سفر

بازگشایی Seawall استنلی پارک برای دوچرخه سوارها، و دسترسی کامل برای عبور اتومبیل ها

Published

on

Spread the love

روز جمعه Vancouver Park Board اعلام کرد، دوچرخه سواران از روز شنبه آینده 26 سپتامبر بار دیگر مجاز به سواری در کنار Seawall ونکوور خواهند بود. 

استنلی پارک همچنین دسترسی خودروها به پارک را، از همان روز به طور کامل احیا می کند. بیش از 5 ماه پس از اینکه Vancouver Park Board برای اولین بار اعلام کرد، در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 دسترسی به این پارک محبوب را محدود می کند. 

Dave Hutch مدیر برنامه ریزی و توسعه ی پارک های شهرداری ونکوور در بیانیه ای گفت، داده های سال های گذشته، نشان دهنده کاهش مداوم بازدید از پارک استنلی، با نزدیک شدن به فصل پاییز است. با بازگشت کودکان به مدرسه، و وجود پروتکل ها و رفتارهای مخصوص کووید-19، داده ها به ما می گویند که می توانیم پارک را به الگوی ترافیکی معمول خود برگردانیم.  

در ابتدا استنلی پارک، در تاریخ 8 آوریل سال جاری، به منظور کاهش ازدحام و ایجاد فاصله ی فیزیکی بیشتر در مناطق پر رفت و آمد مانند seawall، و در پاسخ به درخواست های عمومی برای دسترسی بیشتر به فضای تفریحی ضروری برای دوچرخه سواری و پیاده روی در مراحل اولیه همه گیری، ورود همه نوع خودرو به پارک را ممنوع کرد.  

در بیانیه ی شهرداری ونکوور آمده است، با شروع کاهش محدودیت های استان و بازگشایی مشاغل، پارک نیز شروع به بازگشایی کرد وPark Drive در تاریخ 22 جون یک باند را برای تردد وسایل نقلیه بازگشایی کرد. با این حال، seawall برای دوچرخه سواران بسته باقی ماند، تا فضای عبور پیاده ی بیشتری در ماه های شلوغ تابستان فراهم شود، زمانی که شلوغی پارک به بالاترین حد خود رسیده بود.  

در ماه جولای برخی از مشاغل و گروه های محلی در طوماری از Park Board درخواست کردند، در پی كاهش موارد COVID-19، اجازه ی دسترسی گسترده تر به وسایل نقلیه موتوری داده شود. عنوان کمپین Change.org، “پارک استنلی را برای همه باز نگه دارید!” بود، که به کاهش لاین های تردد در پارک و محدودیت پارکینگ اعتراض کردند. 

Hutch در این بیانیه گفت: طرح مدیریت موقت ترافیک در استنلی پارک همیشه همین بوده است، موقتی. 

ما می دانستیم که تابستان زمان بسیار مهمی برای دسترسی ونکووری ها به تفریحات، طبیعت و فضای سبز است و استفاده مشترک از Park Drive به بیش از 720000 دوچرخه سوار اجازه می دهد تا به یک مسیر ایمن دسترسی داشته باشند، همچنین فضای بیشتری برای عابران پیاده در seawall فراهم می کند. 

پس از بازگشایی کامل استنلی پارک برای استفاده ی وسایل نقلیه و بازگشت دوچرخه سواران به seawall، کارکنان شهرداری گفتند که به پیاده ها و دوچرخه سواران همچنان یادآوری می شود که فاصله ی فیزیکی را در ذهن داشته باشند، تا اطمینان حاصل شود که همه کاربران فضای مورد نیاز خود را برای شروع مجدد ایمن دارند. Park Board گفت که کارکنان همچنین به نظارت بر سطح ترافیک و جمع آوری داده ها در داخل پارک ادامه خواهند داد. 

Hutch اذعان کرد، همه چیز نسبت به روزهای ابتدایی همه گیری تغییر کرده است. 

وی اضافه کرد: در حالی که در سراسر استان شاهد افزایش موارد ابتلا هستیم، اکنون در مورد چگونگی استفاده ی مردم از فضاهای بیرونی با ریسک کمتر چیزهای بیشتری می دانیم، و اطمینان داریم که مردم درک و قدردانی جدیدی برای حفظ فاصله ی فیزیکی در خارج از خانه دارند. ما همچنان از سمت Public Health Officer و Vancouver Coastal Health راهنمایی های لازم را دریافت خواهیم کرد و میزان استفاده و خطر آن را کنترل می کنیم. 

برای انجام مراحل بازگشایی و اطمینان از ایمنی کارکنان هنگام کار برای از بین بردن تجهیزات، مخروط های ترافیکی و علائم، برای بازگرداندن پارک به ترافیک قبل از کووید-19، پارک استنلی، جمعه 25 سپتامبر از ساعت 8 بعد از ظهر تعطیل خواهد بود. 

صبح روز بعد، دو خط تردد وسایل نقلیه باز و در دسترس رانندگان خواهد بود ، به استثنای: Park Board با حفظ الگوی ترافیکی فعلی که اجرا شده است ، دسترسی خودرو به 700 متر از  Park Drive بین Beach Avenue و Lagoon Drive را محدود می کند. برای حمایت از برنامه ی Room 2 Move شهرداری ونکوور، بخشی از Beach Avenue به دوچرخه سواران اختصاص می یابد. 

دسترسی کامل وسایل نقلیه به پارک استنلی در ورودی های آزادراه امکان پذیر خواهد بود، در حالی که تمام پارکینگ ها به طور کامل بازگشایی می شوند (به جز پارکینگ در نزدیکی Ceperley Meadows). 

هنگامی که دسترسی کامل وسایل نقلیه از سر گرفته شد و دوچرخه سواران به seawall بازگشتند، به عابران پیاده و دوچرخه سواران یادآوری می شود که باید فاصله ی فیزیکی را حفظ کنند، تا اطمینان حاصل شود که همه کاربران فضای مورد نیاز برای بازگشایی ایمن را دارند. Park Board به نظارت و جمع آوری داده ها در پارک استنلی ادامه خواهد داد. 

در حالی که مقامات برای بازگشت استنلی پارک به الگوی ترافیکی قبل از COVID-19 برنامه ریزی می کنند، Park Board در حال انجام یک نظرسنجی جامع با مشارکت عمومی است، تا بفهمد که ونکووری ها می خواهند پارک چگونه رو به جلو حرکت کند. 

این نظرسنجی در روز یکشنبه 20 سپتامبر بسته می شود و برای همه قابل دسترسی بوده و تا به امروز بیش از 10500 پاسخ دهنده داشته است. 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!