مسکن/املاک

بهبود در بازار مسکن کانادا، رونق بیشتر در گرو دو عامل مهم

Published

on

Spread the love

جدیدترین آمار از بازارهای املاک کانادا نشان می دهد، پس از بازگشایی مجدد اقتصاد، افزایش قابل توجهی در معاملات املاک ایجاد شده است، اما از نظر بانک مرکزی کانادا و
تحلیل‌ گران، رونق بیشتر در گرو دو عامل مهم است که در طولانی مدت بازار را پیش براند.


آمارهای انجمن املاک کانادا نشان می دهد، میزان فروش مسکن در ماه جون افزایشی 63 درصدی داشته است. به تفکیک شهرهای مختلف، میزان فروش مسکن در تورنتو با افزایش 83.8 درصدی، در مونترال با افزایش 75.1 درصدی، در ونکوور با افزایش 60.3 درصدی، در فریرز ولی با افزایش 99.7 درصدی، در کلگری با افزایش 54.9 درصدی، در ادمونتون با افزایش 59 درصدی، در وینیپگ با افزایش 22.5 درصدی، در همیلتون-برلینگتون با افزایش 34.8 درصدی، در لندن و سن توماس با افزایش 67.9 درصدی، در اتاوا با افزایش 55.6 درصدی و در کبک سیتی با افزایش 43.6 درصدی روبرو بوده است.
شان کتکارت اقتصاددان ارشد انجمن املاک می گوید، آمار فروش مسکن در ماه جون تا حدودی به وضعیت عادی بازگشته است، اما هنوز تا نقطه ی مطلوب فاصله داریم. بازار مسکن بسیار سریع تر از پیش بینی ها بهبود پیدا کرد، اما آینده غیر قابل پیش بینی است.
به گفته ی بانک مرکزی کانادا، اقتصاد نیازمند حمایت و سیاست‌ گذاری پولی خواهد بود و تا زمانی که این ضربه ی اقتصادی جذب شود نرخ‌ بهره پایین خواهد ماند.
دو عامل مهمی که در رونق اقتصاد نقش دارند، اشتغال و مهاجرت می باشند، که فعلا غایب هستند.
بانک مرکزی کانادا پیش‌بینی‌ می کند، در چند سال آینده، فعالیت مسکن به دلیل رکود اقتصادی و کاهش مهاجرت، پایین نگاه داشته خواهد شد، و با افزایش تقاضا در میان مدت افزایش پیدا خواهد کرد.
به گفته ی رویال بانک نیز، با وجود بهبود سریع و چشم گیر در ماه گذشته، سرعت و مقیاس بهبود در اینده غیر قابل پیش بینی
می باشد.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!