اخبار ونکوور و بی سی

دستگاه اطلاعاتی کانادا خبر داد: انتقال میلیون‌ها دلار از پول های دولت ایران به کانادا

منتشر شده

در

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

سرویس اطلاعات و امنیت کانادا گزارش داده است، دولت ایران در دوره‌ی سال‌های بین ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ با وجود تحریم ها، میلیون‌ها دلار را از طریق یک صرافی در تورنتو، به کانادا انتقال داده است.

این صرافی به نام ONG متعلق به علیرضا عنقایی سرمایه گذار ایرانی است که به منظور دور زدن تحریم‌های ایران، پول‌های بانک صادرات را از طریق دبی به کانادا منتقل می‌کرده است.

عنقایی پذیرفته است که در آن سال‌ها نسبت به انتقال پول از موسسات مالی ایرانی به کانادا اقدام کرده است.

در این گزارش میزان دقیق مبالغ منتقل شده، زمان انتقال پول و موارد مصرف آن‌ها مشخص نشده است، اما این صرافی فقط در یک مورد ۶۰۰ هزار دلار به کانادا منتقل کرده است.

صرافی ONG در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده و در سال ۲۰۱۲ نیز به فعالیت خود خاتمه داده است، و در طول این مدت پول دولت ایران را به کانادا منتقل می‌کرده است. این فعالیت‌ها با عنوان «فعالیت‌های خارجی که به منافع کانادا ضربه می‌زنند و مخفیانه یا فریبکارانه هستند» توسط وزارت اطلاعات کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در گزارشی که دو ماه پیش توسط بنیاد دفاع از دموکراسی منتشر شده بود، نسبت به گسترش نفوذ ایران در کانادا هشدار داده و گفته بود، حامیان دولت ایران، میلیاردها دلار پول را با پول شویی از ایران خارج کرده و در اقتصاد کانادا سرمایه‌گذاری کرده اند.

این گزارش ادامه می‌دهد، بسیاری از صرافی‌ها در تورنتو و دیگر شهرهای کانادا، کار پولشویی میان ایران و کانادا را انجام می‌دهند. مقامات دولت ایران و وابستگان انها نیز با میلیارد‌ها دلار پولی که به کانادا وارد کرده اند، زندگی مجللی در این کشور دارند.

منبع

.

.

.

#کانادا #ونکوور #تورنتو #مونترال #کانادا_مهاجرت #مهاجرت #ویزاکانادا #ویزای_کار #ویزا #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_تحصیلی #مهاجرت_آسان #مهاجرت_کانادا #اقامت #کوید #کرونا #مدارس #سلامت #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ریلتور#صرافی #صرافی_کانادا #ایرانیان_ونکوور #خبر_کانادا #سلام_ونکوور #سفر

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!