املاک

تصویب طرح یک میلیارد دلاری برای املاک یک اتاقه ، جهت افراد بی خانمان در ونکوور

Published

on

اخبار_کانادا
Spread the love

در جلسه ی پنجشنبه ی گذشته، شورای شهر ونکوور طرح کارکنان شهرداری برای مشارکت با دولت های استانی و فدرال، در زمینه ی دستیابی به هزاران املاک یک اتاقه (SRO) با قیمت تقریبی یک میلیارد دلار، برای اسکان بی خانمان ها را تصویب کرد.

اصلاحات متعددی که توسط Jean CO Swanson، مشاور COPE انجام گرفت، در مورد افزایش تعداد واحدها و تنظیم افزایش اجاره بها نیز تصویب شد. 

در گزارش کارکنان شهرداری آمده است، با توجه به اینکه در حال حاضر وابستگی زیادی به این شکل از مسکن وجود دارد، و به دلیل عدم سرمایه گذاری دولت های ارشد برای سرپناه مسکن اجتماعی، استراتژی تملک و احیای مجدد را توصیه می کنند. بسیاری از 7000 ساکنین Downtown Eastside در SRO زندگی می کنند، که عمدتا در شرایط نامناسبی قرار دارند م املاک نیاز به بازسازی یا دوباره سازی دارند. 

هدف این است که برای تملک و تأمین امنیت حداکثر 105 ساختمان SRO که در مالکیت خصوصی هستند مشارکت شود، تا بتوان از آنها به عنوان مسکن اجتماعی امن استفاده کرد. 

برنامه های دیگر تحت این مشارکت پیشنهادی می توانند، به بازسازی حدود 2500 اتاق به مسکن اجتماعی خودمختار کمک کند و به مالکان خصوصی SRO کمک کنند تا حدود 1300 اتاق را بهبود بخشند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر کنند. 

به نظر کارمندان شهرداری، SRO های خصوصی از نظر اجاره، سطح نیاز مستاجر، شیوه های مدیریت و شرایط فیزیکی بسیار متفاوت هستند. SRO ها اتاق های کوچکی هستند که معمولاً دارای حمام مشترک و امکانات آشپزی هستند و نگهداری و مدیریت آنها با اجاره هایی که برای افراد بسیار کم درآمد و بدون یارانه ی دولتی قابل پرداخت است، دشوار است. 

بسیاری از SRO ها در ساختمان های قدیمی 100 ساله قرار دارند، که ارتقا آنها برای مالکان خصوصی بسیار هزینه بر است.

در سال 2019، 6681 اتاق SRO در مرکز شهر ونکوور وجود داشت، که 55 درصد آنها به صورت خصوصی و 45 درصد باقیمانده متعلق به دولت یا غیرانتفاعی بودند. همچنین 732 اتاق در 10 ساختمان وجود دارد که در حال حاضر بسته هستند. 

در سال های اخیر، سرمایه گذاری دولت ها موجب شده است تا 58 ساختمان SRO با حدود 3000 اتاق بتوانند از حق تصرف در بازار برخوردار شوند. به علاوه، بین سال های 2007 تا 2011 ، BC Housing، 13 ساختمان با حدود 900 اتاق را خریداری و بازسازی کرد. 

45 ساختمان غیر بازاری باقی مانده با حدود 2100 اتاق متعلق به جوامع غیرانتفاعی یا خیرخواهانه ی چین، نیاز به بازسازی یا توسعه ی کامل دارند. 

99  ساختمان دیگر با نزدیک به 3700 اتاق تحت مالکیت خصوصی باقی مانده اند که از نظر شرایط متفاوت هستند. 

به طور کلی، بدترین SRO ها اجاره بهای کمتر، تخلفات مکرر و مستاجر کم درآمد و اغلب حاشیه نشین دارند. در مواردی که عدم سرمایه گذاری همراه با اقدامات ضعیف مدیریتی باشد، فعالیت مجرمانه، عدم پاسخگویی مالکان و حمایت کم از مستاجر، خطر را هم برای وضعیت ساختمان و هم برای سلامتی و ایمنی مستأجران آن افزایش می دهد.

.

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #ایرانیان_ونکوور #خبر_کانادا #سلام_ونکوور #salamvancouver

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!