املاک

توسعه دهنده ی ونکووری تنها 40 میلیون از 334 دلار برای زمین های Little Mountain پرداخت کرده است

Published

on

ونکوور
Spread the love

هنگامی که استان بریتیش کلمبیا اراضی Vancouver’s Little Mountain را به شرکتی فروخت که متعهد شد خانه های ساکنان کم درآمد را مجدداً بسازد، این معامله به دلیل قیمت پایین آن برای زمین اصلی بسیار بحث برانگیز بود. اکنونCTV News متوجه شده است که با وجود فروش و تصرف بیش از یک دهه پیش از سوی این شرکت، تنها بخشی از قیمت پرداخت شده است.

Holborn Group در سال 2008 این زمین 15 هکتاری را به قیمت 334 میلیون دلار خریداری کرد و سال بعد صدها خانواده کم درآمد از واحدهای مسکن اجتماعی در سایت اخراج شدند. از آن زمان تنها یک سازه موقت و یک سازه دائمی در این زمین ساخته شده است.

وزیر مسکن بریتیش کلمبیا اکنون فاش کرده است که این شرکت تنها کسری از قیمت خرید دولت استانی BC Liberals را تحت مذاکره نخست وزیر Gordon Campbell پرداخت کرده است، اما تأکید می کند که جزئیات این قرارداد محرمانه است و او نمی داند که مبلغ کامل چه زمانی پرداخت شده است.

یک سری مسائل رازآلود در اطراف سایت وجود دارد. Selina Robinson وزیر امور شهری و مسکن روز پنجشنبه گفت، خزانه داری استان فقط 40 میلیون دلار از 334 میلیون دلار دریافت كرده است، بنابراین آنها فقط قسمت كمی از مبلغ پرداختی را دریافت كرده اند. این برای ما به عنوان یک مالیات دهنده و یك بریتیش كلمبیایی قابل قبول نیست. این مساله ی مسکن در دسترس برای انسان های کم درآمد است که یک دهه و نیم است ادامه دارد.

Robinson گفت، این یک معامله ی سری بود که BC Liberals انجام دادند و ما معامله را ندیده ایم. BC NDP هیچ تصوری از زمان سررسید کل مبلغ یا شرایط توافق با Holborn ندارد.

David Chudnovsky، NDP MLA سابق منطقه، دو سال را برای دستیابی به اسناد و مدارک با BC Housing سپری کرده و دفتر کمیساریای اطلاعات و حریم خصوصی اکنون به آژانس دستور داده است که آنها را تحویل دهد.

سایت هنوز خالی است، تنها چیزی که ساخته شده 53 واحد مسکن اجتماعی است که نتیجه ی چهار مستاجری است که در سال 2011 از نقل مکان خودداری کردند. هیچ نشانه ای از ساخت و ساز وجود ندارد.

Christine Boyle مشاور شهرداری ونکوور گفت: من خیلی علاقه مندم این اسناد که در هفته های آینده منتشر می شود را ببینم. این چیزی است که من به طور عمومی از آنها خواسته ام و شورا به اتفاق آرا از آن پشتیبانی کرده است. من به وضوح می شنوم که مردم می خواهند در مورد این پروژه مقداری شفافیت و پاسخگویی وجود داشته باشد.

در سال 1951، هنگامی که اولین پروژه ی مسکن اجتماعی ونکوور شروع شد، 224 واحد مقرون به صرفه در سایت Little Mountain ساخته شد. هنگامی که ساکنان پس از یک نبرد تلخ در سال 2009 از خانه ها اخراج شدند، Holborn Group به آنها 234 واحد مسکن اجتماعی، که در کنار تقریبا 1600 کاندو ساخته می شود، پیشنهاد داده بود. از آن زمان تاکنون تنها چند ده واحد کم درآمد ساخته شده است.

Andrew Wilkinson رهبر لیبرال ها گفت، من فکر می کنم این زمین ها هنوز در روند برنامه ریزی شهرداری ونکوور قرار دارند. آنها متعلق به یک سرمایه گذار خصوصی هستند و سرمایه گذار از طریق روند برنامه ریزی شهرداری ونکوور راه خود را ادامه می دهد.

Boyle می گوید از کارمندان شهرداری سوال کرده است که آیا فرآیند تغییر شکل، برنامه ریزی یا مشاوره از سوی شهرداری در یک دهه طول کشیدن این ساخت و ساز نقشی داشته است؟

او گفت، من فکر می کنم مجوزها در حال پردازش و برنامه ریزی ها هستند و من ناراحتی عظیم مردم را نسبت به مدت زمان طولانی صرف شده با آنها در میان گذاشته ام. طی دو سال از زمان انتخاب من بارها و بارها در مورد Little Mountain سوال کرده ام و چیزی که مدام در پاسخ می شنوم این است که تاخیر در شهرداری نیست و ما به سرعت در حال حرکت هستیم.

Joo Kim Tiah مدیرعامل Holborn Group، پسر یک میلیاردر مالزیایی است که به ندرت به سوالات در مورد پروژه های خود پاسخ می دهد. Little Mountain و Trump International Hotel and Tower دو تا از پروژه های این شرکت هستند. دو پروژه ی نیمه کاره که سرانجام آنها مشخص نیست.

Chudnovsky گفت: این داستان یک تراژدی هولناک است. ما کمپینی به نام Take Back the Mountain آغاز کرده ایم . ما می گوییم این معامله یک شکست است ، باید راهی برای دولت برای پس گرفتن زمین و ساخت آنچه مردم ونکوور به آن احتیاج دارند پیدا شود، ساخت خانه برای افرادی که توانایی خرید از بازار مسکن را ندارند.

.

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #ایرانیان_کانادا #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #کوید #سلام_ونکوور #ونکور #ایرانیان_ونکوور #NEWS #خبر #کار_در_کانادا

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!