مسکن/املاک

ساکنان بریتیش کلمبیا، علاقه ای به حضور خریداران خارجی در بازار مسکن ندارند

منتشر شده

در

براساس نتایج یک نظرسنجی که اخیرا توسط یک موسسه ی تحقیقاتی انجام گرفته است، اکثریت ساکنان بریتیش کلمبیا موافق ممنوعیت خرید مسکن توسط خارجی ‌ها در کانادا هستند. این ممنوعیت قبلا در نیوزلند به اجرا گذاشته شده است.

در این نظرسنجی که به صورت آنلاین انجام گرفت، 800 نفر از ساکنان بریتیش کلمبیا شرکت کردند، و 78 درصد از پاسخ دهندگان به ممنوعیت خرید مسکن توسط خارجی ‌ها رای دادند، 15 درصد موافق خرید مسکن توسط خارجی‌ ها و 7 درصد نیز نظری در این مورد نداشتند.

ماریو کانسِکو، رییس این موسسه ی تحقیقاتی در بیانیه ای گفت، تمامی اقشار جمعیتی بریتیش کلمبیا به ممنوعیت مالکیت املاک توسط خارجی ها اعتقاد دارند.

به گفته ی کانسکو، بیشتر ساکنان جزیره ی ونکوور و افراد در بازه ی سنی 35 تا 54 سال، با 88 درصد به این گزینه رای داده اند.

یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت مسکن در ونکوور، هجوم خریداران خارجی مسکن به این شهر است، از میان صدها شهر در سراسر جهان، ونکوور یکی از سه شهر دنیا است که گرانترین خانه های مسکونی را دارد.

کشور نیوزلند نیز که با مشکلی مشابه مواجه بود، در سال 2018 خرید املاک مسکونی توسط اتباع خارجی‌ در این کشور را ممنوع کرد. البته شهروندان استرالیا و سنگاپور به دلیل توافقنامه ی تجاری میان سه کشور، از این قانون معاف هستند.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

[fpc_post_grid grid="1" show_author="false" show_category_name="false" show_date="false" limit="5" image_height="70"]
error: Content is protected !!