Connect with us

اخبار جهان

چه اتفاقی برای فیس بوک، واتس اپ و اینستاگرام افتاد؟

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

فیس بوک پس از چند ساعت از کار افتادن در روز دوشنبه، از کاربران سراسر جهان عذرخواهی کرد.

واتس اپ و اینستاگرام – که متعلق به این شرکت است – نیز از کار افتاده بودند.

مشکل چه بود؟

به طور خلاصه، سیستم‌های فیس بوک ارتباط با اینترنت گسترده را از دست داده بود.

شرکت زیرساخت وب Cloudflare توضیح داد، به نظر می‌رسد کسی کابل‌ها را به یکباره از مراکز داده خود خارج کرده و آن‌ها را از اینترنت جدا کرده بود.

توضیحات فیس بوک کمی فنی‌تر بود.

در آن آمده است، تغییرات پیکربندی در روترهای ستون فقرات که ترافیک شبکه را بین مراکز داده ما هماهنگ می‌کند، باعث ایجاد مشکلاتی در این ارتباط شده است. این یک اثر آبشاری و باعث توقف خدمات ما شد.

چرا مردم نمی‌توانستند به فیس بوک دسترسی پیدا کنند؟

اینترنت به صدها هزار شبکه تقسیم می‌شود. شرکت‌های بزرگی مانند فیس بوک شبکه‌های بزرگتر خود را دارند که به سیستم‌های خود مختار معروف هستند.

هنگامی که می‌خواهید از فیس بوک (یا اینستاگرام یا WhatsApp) دیدن کنید، سیستم پشتیبان که به رایانه‌ها اجازه می‌دهد با شبکه خود ارتباط برقرار کنند، از پروتکل (Border Gateway (BGP استفاده می‌کند که نوعی سرویس پستی برای اینترنت است.

به منظور هدایت افراد به وب سایت‌هایی که می‌خواهند از آن‌ها دیدن کنند، BGP تمام مسیرهای موجود را که داده‌ها می‌توانند در آن حرکت کنند بررسی می‌کند و بهترین مسیر را انتخاب می‌کند.

روز دوشنبه فیس بوک ناگهان ارائه اطلاعات سیستم مورد نیاز برای عملکرد را متوقف کرد.

این بدان معناست که رایانه‌های هیچکس هیچ راهی برای اتصال به فیس بوک یا سایر سایت‌های آن نداشتند.

از کار افتادن سرویس‌ها چه تاثیری داشت؟

شکست چنین بازیکنان کلیدی در اینترنت، بر افراد و مشاغل سراسر جهان تأثیر منفی داشت.

Downdetector، که قطعی‌ها را ردیابی می‌کند گفت، حدود ۱۰.۶ میلیون مشکل در سراسر جهان گزارش شده است، بزرگترین تعداد ثبت شده تا کنون.

برای بسیاری، از دست دادن دسترسی به خدمات فیس بوک فقط یک ناراحتی بود. اما برای برخی از مشاغل کوچک در کشورهای در حال توسعه، بدون سایر روشهای قابل اعتماد برای برقراری ارتباط با مشتریان، ممکن است یک مشکل جدی باشد.

به همین ترتیب، برخی از سازمانهایی که کارکنان آن‌ها پس از همه گیری هنوز از راه دور کار می‌کنند، اکنون برای ارتباط با همکاران خود به WhatsApp اعتماد می‌کنند.

چگونه اجازه داده شد این اتفاق بیفتد؟

هجوم گزارشات در ساعت ۱۶:۴۵ قبل از ظهر روز دوشنبه آغاز شد مبنی بر اینکه فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ کار نمی‌کنند.

در ابتدا، این باعث شوخی‌های معمول در مورد نحوه برخورد مردم و شوخی‌های رقبایی مانند توییتر شد.

اما به زودی مشخص شد این یک مسئله جدی‌تر است، با گزارش‌هایی از حمله به دفتر مرکزی فیس بوک در کالیفرنیا.

Sheera Frenkel گزارشگر فنی نیویورک تایمز گفت، دلیل اینکه تعمیر آن بسیار طولانی بوده است این بود که افرادی که سعی می‌کردند بفهمند این مشکل از چیست، حتی نمی‌توانستند وارد ساختمان شوند.

ما هنوز نمی‌دانیم که این مشکل به دلیل اشکال نرم افزاری بوده است یا خطای ساده انسانی.

با این حال، تئوری‌های توطئه در حال حاضر در حال انتشار است – بازی‌های ناخواسته عمدی فیس بوک تنها یکی از بسیاری از آن‌ها است.

واکنش فیس بوک چگونه بوده است؟

عذرخواهی فیس بوک، به طور شرم آوری، در شبکه رقیب، توییتر ارسال شد.

Mike Proulx تحلیلگر شرکت تحقیقاتی Forrester می‌گوید، این حادثه سوالاتی را در مورد نحوه همکاری فیس بوک در سال‌های اخیر ایجاد کرده است.

او می‌گوید، این کار آن‌ها را کارآمدتر کرده است اما به این معنی است که اگر یک چیز اشتباه پیش رود می‌تواند یک اثر آبشاری داشته باشد، مانند یکی از چراغ‌های کریسمس قدیمی مدرسه که خاموش می‌شود، و به دنبالش همه‌ی چراغ‌ها همه خاموش می‌شوند.

فیس بوک قبلاً با قطعی مواجه شده است، اما به طور کلی در عرض یک ساعت یا کمتر برطرف شده است.

قطعی طولانی‌تر و مخرب‌تر مانند این مشکل، بسیاری از ارتباطات جهان را در Silicon Valley متمرکز می‌کند.

و این به نوبه خود این سوالات را ایجاد می‌کند که آیا کار اینترنت باید در دست چند شرکت بزرگ باشد؟

فیس بوک چقدر ضرر کرده است؟

شاید بزرگترین مسئله برای خود فیس بوک، تأثیر آن بر درآمد و قیمت سهام باشد. تعطیلی به این معنی است که تبلیغات بیش از شش ساعت در پلتفرم‌های آن نمایش داده نمی‌شوند.

به گفته برخی، این قطعی می‌تواند تا ۶ میلیارد دلار (۴.۴ میلیارد پوند) از ثروت شخصی آقای زاکربرگ کم کند و سهام آن نزدیک به ۵ درصد کاهش یابد.

برخی دیگر تخمین می‌زنند، از دست دادن درآمد این شرکت به بیش از ۶۰ میلیون دلار برسد.

و این ضربه سختی است که به شهرت فیس بوک وارد می‌شود.

در حال حاضر توانایی‌های فنی آن‌ها نیز زیر سوال رفته است.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

اخبار جهان

با وجود کمبود نیروی کار، یافتن شغل در ۵۵ سالگی و بیشتر دشوار است

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

در ماه جولای بیش از ۸۰۰۰۰۰ شغل در کانادا وجود داشته، اما Jane Di Biase مستقر در تورنتو می‌گوید، با وجود این نمی‌تواند از مرحله مصاحبه عبور کند.

Di Biase که آخرین شغلش مدیر ارشد خدمات مشتری بوده می‌گوید: واقعا سخت است.

هنگامی که (کارفرمایان) عکس شما، سن شما، مدت کار یا دوره تحصیلی شما را مشاهده می‌کنند، فوراً ایمیلی دریافت می‌کنید که می‌گوید: شما تجربه فوق العاده‌ای دارید اما ما با فرد دیگری پیش می‌رویم.

Di Biase، ۶۰ساله است و او افتان و خیزان به جستجوی کار مشغول است.

کانادا با کمبود تاریخی نیروی کار مواجه است. در اواسط تابستان، کارفرمایان تنها در خدمات اقامتی و غذایی سعی داشتند ۱۳۲۸۰۰ شغل را پر کنند که بالاترین نرخ خالی شغلی است که این صنعت تا به حال دیده است (۱۱.۶ درصد).

بر اساس Statistics Canada، تجارت خرده فروشی در ماه جولای با (۱۰۱۳۰۰ نفر) دومین تعداد خالی از مشاغل را دارد و بخش مراقبت‌های بهداشتی و مددکاری اجتماعی به ۹۷۸۰۰ موقعیت خالی چشمگیر خیره شده بود.

اما به گفته استخدام کنندگان، بحران بازار کار در سراسر اقتصاد گسترده است و شرکت‌ها در تلاش برای جذب یا حفظ کارگران با مزایا و افزایش شدید حقوق هستند.

و با این حال، برخی از کارگران مسن تر، مانند Di Biase می‌گویند نمی‌توانند کاری پیدا کنند.

Di Biase که در بهار سال ۲۰۱۹ بیکار شد می‌گوید، از آن زمان به بعد به دنبال یافتن شغل بوده است. او تخمین می‌زند، به بین ۲۰ تا ۳۰ شغل درخواست داده است.

او در مورد جستجوی کار خود می‌گوید من تلاش کردم روحیه خود را حفظ کنم و کارفرمایان با وجود تجربه و اعتبار، مدام او را رد می‌کنند.

شما دلسرد می‌شوید.

Ellie Berger استادیار گروه جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی در دانشگاه Nipissing و نویسنده کتاب Ageism at Work: Deconstructing Age and Gender in the Discriminating می‌گوید: تبعیض بر اساس سن در محل کار حتی قبل از همه گیری COVID-19 در بازار کار کانادا گسترده بود.

Berger که بیش از ۲۵ سال است در این زمینه تحقیق می‌کند می‌گوید: شرکت‌ها اغلب کارکنان ۵۵ سال به بالا را برای ارتقاء و فرصت‌های آموزشی حذف می‌کنند. او می‌گوید، واقعاً زمان بدی است که کارگران مسن شغل خود را از دست می‌دهند و باید برای یافتن شغلی جدید تلاش کنند، سن گرایی در محل کار بیشترین آسیب را به آن‌ها می‌زند.

در یک مطالعه که چندین سال طول کشید، Berger دریافت که کارگران مسن‌تر که بیکاری طولانی مدت را تجربه کرده‌اند اغلب دچار افسردگی و سایر مسائل مربوط به سلامت روانی شده‌اند، پدیده‌ای که او آن را «تخریب هویت» می‌نامد.

او می‌گوید: آن‌ها این احساس را دارند که تحقیر شده اند، قدیمی و بی‌فایده تلقی می‌شوند. او می‌گوید، این وضعیت روحی، به نوبه خود، توانایی کارگران در یافتن شغل جدید را مختل می‌کند.

به گفته Berger اخراج‌های مربوط به بیماری همه گیر باعث شده است، کانادایی‌های بیشتری با تعصب سن دست و پنجه نرم کنند، زیرا آن‌ها برای پیوستن مجدد به نیروی کار تلاش می‌کنند. اما اکنون که کارفرمایان دوباره مشغول استخدام هستند، بسیاری از آن‌ها مشتاق جایگزینی کارمندان ارشد با کارگران با حقوق کمتر و جوان هستند.

Berger می‌گوید، او به عنوان شاهد متخصص در چند مورد اخیر مربوط به سن در کمیسیون حقوق بشر انتاریو خدمت کرده است و انتظار دارد حجم دعاوی با محوریت تبعیض سنی افزایش یابد.

Kathryn Meisner مربی مذاکره شغلی و حقوق ساکن تورنتو می‌گوید، کارگران مسن که با افزایش سن دست و پنجه نرم می‌کنند، همچنین شامل برخی از افرادی است که تصمیم به ترک شغل یا بازنشستگی در اوایل بیماری همه گیر گرفته اند.

تحولات شغلی مرتبط با بیماری همه گیر باعث شده است، برخی از افراد در بخش‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی و صنایع هواپیمایی انتظار بازنشستگی زودرس را بکشند.

Meisner می‌گوید، برخی از مشتریانی را دیده است که به سرعت در تصمیم خود تجدید نظر کرده اند، به این دلیل که متوجه شده‌اند آمادگی دست از کار کشیدن ندارند یا اینکه متوجه شده اند، توان مالی آن را ندارند. با این حال، اغلب اوقات، ورود مجدد به نیروی کار برای افراد ۵۵ساله و بالاتر یک مبارزه سخت است.

در کانادا و سایر کشورها، همه گیری نیز باعث رونق استعفا شده است و تعداد بی‌سابقه‌ای از کارگران به دنبال مشاغل و فرصت‌های جدید هستند.

Meisner می‌گوید: کارگران مسن‌تر با گروه جدیدی از افراد، معمولاً جوانان، رقابت می‌کنند.

کارهایی که کاندیداها می‌توانند در مورد افزایش سن انجام دهند

Berger می‌گوید، اگر نگران افزایش سن هستید، به خاطر داشته باشید که تاکتیک‌های رایج برای جلوگیری از افشای سن – مانند حذف تاریخ فارغ التحصیلی از مدرسه در رزومه – ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

وقتی با کارفرمایان صحبت می‌کردم، آن‌ها در واقع در مورد پرچم قرمز گرفتن افراد مسن صحبت می‌کردند، در صورتی که تاریخی روی رزومه‌ی آن‌ها وجود نداشت.

Meisner می‌گوید، درخواست برای مشاغلی که دارای شرایط بیش از حد هستند نیز کار نمی‌کند، زیرا کارفرمایان اغلب احساس می‌کنند شما شرایط مناسبی ندارید. در عوض، اگر در تلاش برای انجام یک حرکت جانبی یا تغییر شغل هستید، باید روی کار شبکه حرفه‌ای خود تمرکز کنید.

او می‌گوید: آن‌هایی که شما را می‌شناسند، اغلب اوقات مایلند به شما کمک کنند.

همچنین مهم است که رزومه خود را تازه کرده و مجدد تنظیم کنید. Meisner هشدار می‌دهد، رزومه‌ای که شامل کلمات کلیدی مناسب نباشد، هرگز توسط مدیر استخدام دیده نمی‌شود.

و اگر از قبل از همه گیری بیکار بوده اید، مطمئن شوید که از فناوری پشتیبانی از کار از راه دور مانند تماس‌های ویدئویی و برنامه‌های چت در محل کار راحت هستید.

Di Biase می‌گوید، قبل از همه گیری از Zoom استفاده می‌کرده و همیشه از فناوری مطلع بوده است.

دوران طولانی بیکاری او باعث ایجاد مشکل در برنامه‌های مالی خانواده‌اش شده است. او می‌گوید با داشتن دو فرزند که به زودی ازدواج می‌کنند، او و شوهرش که بازنشسته شده اند، باید بندهای کیف خود را محکم کنند. برای مثال کمک به بچه‌ها برای خرید خانه دیگر امکان‌پذیر نیست.

با این وجود، او آماده نیست عکسش را از پروفایل LinkedIn خود حذف کند فقط به این دلیل که سن او را نشان می‌دهد.

او می‌افزاید: من می‌خواهم برای کسی کار کنم که دانش من را می‌خواهد.

در همین حال، او مربی معتبر زندگی شده است و اخیراً اولین مشتری خود را انتخاب کرده است. او می‌گوید در حالی که او همچنان به دنبال شغل در خدمات مشتری است، مربیگری زندگی می‌تواند برنامه بعدی او باشد. من از آن لذت می‌برم.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار جهان

سخنگوی ارشد فیس بوک می‌گوید، این شرکت مایل است الگوریتم‌هایی را برای رگولاتورها باز کند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

سخنگوی ارشد فیس بوک گفت، این شرکت مایل است خود را تحت نظارت بیشتری قرار دهد تا اطمینان حاصل کند، الگوریتم‌هایش مطابق خواسته‌اش عمل می‌کنند و به کاربران آسیب نمی‌رسانند.

Nick Clegg نایب رئیس فیس بوک در امور جهانی، از عملکردهای تجاری این شرکت بر علیه اتهامات افشا کننده که سود بیشتر را مقدم بر رفاه کاربران می‌داند، دفاع کرد.

Clegg در مورد «وضعیت اتحادیه» CNN، یکی از سه مورد در ایالات متحده گفت: الگوریتم‌ها باید در صورت لزوم توسط مقررات مورد بررسی قرار گیرند، تا مردم بتوانند با آنچه سیستم‌های ما می‌گویند باید اتفاق بیافتد، مطابقت داشته باشند.

Clegg همچنین گفت، فیس بوک برای تغییر یک قانون از سال ۱۹۹۶ در ایالات متحده آماده است، که شرکت‌ها را از مسئولیت آنچه کاربران ارسال می‌کنند، خارج می‌کند. وی گفت، فیسبوک برای محدود کردن این محافظت‌ها آماده است، مشروط به اینکه آن‌ها سیستم‌ها و سیاست‌های خود را طبق تصور خود اعمال کنند.

هفته گذشته، Frances Haugen مدیر محصول سابق فیس بوک، در پنل کمیته بازرگانی مجلس سنا گفت، پیگیری سود شرکت باعث ایجاد اختلاف و آسیب به سلامت روانی کاربران جوان شده است. شهادت وی پس از مجموعه‌ای از داستانهای وال استریت ژورنال، بر اساس تحقیقات داخلی فیس بوک که Haugen به اشتراک گذاشته بود، منتشر شد. Haugen همچنین اطلاعاتی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرده بود.

این شهادت به تلاش‌های اخیر قانونگذاران برای تصویب قانونی برای نظارت بیشتر بر غول‌های رسانه‌های اجتماعی سرعت بخشید. قانونگذاران در حال بررسی لایحه‌ای هستند که از جمله می‌تواند حفاظت از چنین شرکت‌هایی را در برابر شکایت محدود کرده و حفاظت از حریم خصوصی کاربران را افزایش دهد.

سناتور Amy Klobuchar گفت، ادعاهای افشاگر نیاز به تقویت اجرای قانون ضد تراست را نشان می‌دهد. دموکرات مینه سوتاعدم فعالیت کنگره را ناشی از لابی در صنعت فناوری دانست.

Klobuchar در مورد «وضعیت اتحادیه» گفت: هر گوشه‌ای که می‌روید، لابی‌های فناوری وجود دارد، پولی وجود دارد که آن‌ها به میان می‌اندازند و باعث شده قانونگذاران به جای گوش دادن به حقایق به آن‌ها گوش دهند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

اخبار جهان

ویندوز ۱۱ به بازار عرضه شد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

ویندوز ۱۱ جدیدترین سیستم عامل شرکت مایکروسافت برای رایانه‌های شخصی، از امروز به رایگان در دسترس کاربران ویندوز ۱۰ در سراسر جهان خواهد بود.

پانوس پانای، مدیر ارشد محصول ویندوز در مایکروسافت گفت، ویندوز ۱۱ طوری طراحی شده تا برای کاربران، جدید، ساده و‌تر و تمیز باشد و تفاوت فاحشی با نسخه‌ی قبلی نداشته باشد.

افراد عادی بدون تخصص کامپیوتر نیز می‌توانند، ویندوز ۱۰ خود را به ویندوز ۱۱ ارتقا دهند. وی افزود من مایل بودم این کار برای پدر ۸۹ساله‌ام نیز راحت باشد.

طراحی ویندوز ۱۱ تغییرات چشمگیری دارد و نحوه عملکرد سیستم درونی آن هم تا حدودی متفاوت است.

منوی استارت به همراه آیکن‌های تسک بار به طور پیش فرض در مرکز صفحه نمایش قرار می‌گیرد. اگر روی دکمه استارت کلیک کنید، فهرستی از برنامه‌های پرکاربرد شما را نشان خواهد داد. از برخی جهات شکل ظاهری این ویندوز به منوی اپلیکیشن‌های تلفن همراه شبیه شده است.

پانای گفت، آن‌ها از تجربه ویندوز ۸ عبرت گرفتند، که با حذف کامل منوی استارت سبب ناراحتی عده زیادی از کاربران شدند.

وی گفت، در ویندوز ۱۱ دکمه‌ی استارت دقیقا جلوی چشم کاربر درست در وسط صفحه‌ی نمایش است.

مایکروسافت قبلا اعلاک کرده بود ویندوز ۱۰ اخرین نسخع از این سیستم عامل است، اما پانای می‌گوید، ما در دورانی هستیم که عصر جدید رایانه‌های شخصی و فکر می‌کنم ویندوز ۱۱ به نوعی آن را تایید کرده و نشانه‌ی این دوران است.

کادرها و پنجره‌ها در همه جای سیستم عامل جدید گرد شده و اکثر منوها ساده‌تر شده اند. ویجت‌ها که نقطه قوت ویندوز ویستا در سال ۲۰۰۷ بودند دوباره بازگشته‌اند و در کادری در سمت چپ صفحه نمایش قرار دارند.

در این ویندوز امکان یکپارچه سازی با Microsoft Teams، که جایگزین اسکایپ است وجود دارد.

فروشگاه نرم‌افزار مایکروسافت نیز کاملاً باز طراحی شده و فروش اَپ‌های شرکت‌های دیگر را هم راحت‌تر کرده است.

یکی از ویژگی‌های جدید و پر طرفدار این ویندوز این است که می‌تواند از طریق اَپ ستور آمازون، اَپ‌های اندروید تلفن‌های هوشمند را هم اجرا کند.

عملکرد جستجوی در ویندوز ۱۱ در اکثر دستگاه‌ها، به طور قابل توجهی سریعتر است، با این تفاوت که هنگام ارائه نتایج جستجو در اینترنت، تمایل زیادی به استفاده از خدمات خود میکروسافت دارد، مانند استفاده از جستجوگرBing و مرورگر Edge.

مایکروسافت وعده داده است، فناوری جدیدDirect Storage اجازه می‌دهد کارت گرافیک، بدون نیاز به پردازنده مرکزی، مستقیما به درایوهای ذخیره اطلاعات دسترسی داشته باشد تا زمان بارگذاری بازی‌ها بسیار کوتاه‌تر شود.

البته به دلیل نیاز برخی از این ویژگی‌ها به سخت‌افزار جدید، همه‌ی کامپیوترها نمی‌توانند از این مزایا بهره ببرند.

مایروسافت می‌گوید، ممکن است یارانه‌ی شما حداقل‌های لازم برای ویندوز ۱۱ را نداشته باشد و نتوانید این ویندوز را نصب کنید که در این صورت باید رایانه‌ی جدیدی بخرید.

کمترین نیاز آن داشتن یک نوع تراشه امنیتی به نام (TPM) است که فقط در رایانه‌های مدرن نصب شده است.

ارائه خدمات پشتیبانی فنی و به روزرسانی‌های امنیتی برای ویندوز ۱۰، تا اکتبر ۲۰۲۵ همچنان ادامه خواهد داشت.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!