Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

Trudeau اعلام کرده است که مبلغ 6.2 میلیارد دلار برای تغییر مکان مقر سازمان ملل متحد به تورنتو، اختصاص می دهد

Published

on


به عنوان کشوری با قدرت متوسط ف کانادا دیگر نمی خواهد در حاشیه بماند و مکان تورنتو به عنوان «مرکز جهان» می تواند یک معنی کاملا جدید داشته باشد.
در یک نمایش بی سابقه در حمایت از بازسازی بین المللی و چند جانبه ، نخست وزیر جاستین ترودو امروز صبح اعلام کرد که کانادا، طی یک درخواست رسمی، به سازمان ملل متحد پیشنهاد داده است تا مقر دفتر مرکزی خود را از نیویورک به یک محل امن و پیشرفته در گلوبال ویلیج Lake Ontario waterfront site on the Portlands,، واقع در شرق داون تاون تورنتو منتقل کند.
این امر به طور موثری تورنتو را تبدیل به پایتخت جهان خواهد کرد.
دولت فدرال، مبلغ 6.2 میلیارد دلار برای ساخت مقر سازمان ملل متحد در نظر گرفته و ساخت این محوطه هیچ هزینه ای برای UN نخواهد داشت، همچنین هزینه های عملیاتی و هزینه های نگهداری سالانه ی این مجتمع را نیز تامین می کند.
ترودو گفت: دولت ما قول داده است که در مورد مسائل مربوط به کانادائی ها و با هدف کمک به موضع کشور ما ، رهبری جدیدی را اتخاذ کند. ما به هدف جمعی برای ایجاد جهانی بهتر، امن تر، پایدارتر و موفق تر اعتقاد داریم. عزم کانادا برای حمایت از اصول سازمان ملل متحد و اجرای آن هرگز بیشتر از این نبوده است.
علاوه بر این، اگر سازمان ملل متحد به تورنتو منتقل شود دولت فدرال کانادا توافق نامه ای را برای تأمین بودجه منظم سازمان ملل متحد، با افزایش قابل توجهی در بودجه ی سالانه، که 30 برابر بیشتر از سهم سالانه کانادا در سال 2019 ، که برابر با 76.23 میلیون دلار است، امضا خواهد کرد.
دفتر مرکزی UN Global Village در پورتلند تورنتو یک دفتر مرکزی 4.5 میلیون فوت مربعی در جنوب غرب پورتلند برای بیش از 16000 کارمند UN Community ، که در حال حاضر در مجتمع East River در نیویورک مشغول به کار هستند، آماده خواهد شد. این کارمندان برای سازمان های تخصصی، برنامه ها،
صندوق ها، وابستگان و ماموریت های سازمان ملل کار می کنند. این مجتمع نه تنها فضاهای اداری فراوانی دارد بلکه مشاعات زیادی برای جلسات عمومی شوراهای مختلف امنیت، اقتصادی و اجتماعی، شورای حراست و سایر اتاق های کنفرانس برای تنظیمات رسمی و غیر رسمی فراهم خواهد کرد.
دفتر مرکزی آن شامل یک برج به بلندای 600 فوت با 45 طبقه است. نمای طبقات پایین تا ارتفاع 100 فوت یا هفت طبقه، شیشه ای است که چشم انداز طبیعی به محوطه ی مجتمع را گسترش می دهند. یک هلی پاد بالای برج، به مقامات سازمان ملل و رهبران جهان امکان می دهد با هلیکوپتر به دفتر مرکزی رفت و آمد کنند و فاصله تا فرودگاه بین المللی Toronto Pearson را کاهش می دهد.
ایجاد یک موزه ی جدید سازمان ملل متحد کل سایت دفتر مرکزی در تورنتو فنس کشی شده، قلمرو بین المللی اعلام خواهد شد که دیگر به کانادا تعلق نداشته و از مالیات بر املاک معاف خواهد شد.
در گوشه شمال شرقی مجتمع یک محوطه ی 18000 فوت مربعی به موزه ی تاریخی سازمان ملل متحد و مرکز آموزشی – به نام موزه ی کوفی عنان سازمان ملل ـ اختصاص داده خواهد شد.
این موزه با تمرکز بر جنگ جهانی دوم ، برای بازدیدکنندگان اهداف سازمان ملل پس از جنگ را تشریح می کند، از جمله ایجاد ابزار برجسته و قدرتمند برای ترویج صلح و امنیت، فراهم کردن زمینه برای توسعه روابط بین ملل و ایجاد همکاری در مورد مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اهداف بشردوستانه، همانطور که در منشور سازمان ملل آمده است.
زیرساخت های لازم برای حمایت از دفتر مرکزی سازمان ملل وجود دارد تجزیه و تحلیل دولت فدرال نشان می دهد که منطقه ی تورنتو بزرگ (GTA) و منطقه ی گسترده تر Golden Horseshoe ، دارای تراکم اقتصادی و جمعیتی، مسکن و زیرساخت های حمل و نقل برای حمایت از حضور ناگهانی تعداد زیادی از افراد، در دفتر مرکزی سازمان ملل متحد هستند.
فرودگاه بین المللی Pearson تورنتو، شلوغ ترین فرودگاه کانادا در میان 30 فرودگاه شلوغ جهان از نظر تعداد پرواز روزانه است.
این فرودگاه به بیش از 180 مقصد در سراسر جهان، از جمله پروازهای مستقیم به کشورهای اروپایی و ارتباط با بسیاری از نقاط مهم در آسیا، کارائیب و آمریکای جنوبی، دسترسی دارد. علاوه بر این، ظرفیت و دسترسی این فرودگاه هر ساله در حال رشد است. شبکه ی وسیع بزرگراهی و شریانی در تورنتو قابلیت تغییرات ترافیکی و بسته شدن خیابان ها در مسیر بین فرودگاه، هتل ها در مرکز شهر تورنتو و ستاد سازمان ملل متحد، به ویژه برای جلسات سالیانه ی مجمع عمومی، که رهبران 193 کشور برای ملاقات دور هم جمع می شوند، را دارند.
دولت فدرال نیز به دنبال تلاش های مداوم برای بهبود زیرساخت های حمل و نقل تورنتو، از جمله خطوط مترو و LRT جدید است.
هزینه های پیش بینی شده برای تورنتو و انتاریو یک واحد مشترک Toronto Global Village Police که با اداره ی ایمنی و امنیت سازمان ملل متحد همکاری می کند، توسط دولت فدرال برای سازماندهی و تامین نیازهای امنیتی ستاد سازمان ملل و جامعه ملل متحد ایجاد خواهد شد.
هزینه های کانادایی این واحد حدود 100 میلیون دلار در سال تخمین زده می شود و هزینه های زیادی نیز برای امنیت و بستن جاده ها در زمان جلسات مجمع عمومی، صرف خواهد شد.
اثر اقتصادی عظیم برای تورنتو
انتظار می رود فعالیت های ساخت و ساز ستاد جدید حدود 9000 شغل ایجاد کند. هنگامی که ساخت به اتمام برسد، سازمان ملل متحد از بیش از 26000 شغل تمام وقت و نیمه وقت پشتیبانی خواهد کرد، از جمله 16000 کارمند که به طور مستقیم برای این سازمان کار می کنند.
با باز شدن کامل دفتر مرکزی، تولید ناخالص داخلی GTA ، در حدود 4.9 میلیارد دلار در سال افزایش مییابد که این امر از طریق فعالیتهای مستقیم و غیر مستقیم سازمان ملل متحد، کارکنان و بازدیدکنندگان که از مشاغل محلی مانند سرگرمی ، هتل ها، رستوران ها، خرده فروشی ها، حمل و نقل و خدمات، استفاده می کنند، ممکن می شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!