اخبار ونکوور و بی سی

احتمال جریمه‌ی افراد بابت غذادادن به حیوانات وحشی پس از نیاز به ۶ ماه زمان بهبودی یک نفر پس از حمله‌ی یک کایوتی

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

یک عضو شورای شهر ونکوور می‌خواهد یک آیین نامه جدید را مطرح کند که به شهرداری اجازه می‌دهد، هر کسی که در حال تغذیه یک حیوان وحشی دستگیر شده است، جریمه کند.

این در حالی است که یک قربانی حمله کایوتی در استنلی پارک می‌گوید، او باید برای بهبودی از این حادثه ۶ ماه وقت بگذارد.

آزی رمضانی در اواخر ژانویه در حال پیاده روی Stanley Park Drive در نزدیکی Prospect Point بود که یکی از حیوانات از زیر بوته‌ها بیرون آمد و پشت پای او را گاز گرفت.

رمضانی در اثر این حمله بیهوش شد و بعداً فهمید که عضلات همسترینگ خود را از دست داده و آسیب عصبی دیده است.

وی گفت، بعد از حمله حدود یک ماه پیش عمل کردم و در حال حاضر من یک زندگی بسیار بی‌تحرک دارم. من نمی‌توانم بنشینم، نمی‌توانم راه بروم و شش ماه توانبخشی فشرده در پیش دارم.

مأموران حفاظت بارها و بارها به پارک فراخوانده شده اند، و بیش از ده‌ها حمله کایوت یا نمایش‌های تهاجمی از آن‌ها در ماه دسامبر رخ داده است.

مسئولان اعتقاد دارند این رفتار پرخاشگرانه نتیجه کار افرادی است که عمداً به حیوانات غذا می‌دهند. به گفته افسران حفاظت، هنگامی که آن‌ها به تماس با انسان عادت کنند، جسورتر می‌شوند و از انسان‌ها انتظار غذا دارند.

البته تنها کایوت‌ها نیستند، اخیرا برخی حملات راکون‌ها، به تغذیه نسبت داده شده است.

این باعث شده است که پیشنهادی از طرف Coun. Pete Fry مطرح شود که تغذیه حیوانات وحشی در شهرداری تخلفی با جریمه باشد.

تغذیه حیوانات وحشی قبلاً تحت B. C. Wildlife Actغیر قانونی بوده، و ماده‌ای در Parks Control bylaw، که ریختن غذا یا دانه روی زمین را ممنوع می‌کند.

به گفته Fry، طی سال‌های اخیر هیچ جریمه‌ای تحت هیچ یک از این مقررات صادر نشده است.

پیشنهاد Fry می‌گوید، حیوانات وحشی وقتی به جای رژیم غذایی طبیعی خود به خوردن غذای انسان عادت کنند، ممکن است رنج ببرند.

هنگامی که مردم حیوانات وحشی را تغذیه می‌کنند، حیوانات عادت کرده و می‌توانند ترس سالم خود از مردم را از دست بدهند، این احتمال زخمی شدن یا کشته شدن آن‌ها را افزایش می‌دهد. تغذیه حیات وحش همچنین می‌تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم باعث پرخاشگری در حیوانات، جذب حیوانات موذی و سایر آفات و انتقال بیماری شود.

سایر شهرها مانند ویکتوریا دارای آیین نامه‌های شهرداری هستند که تغذیه حیوانات وحشی را به صراحت غیرقانونی می‌داند. BC SPCA همچنین از ایجاد آیین نامه‌های شهرداری برای جلوگیری از تغذیه حیات وحش حمایت می‌کند.

Fry از کارمندان می‌خواهد تا آیین نامه‌ای را تنظیم کنند که به افسران شهرداری اجازه می‌دهد هر کسی را که عمداً به حیوانات وحشی غذا می‌دهد، جریمه کنند.

در این پیشنهاد کسانی که به مرغ‌های مگس خوار و مرغ‌های آوازخوان غذا می‌دهند، مستثنی هستند.

رمضانی، که یک دهه است بدون وقوع حادثه در پارک می‌دویده است، معتقد است که افزایش اخیر کایوت‌های پرخاشگر با فعالیت‌های انسانی مرتبط است.

وی گفت: مردم مرتبا به مأموران حفاظت اطلاع می‌دهند افرادی را دیده‌اند که به حیوانات غذا می‌دهند.

این بی‌انصافی در مورد استفاده ما از پارک و حیواناتی است که این مدت طولانی در پارک بدون مشکلات زندگی کرده اند.

قرار است شورا روز سه شنبه درباره این طرح بحث کند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!