مسکن/املاک

نرخ بهره ی بانکی کانادا بدون تغییر در رقم 0.25 درصد باقی ماند

منتشر شده

در

استیون پولوز رئیس بانک مرکزی کانادا، با ذکر این مطلب که دوران اوج تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد جهان سپری شده است گفت، نرخ بهره تغییر نخواهد کرد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در اواخر ماه فوریه، بانک مرکزی کانادا اقدام به کاهش نرخ بهره ی بانکی کرد و این رقم را از 1.75 درصد در هفته ی آخر فوریه، به 0.25 درصد در اواخر مارس رسانید.

کاهش نرخ بهره ی بانکی به منظور ترغیب افراد به گرفتن وام بیشتر از بانک ها و سرمایه گذاری آن در بخش های مختلف اقتصادی، انجام می شود. این نرخ بر روی میزان بهره ای که افراد بابت استفاده از وام مسکن و کارت های اعتباری خود به بانک ها می پردازند نیز، تاثیر می گذارد.

به گفته ی رئیس بانک مرکزی، در ماه آوریل با بدترین وضعیت اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا درگیر بودیم، که از آن نجات یافتیم. و در حالی که پیش بینی می شد کاهش تولید ناخالص داخلی بین 15 تا 30 درصد باشد، اما اکنون این کاهش بین 10 تا 20 درصد خواهد بود. از طرفی با بالا رفتن مجدد قیمت نفت، بانک مرکزی به بازیابی اقتصاد در چند ماه آینده امیدوارتر شده است.

کارشناسان معتقدند، تا زمانی که اثر ویروس کرونا بر اقتصاد خنثی شده و شرایط به دوران قبل از همه گیری بازگردد، نرخ بهره تغییر نخواهد کرد.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

[fpc_post_grid grid="1" show_author="false" show_category_name="false" show_date="false" limit="5" image_height="70"]
error: Content is protected !!