املاک

طرح استاندارد جدید ساخت پارکینگ برای ساختمان ها توسط شورای شهر ونکوور

Published

on

مهاجرت_کانادا
Spread the love

شورای شهر ونکوور کارکنان شهرداری را به انجام یک تفکر عمیق در مورد حذف حداقل های لازم برای پارکینگ ها، در پروژه های توسعه ی ساختمان ها در آینده هدایت کرد. 

پیشنهاد Sarah Kirby-Yung از اعضای Non-Partisan Association (NPA) در رای گیری روز سه شنبه، با رای ممتنع Colleen Hardwick عضو دیگر NPA ، و در غیاب شهردار Kennedy Stewart و Rebecca Bligh عضو مستقل، تصویب شد. 

هدف این پیشنهاد این است که یک متود Open Parking Policy داشته باشیم، که در آن نیروهای بازار، از جمله توسعه دهندگان و مشاغل، در مورد تأمین میزان پارکینگ مورد نیاز تصمیم بگیرند و ملزم به اجرای معیارهای مدیریت تقاضای حمل و نقل (TDM) باشند، که استفاده از حمل و نقل عمومی و حمل و نقل فعال را تشویق می کند 

یک مطالعه که اخیرا توسط Metro Vancouver Regional District انجام شد نشان می دهد، در این منطقه میزان پارکینگ در ساختمان های آپارتمانی strata (42٪) و ساختمان های آپارتمان های اجاره ای بازار (35٪) بیش از حد لازم عرضه شده و در نزدیکترین ساختمان های مسکونی به خدمات حمل و نقل عمومی عمده، کمترین استفاده از پارکینگ ها دیده می شود. 

طرفداران کاهش قابل توجه و یا حذف حداقل پارکینگ مورد نیاز در ساختمان ها، مدتهاست که بر مزایای زیست محیطی ناشی از نه تنها کاهش استفاده از وسایل نقلیه، بلکه همچنین حفاری و بتن ریزی کمتر برای ساخت پارک های زیرزمینی تأکید دارند. 

شورای شهر همچنین اصلاحیه ای را که توسط Jean Swanson مشاور COPE پیشنهاد شده بود، تصویب کرد تا کارکنان این شهرداری بررسی کنند، که آیا پس انداز ناشی از کاهش هزینه های ساخت و ساز، ناشی از پایان دادن به شرط حداقل پارکینگ مورد نیاز در ساختمان ها، به صاحبان خانه ها و مستاجرها منتقل می شود یا خیر، و آیا در نتیجه ی آن مقرون به صرفه بودن مسکن بهبود می یابد؟ 

انتظار می رود کارکنان شهرداری یافته ها و توصیه های خود در مورد حذف شرط حداقل پارکینگ در ساختمان ها را، اواخر سال جاری در شورای شهر مطرح کنند. 

اگر شورای شهر توصیه ی کارکنان برای لغو حداقل پارکینگ ها را تصویب کند، ونکوور نیز پا جای پای ادمونتون می گذارد، که شرط حداقل پارکینگ ضروری در ساختمان ها را در جون گذشته تصویب کرد. 

شهرداری ونکوور اخیراً کاهش حداقل پارکینگ را با تغییراتی که در ژانویه 2019 ابلاغ شد ایجاد کرده است، که به سازندگان اجازه داده شد پارکینگ ها را تا 30٪ کاهش دهند، به شرط آنکه معیارهای مدیریت تقاضای حمل و نقل (TDM) را برآورده کنند، که شامل 10٪ کاهش به دلیل مجاورت با حمل و نقل عمومی و 20 درصد کاهش به دلیل اقدامات دیگر مانند کارت حمل و نقل رایگان برای ساکنان و خدمات اشتراکی ماشین در داخل ساختمان می باشد. 

کاهش های اضافی دیگر تا 60٪ نیز برای توسعه ی مسکن اجاره ای مجاز است. 

مناطق دیگر همچون كوكیتلام ، سوری و ریچموند نیز اگر معیارهای TDM را رعایت کنند، می توانند حداقل سطح پارکینگ خود را در فرآیند ریزونینگ کاهش دهند.  

.

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #ایرانیان_کانادا #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #کوید

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!