زندگی و تحصیل در ونکوور

شرکت بیمه ی ICBC اعلام کرد: جریمه ی بد رانندگی کردن به جای صاحب خودرو، به راننده ی مقصر تعلق خواهد گرفت

منتشر شده

در

شرکت بیمه ی B.C. در حال انجام تغییراتی است، که هزینه ی بد رانندگی را برای راننده ی مقصر منظور می کند. این خبر خوبی برای کسانی است که شخص دیگری در هنگام رانندگی با اتومبیل آنها تصادف کرده و صاحب اتومبیل مشمول حق بیمه ی بالاتر شده است.
Tyler McGilvery، مشاور فرآیند تجارت در ICBC گفت: سوابق تصادفات به جای صاحب وسیله ی نقلیه، برای راننده مسئول ثبت خواهد شد. ما بارها و بارها از بریتیش كلمبیایی های شنیده ایم كه عادلانه تر خواهد بود، اگر کسی که باعث تصادف شده این مسئولیت را به عهده بگیرد.


تغییراتی که از اول سپتامبر به بعد اجرا خواهند شد، به این شرح اند:
* شما باید در هنگام خرید بیمه، کلیه ی رانندگانی که به طور معمول از وسیله ی نقلیه شما استفاده می کنند، لیست کنید.
* حق بیمه براساس عامل راننده محاسبه می شود، که به معنی ریسک ناشی از راننده ی اصلی و ریسکی ترین راننده ای که در لیست کسانی که از وسیله ی نقلیه استفاده می کنند ثبت شده، می باشد.
* اگر بخواهید به راننده ی دیگری که گواهینامه ی رانندگی دارد، اجازه ی رانندگی با اتومبیل خود را بدهید، بسته به منطقه، هزینه ای بین 130 تا 230 دلار به حق بیمه ی شما اضافه می شود. این مورد حق بیمه یا تخفیف شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد.
* اگر در سال کمتر از 5000 کیلومتر با وسیله ی نقلیه ی خود رانندگی کنید، در تمدید بعدی بیمه واجد شرایط تخفیف خواهید بود.
* اگر وسیله ی نقلیه ی شما دارای ترمز اضطراری کارخانه ای است، یک تخفیف 10 درصدی برای بیمه دریافت خواهید کرد.
عامل راننده ی شما بر اساس سالهایی است که گواهینامه ی رانندگی معتبر دارید، تاریخچه ی تصادفات شما و اینکه آیا شما یک سینیور و یا ساکن جدید B.C هستید، محاسبه می شود.
وی گفت: تغییر بزرگ فرهنگی که برای صاحبان وسایل نقلیه پیش می آید، این است که برای اولین بار از آنها خواسته می شود،
رانندگانی را که به وسیله نقلیه ی آنها دسترسی دارند، فهرست کنند. برای اکثر مردم، این بدان معنی است که آنها باید اعضای خانواده یا کارمندان، احتمالا یک دوست یا همسایه ای که مرتبا با اتومبیل آنها رانندگی می کنند، نام ببرند.
McGilvery گفت: همسرانی که هر کدام یک وسیله ی نقلیه دارند، باید یکدیگر را به عنوان راننده لیست کنند تا فرد بتواند با وسیله نقلیه ی دیگری بدون پیامدهای بیمه رانندگی کند. لیست کردن رانندگان لزوما هزینه ای برای شما ندارد، اما انجام ندادن آن ممکن است به شما هزینه هایی را تحمیل کند. اگر راننده ی پرخطری که در لیست ثبت نشده است، با وسیله ی نقلیه ی شما تصادف کند، مجازات مالی دارد.

وقتی به کارگزار بیمه ی خود مراجعه می کنید، نسبت به گذشته به مستندات بیشتری نیاز دارید. این لیست مواردی است که به آن نیاز دارید:
* شماره ی مجوز رانندگی و تاریخ تولد هر راننده ای که قصد دارید در لیست بیمه ی خود ذکر کنید.
* یک عکس از کیلومتر شمار اتومبیل، اگر می خواهید از تخفیف کیلومتر کم استفاده کنید.
* دفترچه ی راهنمای مالکیت وسیله ی نقلیه که نشانگر سیستم ترمز مستقل است.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!