Connect with us

املاک در کانادا

جهش قیمت الوار قطعا برای ساخت خانه‌های مسکونی گران تمام می‌شود

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

ترجمه: مهندس کاوه موظفی

چندی است که افزایش قیمت مصالح ساختمانی سازندگان ملک را دچار دشواریهایی در تنظیم بودجه پروژه های خود کرده است. در این میان افزایش چندین برابری بهای چوب و فرآورده های آن در طول یک سال گذشته بسیار بحث انگیز و مورد توجه بوده است.

مقاله زیر توسط تروی لندرویل (Troy Landerville) ‌ در وب سایت Mycamplerivernow درج شده است. اصل این مقاله که برگردان فارسی آن تقدیم حضورتان میگردد در لینک زیر قابل دریافت است:

https://www.mycampbellrivernow.com/56666/spike-in-lumber-prices-proving-costly-for-residential-construction-builds-says-vica-ceo/

جهش قیمت الوار روز به روز ساخت خانه را پرهزینه تر می‌کند.

«روری کولمالا» مدیرعامل اتحادیه ساخت و ساز ونکوور آیلند می‌گوید جهش شدید هزینه الوار فقط مشکل بریتیش کلمبیا نیست.

کولمالا می‌گوید” این بحران، بحرانی جهانی است، و ما فقط با اثری منطقه ای مواجه نیستیم که باعث افزایش موقتی هزینه های منطقه شده باشد ، مثل سال ها قبل که یک کارخانه الوار آتش گرفت و ظرفیت کاهش پیدا کرد. ما آفت سوسک کاج کوهستانی را داشتیم و در اثر آن ظرفیت کاهش پیدا کرد. اما به یاد داریم که بازاری جهانی برای الوار بریتیش کلمبیا داریم و نیازی جهانی به خصوص در آمریکای شمالی برای مصالح ساختمانی وجود دارد.”

کولمالا می‌گوید به موازات بازار قوی املاک تجاری و مسکونی، تقاضای قوی برای الوار ایجاد می‌شود و ” ظرفیت لازم برای پاسخگوئی به این تقاضا وجود ندارد.”

او می‌گوید افزایش هزینه چوب ناشی از ” تاثیر مشترک چند موضوع است.”

او معتقد است ” یکی از موضوعاتی که بر هزینه چوب اثر می گذارد، ضربه ای است که کووید به این صنعت وارد کرده و باعث کاهش قابل توجه ظرفیت تولید شده است، ابتدا تصور می شد که ریزشی هم در بازار از نظر نیاز به مسکن ایجاد می شود” او در ادامه توضیح می‌دهد ” اما عکس این تصور اتفاق افتاد. وقتی ساخت و ساز به عنوان یک خدمت ضروری محسوب شد، مزیت مناسبی برای ادامه ساخت و ساز ایجاد شد. تولید تلاش کرد تا به آرامی به تقاضا برسد ولی نهایتا هرگز نتوانست تقاضا را برآورده کند.”

هزینه الوارهای 2 در 4 اینچ از آغاز کووید-19 تا امروز، دو برابر شده است.

« من به نمایندگی از بخش تجاری و صنعتی نهادی معتقدم که پیمانکاران ما در اکثر مواقع توانسته اند این افزایش را مدیریت کنند. این وضعیت قطعا چالش بیشتری در بازار مسکونی ایجاد کرده است و نهایتا هزینه ها به خریداران خانه ها منتقل می‌شوند.»

او کاهش قیمت الوار در آینده را پیش بینی می‌کند: « در شرایطی که اقتصاد مجددا بازیابی می‌شود و به حالت طبیعی برمی گردد ، اقتصاد کانادا هم به حالت طبیعی برخواهد گشت و تولید و کارخانه ها می توانند تقاضا را پاسخ دهند به‌این‌ترتیب شاهد کاهش هزینه خواهیم بود. وقتی تثبیت اتفاق بیفتد، تاخیر عرضه نسبت به تقاضا کاهش پیدا می کند و عرضه به تقاضا نزدیکتر می‌شود. سال ها بود که ما در بریتیش کلمبیا با صنعت محصول چوبی مان که اغلب کمتر از حد ارزش گذاری می شد دچار چالش بودیم.”

او عقیده دارد این صنعت در حال حاضر بیش از حد ارزش گذاری شده است و می‌گوید ” باید نقطه تعادلی را بین این ارزش گذاری پایین و بالا را پیدا کرد. فکر می‌کنم طی شش، هشت یا دوازده ماه آینده، یک اصلاح قیمت شروع خواهد شد به خصوص وقتی عرضه الوار به بازار برسد، اصلاحی را در قیمت الوار شاهد خواهیم بود و هزینه ها اصلاح خواهند شد”.

الوار کالائی است که آزادانه معامله می‌شود و بنابراین خارج از کنترل دولت است، کولمالا می‌گوید” امروز الوار را با قیمت ۱۴۰۰ دلار یا ۱۵۰۰ دلار در ازای هزار فوت تخته (Foot-board واحد اندازه گیری چوب در خرید و فروش های عمده است – مترجم) معامله می‌کنیم در حالیکه یک سال قبل قیمت آن ۲۵۰ دلار بود، این معامله‌گران هستند که تقاضا را کشف و تثبیت می‌کنند. نگران آن هستم که آیا دولت می تواند قیمت ها را تنظیم کند یا خیر چون اگر دولت اقدام به تنظیم قیمت ها کند، مشکلات خاصی را ایجاد می کند و شاهد عدم رسیدن محصول به بازار خواهیم بود. باید کاملا محتاط و مراقب باشیم.”

او می‌گوید دولت با تغییر رویکرد خودش به سایر هزینه هایی که بر یک پروژه تاثیر می گذارند به خصوص در زمینه مقررات رگولاتوری و دولت های محلی می تواند فرصت هایی را ایجاد کند، برخی از تنظیم ها مربوط به حفاظت از ایمنی عمومی هستند اما گاهی اوقات بروکراسی کاملا پرهزینه می شود.”

کولمالا معتقد است هزینه بالای محصولات چوبی نهایتا بیشترین تاثیر را بر ساخت خانه می‌گذارد و می‌گوید” به خصوص برای ما ، بازار مجتمع های چندخانه ای و بلندمرتبه یا حتی بازار مسکن شخصی تحت تاثیر قرار می گیرد. این قیمت ها بر قیمت خانه برای خریداران تاثیر می‌گذارد. هزینه الوار یک خانه امروز بین 20 هزار تا 40 هزار دلار است که بستگی به آماری دارد که از آن استفاده می کنید. نهایتا این هزینه به خریدار خانه منتقل می‌شود و این فقط مربوط به افزایش هزینه الوار است و نه سایر مصالح.”

کولمالا معتقد است که در بخش ساخت و ساز تجاری و نهادی، مالیات پرداختی باعث می‌شود تا « بخش مهمی از زیرساخت ما» ساخته شود.

” این دلارهای مالیاتی خیلی نمی توانند کار را پیش ببرند، در این شرایط ما نمی توانیم پروژه های زیادی را انجام دهیم زیرا هزینه های پروژه ای که دولت بر انجام آن متمرکز شده است از بودجه آن فراتر می رود. فکر می‌کنم دولت قصد دارد این پروژه ها را انجام دهد (و) فکر می‌کنم به نفع عموم مردم است که این پروژه ها انجام شوند اما شاید دولت بتواند پروژه های کمتری را انجام دهد تا بودجه درخواست‌شده برای پروژه ها بتواند افزایش هزینه های آنها را پوشش دهد »

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

املاک در کانادا

پیش‌بینی قیمت مسکن کانادا

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

انجمن املاک و مستغلات کانادا پیش‌بینی می‌کند که فروش خانه در این کشور تا پایان سال بیشتر از آن چیزی که قبلاً تخمین زده می‌شد کاهش یابد. این درحالیست که شرایط سخت عرضه، قیمت مسکن را همچنان بالا نگه می‌دارد.

این انجمن پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال حدود ۶۵۶۳۰۰ خانه دست به دست می‌شوند و در مقایسه با سطوح قیمتی سال ۲۰۲۰، قیمت‌ها تقریباً ۱۹ درصد افزایش خواهد یافت، که تقریباً کاهشی چهار درصدی را نسبت به پیش‌بینی‌های اولیه امسال نشان می‌دهد.

این انجمن می‌گوید ارقام رکوردشکن روندی کاهشی را خواهند داشت چرا که ما بیشتر از آن چیزی که پیش‌بینی می‌شد شاهد فروش کمتر خانه بودیم.

انجمن املاک و مستغلاتت کانادا می‌گوید میانگین قیمت خانه اکنون پیش بینی می‌شود به ۶۸۰ هزار دلار برسد که ۱۹.۹ درصد بیشتر از سال گذشته است. پیش‌بینی قبلی میانگین قیمتی ۶۷۸ هزار دلاری را برای سال ۲۰۲۱ تخمین زده بود.

همچنین پیش‌بیی می‌شود فروش خانه در سال ۲۰۲۲ در کانادا ۱۲.۱ درصد کاهش یابد و به ۵۷۷ هزار عدد برسد، در حالی که قیمت‌ها دوباره افزایش سالانۀ ۵.۶ درصدی خواهد داشت و به حدود ۷۱۸ هزار دلار خواهد رسید.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

کارشناسان می‌گویند، تغییرات آب و هوا، می‌تواند بازار املاک کانادا را تغییر دهد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

اگر خانه‌ای که قصد خرید آن را دارید ۳۰ سال دیگر زیر آب برود، آیا باید در حین فروش موضوع مطرح شود؟

Chris Chopik می‌گوید بله. آژانس املاک تورنتو سالهاست خواستار اضافه شدن ارزیابی خطر تغییرات آب و هوا به فهرست ارزیابی‌های املاک و مستغلات در کانادا است. وی می‌گوید، این مکالمات باید متداول شوند و برای ارزش‌گذاری یک ملک در نظر گرفته شوند.

وی گفت: من می‌گویم مصرف کنندگان باید شرایط خطر تغییرات آب و هوا را در نظر بگیرند که در کجا و چه چیزی خریداری می‌کنند.

این نوع اطلاعات در سالهای اخیر در ایالات متحده بیشتر در دسترس قرار گرفته است و احتمالاً به زودی برای املاک کانادایی در دسترس خواهد بود.

در شرایطی که سازمان ملل متحد هشدار می‌دهد تغییرات آب و هوایی، حوادث شدید آب و هوایی را به همراه خواهد داشت، این سوال مطرح می‌شود که چه کسانی قادر خواهند بود به مناطق دارای امنیت نسبی نقل مکان کنند و چه کسانی پشت سر گذاشته می‌شوند.

ClimateCheck، شرکتی در منطقه سانفرانسیسکو، حدود ۱۸ ماه پیش وب سایتی راه اندازی کرد که گزارشی رایگان از خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی برای هر آدرس ایالات متحده ارائه می‌دهد.

ریسک آدرس‌ها از ۰ کم خطرترین، تا ۱۰۰ پر ریسک‌ترین رتبه‌بندی می‌شود. گزارش‌های دقیق‌تر با پرداخت هزینه در دسترس است. کاربران همچنین می‌توانند تجزیه و تحلیل کلی خطرات مربوط به هر ایالت را بخوانند. در اوایل این ماه، رتبه‌بندی ریسک ClimateCheck به هر فهرست در وب سایت کارگزاری املاک Redfin اضافه شد.

Cal Inman مدیر این شرکت می‌گوید، این شرکت در حال کار بر روی سایتی برای کانادا است که می‌تواند در اوایل سال آینده راه اندازی شود.

Inman گفت: من فکر می‌کنم مشاوران املاک از آن به عنوان ابزاری برای پاسخ به سوالاتی که هر روز از خریداران خانه می‌شنوند، استفاده می‌کنند. به طور خاص، نسل‌های جوان این سوالات را می‌پرسند.

گروه دیگری به نام First Street Foundation دارای یک ابزار آنلاین به نام Flood Factor است که می‌تواند ارزیابی خطر سیل را برای هر آدرس ایالات متحده ارائه دهد.

به گفته Chopik در کلگری، برخی از این داده‌ها در بخش اعظم دهه گذشته در اختیار نمایندگان قرار گرفته است. شرکت خدمات املاک و مستغلات Pillar ۹، اطلاعات نقشه برداری از سیل را از طریق هیئت املاک کلگری به مشاوران املاک ارائه می‌دهد.

به گفته Shane Griffin مدیرعامل Pillar ۹، سیل فاجعه‌آمیز سال ۲۰۱۳، که منجر به کشته شدن ۵ کلگریایی و خسارت ۵ میلیارد دلاری گردید، باعث شد، تا هیئت مدیره شروع به ارائه این داده‌ها کند. اما او گفت معتقد نیست این داده‌ها تأثیر زیادی بر بازار داشته یا بر قیمت مسکن در مناطقی که بیشتر در معرض سیل قرار دارند تأثیر گذاشته باشد.

Griffin در مصاحبه‌ای گفت: با توجه به آنچه در مورد معاملات می‌بینیم، آیا این امر باعث می‌شود کسی از خرید خانه خودداری کند؟ فکر نمی‌کنم این کار را انجام دهد.

اما آیا به طور بالقوه می‌تواند به آن‌ها اطلاعاتی را بدهد که برای محافظت از اموال یا اطمینان از صحت بیمه خود یا هر کار دیگری که باید انجام شود کافی باشد؟ بله، این فرصت را به آن‌ها می‌دهد تا پیشقدم شوند.

Chelsea Mann رئیس Kamloops and District Real Estate Association در بریتیش کلمبیا است، منطقه‌ای که امسال آتش سوزی در آن شدت گرفته است.

او گفت، مشاوران املاک به هیچ گونه اطلاعات عمومی در مورد خطر آتش سوزی ملک دسترسی ندارند و سوالات زیادی در مورد آن ندارند. او گفت در طول فصل آتش سوزی، منابع زیادی برای بررسی آتش سوزی‌های فعال و پیش بینی دود وجود دارد.

Mann در مصاحبه‌ای گفت: بدیهی است امسال آتش سوزی‌ها بسیار شدید بود. و ما چند سالی را در گذشته به این صورت گذرانده بودیم سال ۲۰۰۳ و سال ۲۰۱۷، اما در این بین، جالب است که مردم تقریباً فراموش می‌کنند.

با این حال، دیگر کارشناسان و دانشگاهیان می‌گویند تغییرات آب و هوایی ممکن است در حال تغییر شکل برخی از بازارهای مسکن باشد و حتی می‌تواند انواع جدیدی از تسهیلات را ایجاد کند.

Jesse M. Keenan دانشیار املاک در دانشکده معماری دانشگاه Tulane در نیواورلئان، روش‌هایی را که تغییرات آب و هوایی بر بازار مسکن و املاک و مستغلات تأثیر می‌گذارد، مطالعه می‌کند.

او یکی از نویسندگان یک مطالعه موردی در سال ۲۰۱۸ بود که نشان داد، از سال ۲۰۰۰، در میامی خانه‌های در ارتفاعات بالاتر ارزش بیشتری نسبت به خانه‌های در ارتفاعات پایین‌تر دارند.

وی در مصاحبه‌ای گفت: نمونه‌هایی در سرتاسر جهان وجود دارد که در آن جابجایی‌های مختلف جمعیت به دلیل تغییرات آب و هوایی، استرس یا شوک، جمعیت را از بین می‌برد.

Keenan گفت، مثال دیگر Chico در کالیفرنیا است، جایی که قیمت اجاره خانه‌ها پس از سوختن شهر همسایه در سال ۲۰۱۸ افزایش یافت.

این اساساً اقلیم‌زدایی است.

او گفت ابزارهایی مانند ClimateCheck و Flood Factor تأثیرات مثبت و منفی خود را خواهند داشت. نکته خوب این است که مردم می‌دانند چه انتظاری داشته باشند و سرمایه‌گذاری را می‌توان از مناطق پرخطر دور کرد.

وی گفت: البته برای افرادی که در آنجا زندگی می‌کنند این بدان معناست که ما در معرض خطر گرفتار شدن افراد هستیم یا ممکن است ارزش خالص خانه آن‌ها کاهش یابد یا ارزش خانه‌های آن‌ها را کاهش دهیم زیرا کمتر مطلوب می‌شوند.

Andy Yan برنامه ریز شهری و استاد دانشگاه Simon Fraser که زنگ خطر آپارتمان‌های خالی و تاثیر خریداران خارجی در ونکوور را به صدا درآورده گفت، این پدیده می‌تواند قیمت مسکن در کانادا را بیشتر کند.

در سال ۲۰۱۴ وی گفته بود، ونکوور کم هزینه‌ترین بازار در آمریکای شمالی، نه به دلیل بازار کار یا فرهنگش، بلکه به دلیل ثباتش، برای خریداران ثروتمند خارجی جذاب است.

Yan در مصاحبه‌ای گفت: همین اتفاق می‌تواند در شهرهای کانادا که نسبتاً از بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی در امان هستند، رخ دهد. و سپس مناطقی وجود دارند که ناامن می‌شوند.

هنوز اطلاعات دقیقی در مورد اینکه کدام محله یا شهر در کانادا از تغییرات آب و هوایی بیشترین ضربه را خواهند دید، در دسترس نیست. اما آخرین گزارش هیئت بین دولتی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی، سرنخ‌هایی در مورد مناطقی که بیشتر در این کشور تحت تأثیر قرار می‌گیرند، ارائه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، قطب شمال کانادا، که دو برابر دیگر نقاط جهان گرم می‌شود، فصل آتش سوزی طولانی‌تری را شاهد خواهد بود. امواج گرمایی شدیدتری در سراسر آمریکای شمالی وجود خواهد داشت که شرایط حریق شدیدتری را ایجاد می‌کند. افرادی که در شهرها زندگی می‌کنند تاثیر دمای بالاتر را به شدت احساس خواهند کرد زیرا آلودگی هوا و دود ناشی از آتش سوزی تشدید می‌شوند.

انتظار می‌رود جوامع ساحلی در طول بقیه قرن شاهد سیل شدید باشند. اما انتاریو و بخشهایی از کبک نیز به احتمال زیاد بارندگی بیشتر و شدیدتر را تجربه خواهند کرد و حتی در مکانهایی که معمولاً سیل نمی‌اید، باعث سیل می‌شود.

Yan با اشاره به توفان سال ۲۰۰۵ گفت: آنچه ما از طوفان کاترینا متوجه شدیم این بود که، اولین افرادی که حرکت کردند کسانی بودند که می‌توانند از عهده آن برآیند. و سپس کسانی که نمی‌توانستند در آنجا گیر کرده بودند.

او گفت، کانادایی‌ها باید از همه سطوح رهبری منتخب خواستار «شجاعت سیاسی» شوند تا تاثیر تغییرات آب و هوایی بر مسکن و زیرساخت ها، و سیاست‌های بیشتر مانند مالیات بر خریداران خارجی و خانه‌های خالی را کاهش دهند.

او گفت: ما نباید تسلیم شویم.

Annie Preston سرپرست داده‌های ClimateCheck می‌گوید، او از اینکه می‌بیند تأثیر تغییرات آب و هوایی چقدر گسترده است، متعجب است. او گفت، اما غریزه همه این است که بگویند جایی که در آن زندگی می‌کنند تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

وی در مصاحبه‌ای گفت: به ویژه با توجه به خطرات گرمایی که ما محاسبه می‌کنیم، واقعا همه جا در معرض افزایش قابل توجه گرما قرار دارد، که در واقع مرگبارترین خطر تا کنون است.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

افزایش میزان بدهی وام مسکن در کانادا از سال ۲۰۰۷

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

کانادایی‌ها با بیش از دو برابر سرعت تاریخی زیر بار وام مسکن قرار می‌گیرند، زیرا به نظر می‌رسد بازار مسکن پس از رونق در زمان همه گیری اکنون تا حدودی تعدیل شده است.

بر اساس داده‌های منتشر شده در روز پنجشنبه توسط آمار کانادا، ارزش کل وام مسکن در ماه ژوئن ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۱.۷۳ تریلیون دلار (۱.۴ تریلیون دلار آمریکا) رسید. این سریع‌ترین افزایش ماهانه وام است که برای خرید ملک از سال ۲۰۰۷ انجام شده است.

افزایش وام‌های مسکن شاهدی است از تقاضای کانادایی‌ها برای داشتن فضای بیشتر در طول همه گیری کرونا که موجب شد فروش ملک و قیمت‌ها را به بالاترین حد خود برساند.

به علت نرخ‌های بهره پایین تر، میزان بدهی‌های مربوط به املاک در کشور کانادا ۹.۲ درصد در سال گذشته افزایش یافته است که بیشترین افزایش از سال ۲۰۰۸ محسوب میشود.

با این وجود، میزان دریافت وام در کنار بازارمسکن کانادا که در حال آرام شدن است، به احتمال زیاد کمتر می‌شود. همان گونه که حجم فروش در چهار ماه گذشته کاهش یافته است.

آژانس آمار در این بیانیه می‌گوید: «به طور معمول بین فروش خانه و دریافت واقعی وجوه رهن فاصله زمانی وجود دارد.»

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!