Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

TransLink ظرفیت صندلی اتوبوس ها را، برای حفظ فاصله ی فیزیکی 50٪ محدود می کند

Published

on


مجله سلام ونکوور – اقدامات اضافی برای حفظ فاصله ی اجتماعی در سیستم حمل و نقل عمومی مترو ونکوور، از هفته ی آینده آغاز می شود.

TransLink اعلام کرد، صندلی های اتوبوس ها را محدود می کند تا اقدامات لازم برای حفظ فاصله ی اجتماعی خود را برای ترویج سفر ایمن و سالم برای پیشگیری از شیوع COVID-19 افزایش دهد.

تقریباً نیمی از صندلی های اتوبوس ها دارای علائمی هستند که نشان می دهد، این صندلی ها خالی مانده اند و به طور موثری فضای اضافی بین مسافران فراهم می کنند.

از کلیه ی مسافران خواسته می شود از صندلی های موجود استفاده کنند و از ایستادن خودداری کنند. وقتی که صندلی های بیشتری در دسترس نباشد، هیچ مسافر دیگری سوار نمی شود.

اما با وجود تعداد زیادی اتوبوس که کاملا و یا نزدیک به خالی در شهر حرکت می کنند، مقام حمل و نقل عمومی می گویند این اقدامات تاثیری در ظرفیت حمل و نقل به وجود نمی آورد. از روز چهارشنبه 17 مارس، اتوبوس های فعال نسبت به روز مشابه در سال گذشته، 48 درصد کاهش یافت و احتمالاً در آینده شاهد افت بیشتری خواهد بود.

در بیانیه ای آمده است: با توجه به کاهش مسافران، تعداد اتوبوس ها نیز کاهش یافته است، اما انتظار نمی رود این تغییرات بر زمان سفر در بیشتر مسیرهای اتوبوس تأثیر بگذارد.

با این حال، مسافرانی که از مسیرهای شلوغ استفاده می کنند، باید زمان اضافی سفر، به ویژه در ساعات شلوغ را، در نظر بگیرند. حمل و نقل عمومی برای هزاران کارگر خدمات اساسی در منطقه، از جمله کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی، بسیار مهم است.

این علاوه بر سایر اقدامات حفظ فاصله ی اجتماعی در مورد اتوبوس ها می باشد، از جمله سیاست سوار شدن به اتوبوس از درب های عقب برای ایجاد فضای بیشتر بین راننده و مسافران. مسافران با ناتوانی جسمی، همچنان می توانند از درب جلو و از رمپ استفاده کنند. همچنین امکان استفاده رایگان از اتوبوس ها، به دلیل این خط مشی جدید امکان پذیر شده است.

TransLink همچنین به طور روزانه اقدام به پاکسازی و ضد عفونی همه ی اتوبوس ها و قطارها می کند.

در حال حاضر هیچ محدودیتی برای SkyTrain ، SeaBus و West Coast Express برنامه ریزی نشده است، اما مقامات حمل و نقل عمومی می گویند آنها در حال نظارت بر شرایط هستند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!