مسکن/املاک

کمک جدید دولت کانادا برای خریداران مسکن

Published

on

Spread the love

برای کسانی که برای اولین بار قصد خرید خانه دارند، یک کمک عالی در بودجه ی 2019 دولت فدرال کانادا در نظر گرفته شده است. کمک هزینه ای با عنوان  وام مسکن مشترک که‌ بر اساس آن آژانس مسکن کانادا تا 10 درصد از قیمت خانه را پرداخت می‌کند. دولت ترودو به این منظور 1.25 میلیارد دلار در بودجه، در نظر گرفته است. 

این کمک هزینه شبیه به یک وام تقریبا بدون بهره است، شرایط گرفتن این وام به این شرح است: اول  درآمد خانوار متقاضی باید کمتر از 120000 دلار در سال باشد، قادر به پرداخت 5%  ازارزش ملک  باشد و با شرکت وام مسکن کانادا سی‌ ام ‌اچ‌ سی نیز هماهنگ باشد. 

سی ‌ام‌ اچ ‌سی یکی از شرکت های دولتی است که نقش مهمی در بیمه و تامین مالی بازار مسکن کانادا دارد. این وام بیشتر به کسانی که قصد خرید خانه تا قیمت  480000 دلار دارند، کمک خواهد کرد. 

در صورت واجد شرایط بودن، این شرکت تا 10 درصد از ارزش یک خانه ی نوساز و یا پنج درصد از ارزش یک خانه‌ ی قدیمی ساز را پرداخت خواهد کرد. 

جزئیات دقیق این وام، پاییز امسال منتشر می شود اما به طور کلی به عنوان مثال شخصی که برای اولین‌بار قصد خرید یک خانه  ی 400,000 دلاری دارد، با در نظر گرفتن شرایط اعلام شده، این شخص باید حداقل 20,000 دلار پیش پرداخت داشته باشد، از 380,000 دلار که باقی مانده است، بر اساس قانون جدید در صورتی که خانه نوساز باشد سی ‌ام ‌اچ ‌سی،38,000 دلار را به عنوان کمک هزینه پرداخت خواهد کرد. یعنی این فرد باید 342,000 دلار ، وام مسکن بگیرد. اگر سود وام 3.5 درصد‌ و مدت باز پرداخت 25 سال باشد، این شخص حدودا ماهیانه 200 دلار و در یک سال 2,400 دلار کمتر پرداخت خواهد کرد. 

در زمان فروش این خانه، سی ام اچ سی این کمک هزینه ی پرداختی را، دریافت خواهد کرد. 

پیش بینی می شود با این طرح به حدود 100,000 نفر که قصد دارند در طول سه سال آینده، برای اولین‌بار خانه خریداری ‌کنند، کمک نماید. به نظر بعضی از کارشناسان اقتصادی، این طرح می تواند باعث تورم‌ شود؛ ولی در مقابل، بعضی دیگر معتقدند این طرح باعث رونق بازار مسکن خواهد بود. 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!