Connect with us

املاک در کانادا

Stats Can می گوید: آپارتمانهای Metro Vancouver کوچک و کوچکتر می شوند

Published

on


طبق اطلاعات جدید منتشر شده توسط مرکز آمار کانادا، سایز آپارتمان ها در Metro Vancouver به سرعت در حال کاهش هستند. طبق گفته ی Better Dwelling، متوسط ​​اندازه ی یک آپارتمان که از سال 2016 تا 2017 ساخته شده، 749 فوت مربع است، که کاهشی 3.6 درصدی نسبت به واحدهایی که بین سالهای 2011 تا 2015 ساخته شده اند، دارد.


به علاوه، این اندازه ی متوسط، ​​16٪ کوچکتر از واحدهای ساخته شده بین سال 1971 تا 1990 است. اما این کاهش سایز آپارتمان ها در Metro Vancouver در مقایسه با Toronto CMA نسبتا کم است. در آنجا واحدهای ساخته شده بین سال 2016 تا 2017 ، حدود 40 درصد از آنهایی که در دهه ی 1990 ساخته شده اند، کوچک ترند. سایز متوسط آپارتمان های ساخته شده از سال 2016 تا 2017، در تورنتو 647 فوت مربع است که 5٪ کوچکتر از واحدهای ساخته شده بین سال های 2011 تا 2015 است.
سازندگان در اواخر دهه ی 1980 ، آپارتمان ها را به عنوان جایگزین خانه های سنتی می دانستند و آپارتمان هایی با اتاق خواب های چندگانه ساخته می ساختند، اما امروزه بیشتر آپارتمان ها دارای یک اتاق خواب هستند. عوامل زیادی باعث افزایش تعداد واحدهای کوچک شده اند.
در حالی که تقاضا برای واحدهای خانوادگی نیز وجود دارد، بخش روبه رشدی از جمعیت جوان تر، ازدواج و تشکیل خانواده برای خود را به تاخیر می اندازند و این به این معنی است که نسبت به چند دهه ی قبل، تقاضای کمتری برای فضاهای بزرگتر وجود دارد . از طرفی واحدهای کوچکتر، برای اجاره کنندگان جوان و کسانی که برای بار اول خانه می خرند، ارزان تر هستند.
سیاست های اخیر شهرداری ها، از جمله شهرداری ونکوور، به سازندگان اجازه می دهند برای ایجاد مسکن ارزان تر، آپارتمان های کوچکتر بسازند. به عنوان مثال، Rental 100 Secured Market Rental Housing Policy اجازه داده کوچکترین اندازه برای آپارتمان ها 320 فوت مربع باشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!