مسکن/املاک

بالا رفتن قیمت املاک در کانادا تا حدود قیمت ها در دوران قبل از پاندمی

Published

on

Spread the love

جدیدترین گزارش انجمن املاک ونکوور نشان می ‌دهد، در طول ماه گذشته قیمت املاک در این منطقه بالاتر رفته است. قیمت معیار به 1031400 دلار در ماه جولای رسید، که 4.5 درصد بیشتر از ماه مشابه سال قبل می باشد.

قیمت معیار در ایست ونکوور به 1092400 دلار رسید، که 6.7 درصد بیشتر از ماه مشابه سال قبل است. در وست ونکوور نیز، قیمت یک خانه ی متوسط به 1279100 دلار رسید، که افزایش 4.8 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

#salam_vancouver

در تمامی مناطق حومه ای به جز سه منطقه، افزایش قیمت را نسبت به ماه گذشته مشاهده کرده ایم، اما هنوز مسیر زیادی برای رسیدن به قیمت های قبل از دوران پاندمی در این مناطق باید طی شود.

انجمن املاک ونکوور در این گزارش به این نکته اشاره می کند، که در طول سه سال گذشته قیمت املاک در این منطقه، تنها 1.1 درصد افزایش داشته است.

در طول دوران پاندمی، ایست ونکوور شاهد 0.6 درصد، و وست ونکوور شاهد 5.2 درصد افت قیمت بوده اند.

این انجمن همچنین گزارش داد، در طول ماه جولای 3128 واحد به فروش رسیده که نسبت به ماه قبل 28 درصد رشد داشته است. این میزان فروش همچنین 22.3 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است. هر چند سال 2019، سال ضعیفی برای فروش مسکن در ونکوور بوده است، اما این میزان فروش 9.4 درصد بالاتر از میانگین 10 ساله ی فروش، برای ماه جولای است.

البته کارشناسان معتقدند این افزایش فروش، ناشی از به تعویق انداخته شدن خرید مشتریان در ماه های بهار بوده است.

لیست فروش املاک در ونکوور نیز شاهد افزایش موارد جدید ثبت شده بوده است. انجمن املاک شاهد ثبت 5948 موجودی جدید در جولای بود، که نسبت به ماه قبل افزایشی 2.8 درصدی داشت. این رقم همچنین 28.9 درصد بیشتر از ماه مشابه سال قبل می باشد.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!