصله ی فیزیکی انتظار می رود و آیا کودکان باید دمای بدن خود را چک کنند و یا از نظر COVID-19 مورد آزمایش قرار بگیرند یا نه؟ ، تنها بخشی از سوالاتی بود که Lysyshyn به عموم مردم در مورد بازگشت به مدرسه به آنها پاسخ داد 

Lysyshyn گفت که ماسک در مدارس اجباری نیست و حفظ فاصله ی دقیق دو متری در مدارس اعمال نمی شود، زیرا آنچه در یک محیط عمومی کنترل نشده مورد نیاز است، با یک محیط کلاسی کنترل شده بسیار متفاوت است. 

Lysyshyn گفت: محیط مدرسه در واقع در مقایسه با برخی از محیط های غیرقابل كنترل در جامعه ، محیطی کاملاً امن است. بنابراین در حالی که ماسک برای برخی از فضاهای عمومی توصیه شده است، برای افراد حاضر در کلاس ها لازم نیست، زیرا آنها افرادی هستند که شما به طور منظم آنها را می بینید. 

Lysyshyn گفت: وقتی افراد به طور منظم در كنار هم باشند، در نهایت بسیاری از سطوح مشابه را لمس می كنند و به هر حال در معرض ویروس های مشابه قرار می گیرند. 

وی گفت: بسیاری از افراد هنگام استفاده از ماسك برای صحبت كردن مشكل دارند، برای شنیدن صحبت سایر افراد از پشت ماسک مشكل دارند و در نهایت هنگام پوشیدن ماسک، بیشتر صورت خود را لمس می كنند. 

وی گفت: مردم همچنین تمایل به استفاده مجدد از ماسک دارند، که در واقع می تواند خطر انتقال را افزایش دهد، نه اینکه آن را کاهش دهد. و ما فکر نمی کنیم که پوشیدن ماسک یک دخالت مفید در محیط کلاس باشد. 

وی گفت: بچه ها و معلمان در صورت تمایل همچنان می توانند ماسک بزنند. 

 

Lysyshyn گفت: از نظر حفظ فاصله فیزیکی در کلاس، از کودکان بسیار خردسال انتظار نمی رود که بتوانند آن را رعایت کنند. 

به بچه های بزرگتر چگونگی فاصله گرفتن بیشتر، آموزش داده می شود. 

اما از نظر حفظ فاصله ی دقیق دو متری، Lysyshyn گفت که این دستورالعمل ها برای موقعیت هایی طراحی شده اند که افرادی که مرتباً یکدیگر را نمی بینند در ملاعام با یکدیگر روبرو می شوند، نه کلاس درسی که هر روز همان دانش آموزان در آنجا خواهند بود. وی گفت: این دو موقعیت بسیار متفاوت است.  

اگر شما به طور منظم زمان زیادی را در همان محیط با همان افراد می گذرانید، اینکه آیا از نظر جسمی فاصله دارید یا نه؟ در واقع چندان مهم نیست. 

Lysyshyn گفت: گروه بندی کودکان در cohorts برای یادگیری، سیستمی است که به مسئولان بهداشت کمک می کند تا به سرعت با هر کسی که با یک دانش آموز یا معلم تماس داشته و به ویروس آلوده شده ارتباط برقرار کرده و انتشار بیشتر ویروس را محدود کنند. 

وی گفت ، مقامات بهداشت عمومی تصمیم می گیرند که چه کسی باید هشدار دریافت کند و چه کسی باید در خانه بماند و خودش را قرنطینه کند. 

وی افزود: این همان روندی است که در محیط های مهد کودک در طول تابستان اتفاق افتاد. ما در واقع موارد یا خوشه های زیادی از ابتلا به ویروس در بخش مراقبت های روزانه نداشته ایم، اما گاهی اوقات با پرونده ای مواجه شدیم. 

Lysyshyn هشدار داد که وقتی فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا شروع شود، بچه هایی که علائم سرماخوردگی دارند، باید آزمایش COVID-19 را انجام دهند، تا احتمال ابتلا به کووید-19 رد شود. 

وی گفت: برخی از بچه ها ممکن است در طول سال تحصیلی چندین بار آزمایش شوند. 

وی گفت، در حال حاضر توانایی انجام آزمایش سریع بر روی کودکان زیر 12 سال وجود ندارد، اما به زودی وضعیت تغییر خواهد کرد تا آزمایش سریع برای همه ی کودکان بالای چهار سال امکان پذیر شود. 

Vancouver Coastal Health همچنین در حال آزمایش روش های تشخیص جدیدی است که از بزاق استفاده می کنند، تجویز آن برای بچه ها نسبت به سواب بینی فعلی آسان تر است. 

Lysyshyn  گفت مقامات بهداشتی توصیه نمی کنند درجه حرارت برای غربالگری COVID-19 چک شود. وی گفت: بسیاری از افرادی که COVID-19 دارند هرگز تب نمی کنند. 

وی گفت، مقامات بهداشتی همچنین آزمایش همه دانش آموزان و معلمان را توصیه نمی کنند، زیرا آزمایش از افرادی که علائمی ندارند غیر قابل اعتماد است. وی گفت، بسیاری از نتایج مثبت در آن شرایط مثبت کاذب هستند. و کسانی که تست منفی دارند هنوز می توانند به گسترش COVID-19 ادامه دهند. 

Lysyshyn گفت به طور كلی كودكان به نوع بسیار خفیف COVID-19 مبتلا می شوند، شبیه سرماخوردگی فصلی و آنفلوانزا ، بنابراین اگر حضور در مدرسه قبل از COVID-19 قابل قبول بود، حضور در مدرسه در این شرایط نیز قابل قبول است. 

این موضوع سال ها بر ما تأثیر می گذارد و ما باید جامعه را اداره کنیم. 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!