زندگی و تحصیل در ونکوور

آیا معلمان در خط مقدم مبارزه با کروناویروس آماده ی بازگشایی مدارس هستند؟

Published

on

Spread the love

گزارش ها نشان می دهند، بسیاری از معلمان کانادایی  بازگشایی مدارس را ایمن نمی دانند 

تعداد زیادی از معلمان نگران سلامتی خود هستند و برخی از آنها وصیت نامه های خود را به روز رسانی کرده، و یا در مورد خطرات بازگشت به مدرسه با پزشکان خود مشورت کرده اند. آنها نگران هستند که باعث انتقال ویروس به اعضای سالمند خانواده ی خود، دانش آموزان یا خانواده هایشان باشند.  

معلمان در باره ی فواید بازگشت به مدرسه نیز آگاهند و می دانند کودکان به روابط اجتماعی و تعامل چهره به چهره با هم سن و سال هایشان نیاز دارند. اما آنها در مورد پیامدهای فاجعه بار بازگشایی شتابزده ی مدارس نیز هشدار می دهند.  

#salamvancouver

سونیتا آلبوکرک یک آموزگار 22 ساله که از نقص سیستم ایمنی رنج می برد و همسرش نیز مشکل قلبی دارد، هنوز نمی داند که آیا به صورت آنلاین تدریس خواهد کرد یا حضوری؟ او گواهی پزشکی خود را به اداره ی آموزش و پرورش تورنتو ارائه کرده است، ولی جوابی دریافت نکرده و نمی داند تحت چه شرایطی و حتی در چه مقطعی تدریس خواهد کرداو می گوید تاکنون معلمان تا حد زیادی از خط مقدم مبارزه با پاندمی دور بوده اند، ولی با شروع سال تحصیلی حضور در کلاس و مواجهه ی احتمالی با ویروس کرونا اجتناب ناپذیر خواهد بود. 

کیتلین کلارک، سخنگوی استیون لچه، وزیر آموزش و پرورش انتاریو، درباره ی خطری که سلامت معلمان را تهدید می کند می گوید، والدین انتظار دارند كه کادر اموزشی در ماه سپتامبر به كار خود بازگردند. آنها می دانند که آموزگاران در صورت بیمار شدن، از سخاوتمندانه ترین مرخصی استعلاجی در کانادا برخوردار خواهند شد 

معلمان شاغل در بریتیش کلمبیا نیز نگرانی های خود را ابراز کرده اند. بتی مارچیوری که از سال 1996 به عنوان معلم مشغول کار است و 30 دانش آموز کلاس چهارم ابتدایی در کلاسش حضور دارند می گوید، از در امان ماندن دانش آموزان خود از بیماری مطمئن نیست، در کلاس من امکان رعایت فاصله ی ایمن وجود ندارد. 

وی از تدریس اینترنتی بسیار استقبال می کند و معتقد است تعدادی از دانش آموزان پایه ی ششم او از این طریق، پیشرفت تحصیلی داشته اند، زیرا بهتر از قبل بر روی دروس و مطالب ارائه شده در کلاس متمرکز بودند. همسر مارچیوری از عارضه آسم رنج می برد و دو فرزند او نیز آتیستیک می باشند. آنها از ماه مارچ تاکنون، حتی برای خرید موادغذایی خانه را ترک نکرده و سفارش هاشان را در منزل تحویل می گیرند 

در البرتا نیز یک معلم با نام مستعار آنجلا می گوید، او به درستی نمی داند که چگونه باید خود و دانش آموزان را در برابر ویروس محافظت نماید. وی قصد دارد برخی از درس ها را بصورت فعالیت های گروهی ارائه نماید. همچنین از پوشیدن ماسک و استفاده دانش آموزان از مایع ضدعفونی کننده ی دست اطمینان حاصل کند.  

درکبک نیز استفاده از ماسک در کلاس های درس توصیه شده است، ولی اجباری نیست. آلکساندرا، آموزگار کلاس پنجم ابتدایی اطمینان دارد که با بازگشایی مدارس، کروناویروس در محیط های آموزشی شیوع خواهد یافت 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!