اخبار ونکوور و بی سی

همه چیز در مورد حمل و نقل عمومی در ونکوور

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

ونکوور شهر زیبایی است که تردد در آن به صورت‌های مختلف امکان‌پذیر است. پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده از حمل و نقل عمومی بهترین شیوه‌های عبور و مرور در سطح شهر ونکوور هستند.  

حمل و نقل عمومی ونکوور بسیار ساده و کارآمد بوده و از ۵ صبح تا ۱ بامداد در خدمت شهروندان است. قیمت بلیت در منطقه‌ی یک ونکوور که بیشتر مکان‌های توریستی در آن واقع شده اند، برای بزرگسالان ۲.۸۵ و برای کودکان ۱.۸۰ دلار کانادا می‌باشد. برای سفر به دیگر مناطق شهر از جمله نورث ونکوور و یا ریچموند باید بلیت گران‌تری تهیه کنید.  

نوعی دیگر از بلیت‌های روزانه به قیمت ۱۰ دلار کانادا برای بزرگسالان و ۷.۷۵ دلار کانادا برای کودکان ۵ تا ۱۳ساله و سالمندان وجود دارد، که با خرید آن می‌توانید به طور نامحدود از تمامی اتوبوس‌ها و قطارهای درون شهری استفاده کنید. برای خرید بلیط یک طرفه نیز باید معادل قیمت درج شده پول خرد بپردازید.  

البته بسیاری از مقاصد گردشگری ونکوور در نزدیکی هم بوده و با پای پیاده قابل دسترسی هستند اما حمل و نقل عمومی از جمله SkyTrain، SeaBus و بسیاری از خطوط اتوبوسرانی مقرون به صرفه برای مدیریت بهتر زمان، در دسترس هستند.  

دستیابی به سیستم حمل و نقل عمومی ونکوور، از فرودگاه بین المللی ونکوور میسر است. شما می‌توانید از سیستمCanada Line و یا تاکسی‌ها استفاده کنید. فرودگاه در ۶ مایلی جنوب غرب شهر قرار دارد کرایه تاکسی از فرودگاه ونکوور تا مرکز شهر بین ۲۸ تا ۳۶ دلار کاناداست.  

همچنین شما می‌توانید مرکز شهر ونکوور را با دوچرخه بگردید. مراکز اجاره دوچرخه در این منطقه وجود دارند و کرایه‌ی آن‌ها روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ دلار کانادا است. استفاده از کلاه ایمنی در هنگام دوچرخه سواری اجباری بوده و دوچرخه سواری در پیاده روها ممنوع است.  

همچنین شما می‌توانید برای گشتن ونکوور یک اتومبیل کرایه کنید. سرعت مجاز حرکت در خیابان‌های ونکوور ۵۰ کیلومتر در ساعت بوده و برای پیدا کردن و پرداخت جای پارک‌ها هم می‌توانید از اپلیکیشن EasyPark استفاده کنید.  

تاکسی گرفتن در ونکوور نیز در زمانی که برای رسیدن به مقصد عجله دارید، پیشنهاد می‌شود. اما باید بدانید شما نمی‌توانید در مرکز شهر ونکوور کنار خیابان تاکسی بگیرید، بلکه باید با تماس تلفنی آن‌ها را به خدمت بگیرید. تاکسی متر از ۳.۲۰ دلار کانادا شروع شده و با هر کیلومتر پیمایش، ۱.۸۵ دلار کانادا به هزینه اضافه می‌شود. از شرکت‌های تاکسیرانی ونکوور می‌توان به Black Top & Checker Cabs و MacLure’s Cabs اشاره کرد. 

لینک ثبت نام واکسن در BC برای ۱۸ سال به بالا

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!