مسکن/املاک

افزایش میزان فروش مسکن و ثبات قیمت ها در ونکوور

Published

on

Spread the love

با بازگشایی نسبی کسب و کارها، قیمت مسکن در منطقه ی ونکوور بزرگ در حال بازگشت به شرایط عادی است، و این در حالی است که قیمت ها نسبتا ثابت هستند.
میزان فروش مسکن در ونکوور در ماه آوریل، به پایین ‌ترین سطح خود در چهار دهه ی اخیر رسیده بود.


به گفته ی انجمن املاک ونکوور بزرگ، میزان فروش املاک مسکونی در ماه گذشته، به 2443 واحد رسید، که نشان دهنده ی افزایش 64.5 درصدی نسبت به ماه قبل از آن و رشد 17.6 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل داشته است. البته این رقم 21.9 درصد پایین‌ تر از میانگین فروش 10 ساله ی ماه جون بود. کولت گربر رییس هیات مدیره انجمن گفت، در حال حاضر مشاوران املاک و مشتریان تمایل دارند از راه دور خانه ها را بازدید کنند، و یا از تورهای ویدیویی و بازبینی نقشه ساختمان‌ها استفاده کنند، تا پروتکل های مربوط به کووید-19 رعایت شود.
در حال حاضر بسیاری از معاملات املاک به صورت مجازی انجام می شوند. مردم بیشتر از سه ماه پیش به قوانین فاصله‌ گذاری اجتماعی و دیگر پروتکل‌های ایمنی عادت کرده اند.
سازمان وام مسکن و مسکن کانادا اعلام کرد، تا سال 2022 ، تعداد خانه‌ های جدیدی که در سراسر کانادا ساخته و فروخته می ‌شوند، کمتر از تعداد قبل از شیوع ویروس کرونا خواهد بود و قیمت ها نیز تا دو سال آینده به سطح قبلی خود باز نمی‌ گردند. انجمن املاک ونکوور بزرگ اعلام کرد، واحدهای ثبت شده ی جدید در ماه جون، نسبت به مدت مشابه سال قبل، 21.8 درصد بیشتر شدند و همچنین جهشی 57.1 درصدی نسبت به می را نشان می دهد.
قیمت املاک مسکونی در چند ماه اخیر ثابت بوده‌ و قیمت معیار کمپوزیت در ماه جون، 1.03 میلیون دلار بوده است. این عدد کاهشی 0.3 درصدی نسبت به می و افزایشی 3.5 درصدی نسبت به جون 2019 را نشان می دهد.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!