سفر

از سرگیری صدور پاسپورت کانادایی

Published

on

Spread the love

وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرد، شهروندان کانادایی که نیاز فوری به دریافت پاسپورت دارند، از تاریخ 31 جولای می ‌توانند درخواست خود را به صورت پستی ارایه دهند.

در صورتی که فردی در مدت کمتر از 30 روز قصد سفر داشته باشد، می تواند به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی به دفاتر صدور گذرنامه ی کانادا مراجعه کند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به ارایه ی درخواست خود اقدام نماید.

#salamvancouver

دولت کانادا در بیانیه ای اعلام کرد، به دلیل تعداد زیاد درخواست ها و حفاظت از سلامتی کارمندان و مردم، مدت زمان بررسی درخواست ها طولانی‌ تر از حد معمول خواهد بود، از کسانی که سفر ضروری در پیش ندارند خواسته شده، ارائه ی درخواست صدور پاسپورت را به زمان دیگری منتقل کنند.

دولت کانادا همچنین فرآیند تمدید پاسپورت کانادایی را تسهیل کرده است. افرادی که اعتبار گذرنامه ی کانادایی آنها از روز اول فوریه 2019 و بعد از آن به پایان رسیده است، می توانند بدون ارسال مدارک شهروندی و اظهارنامه ی فرد ضامن، نسبت به تمدید گذرنامه ی خود اقدام کنند.

وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا همچنین اعلام کرد، شهروندان کانادایی که در خارج از کانادا حضور دارند، برای دریافت خدمات مربوط به مدارک مسافرتی، به نزدیکترین دفتر دولتی کانادا و یا نمایندگی‌ های این کشور اعم از سفارت یا کنسولگری نزدیک محل سکونت خود مراجعه نمایند.

مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا گفت، از سرگیری خدمات صدور گذرنامه کانادایی به صورت پستی و حضوری، برای افرادی که در کمتر از سی روز نیاز به دریافت گذرنامه خود دارند، گام اول بازگشت به حالت نرمال خدمات دهی است. با وجود ادامه یافتن محدودیت‌های مسافرتی در سراسر جهان، بسیاری از شهروندان کانادا برای سفرهای ضروری و یا برنامه‌های مسافرتی خود در آینده نیاز به گذرنامه دارند و ما تلاش می کنیم آنها به این خدمات دسترسی آسان و ایمن داشته باشند.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!