مسکن/املاک

میانگین قیمت مسکن در کانادا در طول ماه گذشته، افزایشی 14 درصدی داشته است

Published

on

Spread the love

بازار مسکن کانادا در طول ماه جولای تقریبا به شرایط عادی بازگشته و با ثبت رکورد تعداد فروش، قیمت متوسط خانه نیز 14 درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرد.

انجمن املاک کانادا اعلام کرد، در ماه جولای  62355 خانه ی بازفروش‌شده کانادایی فروخته شد و رکورد قبلی این ماه را شکست.

#salamvancouver

میزان رقم فروش در ماه جولای 26 درصد بیشتر از ماه جون بوده است. در سال های گذشته میزان فروش مسکن در ماه جولای بیشتر از ماه های دیگر نبوده است، و معمولا فروش مسکن در ماه های سرد سال تا اوایل بهار اوج می گیرد و تا اواخر تابستان، میزان فروش رو به کند شدن حرکت می‌کند، ولی در سال جاری روندهای قدیمی تغییر کرده اند. به دلیل وجود قرنطینه در ماه های مارس و آوریل خرید مسکن به تعویق افتاده و حالا بازار فروش گرم شده است.

شان کتکارت اقتصاددان ارشد انجمن املاک می گوید، در طول سه ماه تفاوت بزرگی در بازار مسکن ایجاد شده است. از پایین‌ترین ارقام فروش مسکن در آوریل، به چند رکورد ماهانه در جولای رسیدیم. بخش بزرگی از چیزی که الان داریم می‌بینیم فعالیتی است که در شرایط عادی در اوایل سال دیده می‌ شود.

میزان فروش مسکن در شهرهای بزرگ کانادا بسیار زیاد بوده است. میزان فروش در تورنتو 49.5 درصد و در ونکوور و مونترال به ترتیب با 43.9 درصد و 39.1 درصد افزایش پیدا کرده است.

میانگین قیمت فروش در ماه جولای 571500 دلار بود، که در مقایسه با سال گذشته 14.3 درصد افزایش را نشان می دهد. البته به گفته ی انجمن املاک، میانگین قیمت می‌تواند گمراه ‌کننده باشد، زیرا تحت تاثیر فروش املاک گران‌قیمت در بازارهای بزرگ در تورنتو و ونکوور قرار می‌گیرد.

به گفته ی کتکارت میزان موجودی مسکن اما تحت تاثیر کووید-19 به پایین‌ترین درجه ی خود در 16 سال اخیر رسیده است. بسیاری از املاک در حال حاضر به خاطر ویروس لیست نمی‌شوند.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!