مسکن/املاک

رواج تقلب در میان جوانان کانادایی برای دریافت وام مسکن

منتشر شده

در

نظرسنجی جدید Equifax نشان می دهد که افزایش قیمت خانه ها و فشار شدید اجتماعی در خرید خانه ممکن است به بافت اخلاقی جوانان کانادایی آسیب رسانده و آن ها را متقاعد نماید که دروغ گفتن به هنگام درخواست وام مسکن چندان کار اشتباهی نیست.
آژانس اعتبارسنجی دریافته 23 درصد از هزاره ها یعنی دو برابر 12 درصد جمعیت کل، معتقدند دروغ گفتن در مورد درآمد خود در فرم درخواست وام مسکن، قابل قبول است.


تقریباً یک پنجم (19 درصد) این گروه ها در مقایسه با کل 12 درصد پاسخ دهندگان، معترف به جعل و دادن اطلاعات اشتباه در فرم درخواست وام گشته، در حالی که این تعداد در نظرسنجی مشابه 5 سال گذشته تنها 9 درصد از کل پاسخ دهندگان بوده است.
Julie Kuzmic، مدیر مشاوره مصرف کنندگان در Equifax کانادا، در این باره اظهار داشته است: به سختی می توان دلیلی برای این که چرا جوان ها به تقلب در وام مسکن روی آورده اند ذکر نمود، اما محتملاً این امر با فشارهای موجود در خرید خانه در برخی بازارها در ارتباط است.
وی افزود: «مردم نگران این هستند که این فرصت را از دست داده و چنانچه برای خرید خانه دلخواه خود واجد شرایط نگردند، ممکن است هرگز قادر به خرید خانه نباشند. و همچنین ممکن است احساس کنند استانداردهای دریافت وام مسکن بیش از حد سخت بوده و یا خود را وام گیرنده مسئولی تلقی نمایند، یا دستورالعمل های وام دهندگان را بسیار سختگیرانه دانسته، و با درگیر شدن در بدهی های بالا مشکلی نداشته باشند.»
بنابراین نظرسنجی جمع کثیری از پاسخ دهندگان – 48 درصد موافق اند که کانادا بایست تست استرس وام را از بین ببرد، درحالی که 34 درصد همچنان خواستار حفظ آن می باشند.
به گفته Kuzmic اما، بدهی بالا با ریسک بالا نیز همراه است.
به گفته وی، یکی از مواردی که بلافاصله به ذهن مردم خطور نمی کند، خطر افزایش نرخ بهره است. این ریسک وجود دارد که شخص با هزینه های غیر منتظره ای روبه رو گردد، که مالکیت خانه را از آنچه انتظار می رفت گران تر جلوه دهد. که البته شامل موارد فاجعه بارتر نظیر از دست دادن شغل یا مشکلات سلامتی می گردد.
در این بررسی همچنین مشخص گشت که اکثریت – 61 درصد – معتقدند که خریداران خارجی دلیل اصلی بالا رفتن قیمت خانه ها می باشند.
اکثریت بیشتر – 78 درصد نیز معتقدند که دولت می بایست به خریداران کمک نماید، که 70 درصد آنان نیز بر این باورند که تمرکز اصلی بایستی بر روی خریدارانی باشد که برای اولین بار اقدام به خرید خانه می کنند.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!