Connect with us

املاک در کانادا

چرا تازه واردان هنگ کنگی، و سایر شهرهای آسیایی از عهده تهیه خانه‌های کانادایی برمی‌آیند؟

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

وینفیلد یان مشاور مسکن در ونکوور می‌گوید، مردم محلی نباید از یک چیز در مورد افرادی که از هنگ کنگ به اینجا نقل مکان می‌کنند متعجب شوند.

فرقی نمی‌کند که آن‌ها مهاجران کانادایی هستند که برای چیزهای خوب بر می‌گردند، یا تازه مهاجران از مستعمره سابق انگلیس، به ویژه اگر آن‌ها صاحب خانه در منطقه ویژه اداری چین بوده باشند.

یان خاطرنشان می‌کند، آن‌ها از موقعیت خوبی برای خرید ملک در ونکوور یا هرجای دیگر کانادا برخوردار هستند.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

هنگ کنگ بسیار گران است. بنابراین اگر آن‌ها خانه‌های خود را بفروشند، باید بتوانند خانه‌های بسیار بسیار خوبی را در ونکوور بخرند.

در جون سال جاری، دفاتر کانادا و هنگ کنگ گروه CBRE، گزارش شرکت «Global Living Report ۲۰۲۰» شرکت مادر خود را منتشر کردند.

در این گزارش، شرکت خدمات املاک و مستغلات جهانی مستقر در دالاس، بازارهای مسکونی ۳۹ شهر جهانی را معرفی کرد.

پنج شهر از ۱۰ شهر گران قیمت در آسیا هستند که هنگ کنگ در جایگاه شماره یک قرار دارد.

گزارش CBRE بیان می‌دارد، به قیمت دلار آمریکا، متوسط ​​قیمت املاک در شهرهای چینی ۱ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۴۴۴ دلار است.

برای تکمیل پنج فهرست برتر، مونیخ در جایگاه دوم با قیمت ۱ میلیون دلار، سنگاپور با ۹۱۵۶۰۱ دلار، شانگهای با ۹۰۵۸۳۴ دلار و شنژن با ۷۸۳۸۵۵ دلار قرار دارد.

مقام ششم پکن با ۷۶۳۴۹۸ دلار است. ونکوور با ۷۵۴۶۱۷ دلار در مکان هفتم قرار دارد. لس آنجلس ۷۱۷۵۸۳ دلار است. پاریس با ۶۵۰۵۵۵ دلار در رتبه نهم قرار دارد. و نیویورک با ۶۴۹۰۲۶ دلار در مکان ۱۰ قرار دارد.

لندن با ۶۲۴۲۲۵ دلار و تورنتو با قیمت ۶۱۷۹۴۲ دلار در ۱۰ رده‌ی برتر قرار نگرفتند اما به ترتیب در مکان یازدهم و ۱۲‌ام هستند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

هنگ کنگ همچنین سومین مکان گران قیمت برای اجاره است.

گزارش CBRE بیان کرد، متوسط ​​اجاره ماهانه در شهرهای چین ۲۶۸۲ دلار است.

در این گزارش ۱۰ شهر گران قیمت برای اجاره به شرح زیر آمده است: نیویورک ۲۸۷۰ دلار؛ ابوظبی ۲۸۳۸ دلار؛ هنگ کنگ ۲۶۸۲ دلار؛ سنگاپور ۲۶۰۴ دلار، لس آنجلس ۲۳۱۰ دلار؛ دوبلین ۲۲۶۰ دلار، جده ۲۲۱۲ دلار؛ دبی ۲۰۳۸ دلار، لندن ۱۸۸۷ دلار و ریاض ۱۷۵۹ دلار.

ونکوور در فهرست ۳۹ شهر جهانی، با میانگین اجاره ماهانه ۱۱۰۷ دلار در رتبه ۲۱ قرار دارد.

Yan در مورد اعتراضات دموکراتیک خواهی در هنگ کنگ در سال ۲۰۱۴ به نام Umbrella Revolution صحبت کرد.

در آن زمان، Yan به خریدهای مسکونی مهاجران کانادایی از مبدا هنگ کنگ کمک می‌کرد، زیرا آن‌ها قصد داشتند به دلیل اوضاع سیاسی در این شهر آسیایی در کانادا مستقر شوند.

منتقدان چین می‌گویند، پکن در حال سخت‌تر کردن کنترل شهر است.

یک سال می‌گذرد که دولت چین در ۳۰ جون ۲۰۲۰ قانون امنیت ملی را بر هنگ کنگ وضع کرده است.

این قانون برای جرایمی مانند جدایی و تبانی با نیروهای خارجی مجازات حبس ابد در نظر گرفته است.

Yan و خانواده‌اش در سال ۱۹۷۰ از مستعمره سابق انگلیس به کانادا نقل مکان کردند. او ارتباط عمیقی با جامعه محلی هنگ کنگ دارد.

Yan گفت، او خانواده‌ای از هنگ کنگ را می‌شناسد که در اول جولای سال جاری وارد ونکوور شده و برای همیشه در اینجا ساکن شده اند.

در این خانواده دو خواهر و برادر وجود دارد و یکی مدتی است که در ونکوور زندگی می‌کند. و دیگری که قبلاً در هنگ کنگ اقامت داشت، در ونکوور یک کاندو دارد که اجاره داده شده است. وی پدر و مادرش را در اول جولای با خود به کانادا آورد.

Yan گفت: والدین پول دارند، بنابراین آن‌ها تصمیم می‌گیرند که شاید خانه‌ای بخرند و البته همه آن‌ها می‌توانند با هم در خانه زندگی کنند زیرا آپارتمانی که او خریداری کرده دو اتاق خواب دارد.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

املاک در کانادا

پیش‌بینی قیمت مسکن کانادا

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

انجمن املاک و مستغلات کانادا پیش‌بینی می‌کند که فروش خانه در این کشور تا پایان سال بیشتر از آن چیزی که قبلاً تخمین زده می‌شد کاهش یابد. این درحالیست که شرایط سخت عرضه، قیمت مسکن را همچنان بالا نگه می‌دارد.

این انجمن پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال حدود ۶۵۶۳۰۰ خانه دست به دست می‌شوند و در مقایسه با سطوح قیمتی سال ۲۰۲۰، قیمت‌ها تقریباً ۱۹ درصد افزایش خواهد یافت، که تقریباً کاهشی چهار درصدی را نسبت به پیش‌بینی‌های اولیه امسال نشان می‌دهد.

این انجمن می‌گوید ارقام رکوردشکن روندی کاهشی را خواهند داشت چرا که ما بیشتر از آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد شاهد فروش کمتر خانه بودیم.

انجمن املاک و مستغلاتت کانادا می‌گوید میانگین قیمت خانه اکنون پیش بینی می‌شود به ۶۸۰ هزار دلار برسد که ۱۹.۹ درصد بیشتر از سال گذشته است. پیش‌بینی قبلی میانگین قیمتی ۶۷۸ هزار دلاری را برای سال ۲۰۲۱ تخمین زده بود.

همچنین پیش‌بیی می‌شود فروش خانه در سال ۲۰۲۲ در کانادا ۱۲.۱ درصد کاهش یابد و به ۵۷۷ هزار عدد برسد، در حالی که قیمت‌ها دوباره افزایش سالانۀ ۵.۶ درصدی خواهد داشت و به حدود ۷۱۸ هزار دلار خواهد رسید.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

کارشناسان می‌گویند، تغییرات آب و هوا، می‌تواند بازار املاک کانادا را تغییر دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

اگر خانه‌ای که قصد خرید آن را دارید ۳۰ سال دیگر زیر آب برود، آیا باید در حین فروش موضوع مطرح شود؟

Chris Chopik می‌گوید بله. آژانس املاک تورنتو سالهاست خواستار اضافه شدن ارزیابی خطر تغییرات آب و هوا به فهرست ارزیابی‌های املاک و مستغلات در کانادا است. وی می‌گوید، این مکالمات باید متداول شوند و برای ارزش‌گذاری یک ملک در نظر گرفته شوند.

وی گفت: من می‌گویم مصرف کنندگان باید شرایط خطر تغییرات آب و هوا را در نظر بگیرند که در کجا و چه چیزی خریداری می‌کنند.

این نوع اطلاعات در سالهای اخیر در ایالات متحده بیشتر در دسترس قرار گرفته است و احتمالاً به زودی برای املاک کانادایی در دسترس خواهد بود.

در شرایطی که سازمان ملل متحد هشدار می‌دهد تغییرات آب و هوایی، حوادث شدید آب و هوایی را به همراه خواهد داشت، این سوال مطرح می‌شود که چه کسانی قادر خواهند بود به مناطق دارای امنیت نسبی نقل مکان کنند و چه کسانی پشت سر گذاشته می‌شوند.

ClimateCheck، شرکتی در منطقه سانفرانسیسکو، حدود ۱۸ ماه پیش وب سایتی راه اندازی کرد که گزارشی رایگان از خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی برای هر آدرس ایالات متحده ارائه می‌دهد.

ریسک آدرس‌ها از ۰ کم خطرترین، تا ۱۰۰ پر ریسک‌ترین رتبه‌بندی می‌شود. گزارش‌های دقیق‌تر با پرداخت هزینه در دسترس است. کاربران همچنین می‌توانند تجزیه و تحلیل کلی خطرات مربوط به هر ایالت را بخوانند. در اوایل این ماه، رتبه‌بندی ریسک ClimateCheck به هر فهرست در وب سایت کارگزاری املاک Redfin اضافه شد.

Cal Inman مدیر این شرکت می‌گوید، این شرکت در حال کار بر روی سایتی برای کانادا است که می‌تواند در اوایل سال آینده راه اندازی شود.

Inman گفت: من فکر می‌کنم مشاوران املاک از آن به عنوان ابزاری برای پاسخ به سوالاتی که هر روز از خریداران خانه می‌شنوند، استفاده می‌کنند. به طور خاص، نسل‌های جوان این سوالات را می‌پرسند.

گروه دیگری به نام First Street Foundation دارای یک ابزار آنلاین به نام Flood Factor است که می‌تواند ارزیابی خطر سیل را برای هر آدرس ایالات متحده ارائه دهد.

به گفته Chopik در کلگری، برخی از این داده‌ها در بخش اعظم دهه گذشته در اختیار نمایندگان قرار گرفته است. شرکت خدمات املاک و مستغلات Pillar ۹، اطلاعات نقشه برداری از سیل را از طریق هیئت املاک کلگری به مشاوران املاک ارائه می‌دهد.

به گفته Shane Griffin مدیرعامل Pillar ۹، سیل فاجعه‌آمیز سال ۲۰۱۳، که منجر به کشته شدن ۵ کلگریایی و خسارت ۵ میلیارد دلاری گردید، باعث شد، تا هیئت مدیره شروع به ارائه این داده‌ها کند. اما او گفت معتقد نیست این داده‌ها تأثیر زیادی بر بازار داشته یا بر قیمت مسکن در مناطقی که بیشتر در معرض سیل قرار دارند تأثیر گذاشته باشد.

Griffin در مصاحبه‌ای گفت: با توجه به آنچه در مورد معاملات می‌بینیم، آیا این امر باعث می‌شود کسی از خرید خانه خودداری کند؟ فکر نمی‌کنم این کار را انجام دهد.

اما آیا به طور بالقوه می‌تواند به آن‌ها اطلاعاتی را بدهد که برای محافظت از اموال یا اطمینان از صحت بیمه خود یا هر کار دیگری که باید انجام شود کافی باشد؟ بله، این فرصت را به آن‌ها می‌دهد تا پیشقدم شوند.

Chelsea Mann رئیس Kamloops and District Real Estate Association در بریتیش کلمبیا است، منطقه‌ای که امسال آتش سوزی در آن شدت گرفته است.

او گفت، مشاوران املاک به هیچ گونه اطلاعات عمومی در مورد خطر آتش سوزی ملک دسترسی ندارند و سوالات زیادی در مورد آن ندارند. او گفت در طول فصل آتش سوزی، منابع زیادی برای بررسی آتش سوزی‌های فعال و پیش بینی دود وجود دارد.

Mann در مصاحبه‌ای گفت: بدیهی است امسال آتش سوزی‌ها بسیار شدید بود. و ما چند سالی را در گذشته به این صورت گذرانده بودیم سال ۲۰۰۳ و سال ۲۰۱۷، اما در این بین، جالب است که مردم تقریباً فراموش می‌کنند.

با این حال، دیگر کارشناسان و دانشگاهیان می‌گویند تغییرات آب و هوایی ممکن است در حال تغییر شکل برخی از بازارهای مسکن باشد و حتی می‌تواند انواع جدیدی از تسهیلات را ایجاد کند.

Jesse M. Keenan دانشیار املاک در دانشکده معماری دانشگاه Tulane در نیواورلئان، روش‌هایی را که تغییرات آب و هوایی بر بازار مسکن و املاک و مستغلات تأثیر می‌گذارد، مطالعه می‌کند.

او یکی از نویسندگان یک مطالعه موردی در سال ۲۰۱۸ بود که نشان داد، از سال ۲۰۰۰، در میامی خانه‌های در ارتفاعات بالاتر ارزش بیشتری نسبت به خانه‌های در ارتفاعات پایین‌تر دارند.

وی در مصاحبه‌ای گفت: نمونه‌هایی در سرتاسر جهان وجود دارد که در آن جابجایی‌های مختلف جمعیت به دلیل تغییرات آب و هوایی، استرس یا شوک، جمعیت را از بین می‌برد.

Keenan گفت، مثال دیگر Chico در کالیفرنیا است، جایی که قیمت اجاره خانه‌ها پس از سوختن شهر همسایه در سال ۲۰۱۸ افزایش یافت.

این اساساً اقلیم‌زدایی است.

او گفت ابزارهایی مانند ClimateCheck و Flood Factor تأثیرات مثبت و منفی خود را خواهند داشت. نکته خوب این است که مردم می‌دانند چه انتظاری داشته باشند و سرمایه‌گذاری را می‌توان از مناطق پرخطر دور کرد.

وی گفت: البته برای افرادی که در آنجا زندگی می‌کنند این بدان معناست که ما در معرض خطر گرفتار شدن افراد هستیم یا ممکن است ارزش خالص خانه آن‌ها کاهش یابد یا ارزش خانه‌های آن‌ها را کاهش دهیم زیرا کمتر مطلوب می‌شوند.

Andy Yan برنامه ریز شهری و استاد دانشگاه Simon Fraser که زنگ خطر آپارتمان‌های خالی و تاثیر خریداران خارجی در ونکوور را به صدا درآورده گفت، این پدیده می‌تواند قیمت مسکن در کانادا را بیشتر کند.

در سال ۲۰۱۴ وی گفته بود، ونکوور کم هزینه‌ترین بازار در آمریکای شمالی، نه به دلیل بازار کار یا فرهنگش، بلکه به دلیل ثباتش، برای خریداران ثروتمند خارجی جذاب است.

Yan در مصاحبه‌ای گفت: همین اتفاق می‌تواند در شهرهای کانادا که نسبتاً از بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی در امان هستند، رخ دهد. و سپس مناطقی وجود دارند که ناامن می‌شوند.

هنوز اطلاعات دقیقی در مورد اینکه کدام محله یا شهر در کانادا از تغییرات آب و هوایی بیشترین ضربه را خواهند دید، در دسترس نیست. اما آخرین گزارش هیئت بین دولتی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی، سرنخ‌هایی در مورد مناطقی که بیشتر در این کشور تحت تأثیر قرار می‌گیرند، ارائه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، قطب شمال کانادا، که دو برابر دیگر نقاط جهان گرم می‌شود، فصل آتش سوزی طولانی‌تری را شاهد خواهد بود. امواج گرمایی شدیدتری در سراسر آمریکای شمالی وجود خواهد داشت که شرایط حریق شدیدتری را ایجاد می‌کند. افرادی که در شهرها زندگی می‌کنند تاثیر دمای بالاتر را به شدت احساس خواهند کرد زیرا آلودگی هوا و دود ناشی از آتش سوزی تشدید می‌شوند.

انتظار می‌رود جوامع ساحلی در طول بقیه قرن شاهد سیل شدید باشند. اما انتاریو و بخشهایی از کبک نیز به احتمال زیاد بارندگی بیشتر و شدیدتر را تجربه خواهند کرد و حتی در مکانهایی که معمولاً سیل نمی‌اید، باعث سیل می‌شود.

Yan با اشاره به توفان سال ۲۰۰۵ گفت: آنچه ما از طوفان کاترینا متوجه شدیم این بود که، اولین افرادی که حرکت کردند کسانی بودند که می‌توانند از عهده آن برآیند. و سپس کسانی که نمی‌توانستند در آنجا گیر کرده بودند.

او گفت، کانادایی‌ها باید از همه سطوح رهبری منتخب خواستار «شجاعت سیاسی» شوند تا تاثیر تغییرات آب و هوایی بر مسکن و زیرساخت ها، و سیاست‌های بیشتر مانند مالیات بر خریداران خارجی و خانه‌های خالی را کاهش دهند.

او گفت: ما نباید تسلیم شویم.

Annie Preston سرپرست داده‌های ClimateCheck می‌گوید، او از اینکه می‌بیند تأثیر تغییرات آب و هوایی چقدر گسترده است، متعجب است. او گفت، اما غریزه همه این است که بگویند جایی که در آن زندگی می‌کنند تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

وی در مصاحبه‌ای گفت: به ویژه با توجه به خطرات گرمایی که ما محاسبه می‌کنیم، واقعا همه جا در معرض افزایش قابل توجه گرما قرار دارد، که در واقع مرگبارترین خطر تا کنون است.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

افزایش میزان بدهی وام مسکن در کانادا از سال ۲۰۰۷

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

کانادایی‌ها با بیش از دو برابر سرعت تاریخی زیر بار وام مسکن قرار می‌گیرند، زیرا به نظر می‌رسد بازار مسکن پس از رونق در زمان همه گیری اکنون تا حدودی تعدیل شده است.

بر اساس داده‌های منتشر شده در روز پنجشنبه توسط آمار کانادا، ارزش کل وام مسکن در ماه ژوئن ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۱.۷۳ تریلیون دلار (۱.۴ تریلیون دلار آمریکا) رسید. این سریع‌ترین افزایش ماهانه وام است که برای خرید ملک از سال ۲۰۰۷ انجام شده است.

افزایش وام‌های مسکن شاهدی است از تقاضای کانادایی‌ها برای داشتن فضای بیشتر در طول همه گیری کرونا که موجب شد فروش ملک و قیمت‌ها را به بالاترین حد خود برساند.

به علت نرخ‌های بهره پایین تر، میزان بدهی‌های مربوط به املاک در کشور کانادا ۹.۲ درصد در سال گذشته افزایش یافته است که بیشترین افزایش از سال ۲۰۰۸ محسوب میشود.

با این وجود، میزان دریافت وام در کنار بازارمسکن کانادا که در حال آرام شدن است، به احتمال زیاد کمتر می‌شود. همان گونه که حجم فروش در چهار ماه گذشته کاهش یافته است.

آژانس آمار در این بیانیه می‌گوید: «به طور معمول بین فروش خانه و دریافت واقعی وجوه رهن فاصله زمانی وجود دارد.»

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!