Connect with us

کار در کانادا

UBC ، 8/2 میلیون دلار از دولت فدرال برای تحقیقات درمورد کرونا ویروس دریافت می کند

Published

on


Yue Qian، استادیار گروه جامعه شناسی UBC، نمی تواند به موضوع دیگری فکر کند، زیرا COVID-19 از شهر او ووهان شروع شد، مرکز شیوع بیماری که منجر به کشته شدن بیش از 3000 نفر و ابتلای بیش از 90000 نفر در سطح جهان شده است.


Qian گفت: هنگامی که قرنطینه برای اولین بار شروع شد، من بسیار نگران شدم. من به شدت در تلاش بودم تا با خانواده ام در ووهان ارتباط برقرار کنم تا مطمئن شوم که حال آنها خوب است.
Qian به عنوان یکی از محققان UBC انتخاب شده است که به همراه دکتر Richard Lester، دکتر Srinivas Murthy ، Natalie Prystajecky و دکتر Mel Krajden ، محققان اصلی تیم هایی هستند که جمعاً بیش از 2.8 دلار کمک های مالی دولت فدرال برای مطالعه در مورد COVID-19 دریافت می کنند.
دولت فدرال بودجه ی لازم برای این طرح را از طریق مؤسسات تحقیقات بهداشتی کانادا (CIHR)، شورای علوم طبیعی و شورای تحقیقات مهندسی کانادا، شورای تحقیقات علوم اجتماعی و علوم انسانی، کمیته ی هماهنگی تحقیقات کانادا، مرکز تحقیقات بین المللی توسعه و ژنوم کانادا تأمین می کند.
Qian و تیمش برای پروژه ی پیشنهادی خود در مورد تجربیات انسانی و پیامدهای سلامت روانی قرنطینه، مبلغ 400468 دلار دریافت می کنند.
وی گفت: من احساس می کنم که این کمترین کاری است که می توانم برای کمک به افراد در زادگاهم انجام دهم، که در حال حاضر رنج فراوانی متحمل می شوند.
Qian در حالی که هنوز در حال تنظیم مطالعه ی خود است گفت، قبلاً در جریان مکالمات تلفنی با خانواده و دوستانش در ووهان، به موضوعی مشترک توجه کرده است.
وی گفت: من آموخته ام که مردم بسیار مقاومت پذیر هستند و هر کس در مواجهه با یک وضعیت دشوار، روش مقابله ی خود را دارد. برای ما به عنوان دانشمندان علوم اجتماعی مهم است که بتوانیم تجربیات آنها را درک کنیم. امیدوارم تحقیقات من بتواند در این راه سهیم باشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!