Connect with us

املاک در کانادا

قیمت مسکن در ونکوور همچنان افزایش می‌یابد . . .

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

دانستنیهای بازار املاک و ساخت و ساز

نوشته: مهندس کاوه موظفی، مشاور و متخصص املاک

با درود بی پایان به علاقه مندان این سلسله مطالب،

این روزها در گفتگوهای روزمره بسیار می شنویم که بازار املاک از رونق افتاده و آرام شده است. این سخن از یک سو درست است، اما از سوی دیگر میتواند گمراه کننده باشد.

وقتی صحبت از آرامش بازار میشود، توجه به نسبی بودن این آرامش اهمیت دارد. باید توجه داشت که به چه بخشی (خانه ویلایی، تاون هاوس یا آپارتمان) از این بازار نگاه داریم. مهم تر آنکه بازار در مقایسه با حرارت و هیاهوی ماه پیش از خود آرام تر شده ولی همچنان قیمتها هر چند با شیب کمتر،‌ولی رو به بالا هستند. در حقیقت بازار املاک در ماه گذشته در ونکوور فقط در مقایسه با ماه پیش از خود آرام بود  وگرنه رشد قیمتها ادامه داشت.

در ماه می البته بازار املاک از نظر تعداد معاملات از رکوردهای تاریخی خود عقب نشست ولی همچنان از میانگین ده سال گذشته بسیار فعالتر بود.

نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود یکی از شاخصهای مهم اندازه گیری نبض بازار و تشخیص بازار خریداران از بازار فروشندگان است. معمولا زمانیکه این نسبت بین ۱۲ تا ۲۰ درصد باشد بازار در حالت تعادلی است. چنانچه از مرز ۲۰ درصد عبور کند، کفۀ بازار به نفع فروشندگان سنگینی خواهد کرد. در حالت کمتر از ۱۲ درصد، بازار به سمت خریداران متمایل خواهد بود. در ماه می امسال، این نسبت برای بخش آپارتمان حدود ۴۴، برای تاون هاوس نزدیک به ۵۴، و برای املاک مستقل تکواحدی در مرز ۳۰ بود که نشان از قرار گرفتن تمامی بخشها در وضعیت قوی بازار فروشندگان است.

در دومین روز ماه جون انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ، بنا به روال همیشگی، گزارش ماهانۀ خود از وضعیت بازار املاک در ماه می را منتشر ساخت. در این نوشتار، ضمن ارائۀ توضیحاتی چند پیرامون بازار املاک ونکوور، توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم.

نکات کلیدی و برجستۀ گزارش این ماه انجمن:

 • تعداد معاملات مسکن و املاک تازه به بازار عرضه شده، هر دو، از مسیر رکوردهای تاریخی خود دور میشوند.
 • بازار املاک در این ماه روند ثابتی را دنبال کردند
 • در ماه می امسال ۴۲۶۸ واحد مسکونی فروخته شد که نسبت به ماه مشابه در سال پیشین ۱۸۷ درصد افزایش ولی در مقایسه با ماه پیش از خود (اپریل)‌ ۱۳ درصد کاهش داشت.
 • تعداد املاک فروخته شده در ماه می به میزان ۲۸ درصد بالاتر از متوسط فروش در می های ده سال گذشته بود.
 • هم اکنون ازدحام کمتری در بازار نسبت به ماه های مارچ و اپریل مشاهده میشود. همین امر اهمیت قیمتگذاری درست برای مالکین و کمک گرفتن آنها از مشاورین با تجربه را برجسته می نماید.
 • بازار املاک ونکوور در این ماه پذیرای ۷۱۲۵ واحد مسکونی تازه عرضه شده به بازار برای فروش بود.
 • تعداد این واحد های تازه عرضه شده به بازار ۹۳ درصد بیشتر از ماه مشابه در سال قبل بود.
 • میزان املاک تازه به بازار عرضه شده در ماه می ۱۰ درصد کمتر از ماه اپریل بود.
 • در مجموع، در ماه می ۱۰۹۷۰ واحد مسکونی در کل ونکوور بزرگ برای فروش در بازار موجود بود.
 • کل موجودی بازار، نسبت به ماه می سال پیش ۱۰ درصد و نسبت به ماه اپریل ۷ درصد افزایش یافت.
 • با کاهش میزان فروش از ماههای پرجنب و جوش گذشته، بازنگری در تایید وام مسکن و دشوار تر شدن آن که به طور متوسط موجب کاهشی چهار و نیم درصدی در قدرت خرید خواهد شد، و نیز با افزیش دو درصدی نرخ بهره وامهای ثابت نسبت به آغاز سال ۲۰۲۱، توجه به شرایط بازار در ماههای پیش روی تابستان را ضروری می نماید.
 • نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود در بازار در ماه می ۳۹ درصد بود که نشان از بازار فروشندگان دارد.
 • اگر این نسبت را به تفکیک در نظر بگیریم، برای بخش منازل مستقل تکواحدی ۳۰ درصد، برای تاون هاوس نزدیک به ۵۴ درصد و برای آپارتمان نیز بیش از ۴۳ درصد بود.
 • شرایط بازار فروشندگان در دوران همه گیری، ضرورت افزایش تنوع در عرضه انواع مسکن را نشان داد. برای انجام این امر توجه و برنامه ریزی برای کاهش هزینه های ساخت، درک تغییرات بافت جمعیتی و سرعت بخشی به مراحل صدور مجوزهای ساختمانی لازم است.
 • در ماه می میانه شاخص قیمت کل املاک در ونکوور بزرگ ۱۱۷۲۸۰۰ (یک میلیون و صد و هفتاد و دو هزار و هشتصد) دلار بود که نشان از افزایشی ۱۴ درصدی در طول یک سال و نزدیک به یک و نیم درصدی در یک ماه اخیر دارد.
 • در ماه می ۱۴۳۰ دستگاه خانۀ مستقل تکواحدی به فروش رسید که نسبت به ماه مشابه در سال پیش از خود ۱۶۶ درصد  افزایش نشان میدهد. در همین ماه متوسط شاخص قیمت این گروه از املاک با ۲۳ درصد افزایش نسبت به ماه مشابه در سال قبل، به ۱۸۰۰۶۰۰ (یک میلیون و هشتصد هزار و ششصد) دلار رسید. بهای این گروه از املاک نسبت ماه اپریل یک و هفت دهم درصد افزایش یافت.
 • میزان فروش آپارتمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز افزایشی ۲۱۳ درصدی را شاهد بود. در این ماه تعداد ۲۰۴۹ دستگاه آپارتمان در ونکور بزرگ به فروش رسید. متوسط شاخص قیمت آپارتمان نسبت به سال گذشته نزدیک به ۸ درصد و در مقایسه با ماه اپریل یک و دو دهم درصد افزایش یافت و به ۷۳۷۱۰۰ (هفتصد و سی و هفت هزار و صد) دلار رسید.
 • فروش خانه های به هم پیوسته (مانند تاون هاوس) با افزایشی ۱۶۸ درصدی در مقایسه با ماه مشابه در سال پیش روبرو بود و به ۸۰۰ دستگاه رسید. متوسط شاخص قیمت خانه های این دسته طی یک سال گذشته ۱۶ درصد و در یک ماه گذشته یک و هشت دهم درصد افزایش یافت. شاخص بهای این گروه از املاک به ۹۳۶۳۰۰  (نهصد و سی شش هزار و سیصد)‌ دلار رسید.

پی نوشت ها و سایر نکات مهم:

 • منطقۀ ونکوور بزرگ در گزارشات آماری انجمن مناطق زیر را در بر میگیرد: برنابی، کوکیتلام، میپل ریج، نیو وست مینستر، نورث ونکوور، پیت میدوز، پورت کوکیتلام، پورت مودی، ریچموند، ساوث دلتا، اسکوامیش، سان شاین کاوست، ونکوور، وست ونکوور و ویسلر
 • بازار املاک یکی از موتورهای محرکۀ اقتصادی در استان بریتیش کلمبیا می باشد. در سال ۲۰۲۰ تعداد ۳۰۹۹۴  ملک در منطقۀ تحت پوشش انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ معامله شد که فعالیت اقتصادی جنبی ناشی از آن به دو میلیارد و یکصد میلیون دلار بالغ شد. تخمین زده میشود که این صنعت ۱۴۷۲۸ شغل ایجاد کرده باشد. مجموع املاک داد و ستد شده در MLS®  در ونکوور بزرگ در سال ۲۰۲۰  به سی و سه میلیارد و هفت صد میلیون دلار رسید.
 • اطلاعات و آمار ارائه شده در این مجموعه مطالب فقط جنبۀ اطلاع رسانی دارد و به هیچوجه نباید پایۀ تصمیم گیری برای قیمت گذاری، خرید یا فروش ملک باشد. تماس با مشاورین املاک با تجربه و آگاه نخستین گام در راه ورود به بازار مسکن است.
 • اصل این گزارش به همراه نمودار ها و جداول مرتبط، در وب سایت انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ موجود است. rebgv.org
 • این آمار فقط مربوط به املاک مسکونی است که از طریق MLS® به بازار عرضه شده یا به فروش رسیده اند.
 • چنانچه در مورد آمار و مندرجات این مطلب نیاز به هرگونه توضیح یا اطلاعات بیشتر داشتید و یا مایل به دریافت متن کامل گزارش به همراه نمودارها و جداول تفکیکی منطقه ای، و یا آگاهی دقیق تر از وضعیت بازار در منطقه ای خاص می باشید، با اینجانب تماس بگیرید. Kavehrealtor@gmail.com
 • اطلاعات بیشتر از بازار املاک ونکوور در https://www.facebook.com/kavehmovazzafi.realtor

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

املاک در کانادا

ونکوور از خرید املاک گران توسط «دانشجویان» رنج می‌برد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مهمترین چیزی که باید درباره سرمایه خارجی درک کرد این است که این سرمایه هرگز به عقب بر نمی‌گردد.
بلکه فقط در املاک و مستغلات کانادا رها میشود.
یکی از نمونه‌های تکان دهنده، دانشجوی دانشگاهی در BC بود که چند سال پیش خانه‌ای ۳۱ میلیون دلاری در ونکوور خرید.
همچنین ۹ دانشجوی بین المللی مختلف بودند که مبلغ ۵۷ میلیون دلار وام مسکن از بانک‌های کانادایی برای خرید خانه‌های مجلل در مترو ونکوور دریافت کردند.
این مورد نیازی به ذکراین موضوع نیست که آن‌ها به نحوی بدون نیاز به ارائه مدرکی مبنی بر اینکه آن‌ها درآمد واقعی کسب کرده‌اند از بانک‌های کانادایی وام‌های مسکن با مبلغ هنگفت دریافت کرده اند.


چگونه می‌تواند این اتفاق بیفتد حتی در حالی که مردم کانادایی عادی می‌دانند که باید به بانک‌ها ثابت کنند که درآمد کافی برای دریافت وام مسکن دارند؟

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

درک اینکه مردم چگونه به عنوان نیابتی برای صاحبان واقعی املاک عمل می‌کنند، کلیدی است برای اینکه چرا قیمت مسکن کانادا از کنترل خارج شده است

حداقل دو سوال در مورد این پدیده تورمی برجسته است.

چگونه با چنین وکالت‌هایی آن‌ها هنوز قادر به دریافت وام‌های مسکن عظیم از بانک‌های کانادایی هستند؟
و عواقب طولانی مدت خرید این املاک و مستغلات به ویژه برای بازارهای پرطرفداری مانند ونکوور و تورنتو چه بوده است؟

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

قبل از پاسخ به این سوالات، بیایید ببینیم که ۶ تا ۱۰ سال پیش، زمانی که صدها میلیارد دلار سرمایه خارجی به کشورکانادا سرازیر می‌شد، وضعیت املاک و بانکی چگونه غیرقابل کنترل بود.

چگونه وکیل‌ها به راحتی وام‌های مسکن بزرگ را گرفتند؟

دیوید لی، نویسنده کتاب میلیونرهای مهاجر، می‌گوید: «تا سال ۲۰۱۶ بانک‌ها در ونکوور شرایط وام ترجیحی را به خریداران خانه خارجی بدون نیاز به اسناد کامل می‌دادند و عملاً مقررات‌زدایی را برای مشتریان غیر کانادایی انجام می‌دادند.»
«در یک بانک، دانشجویان بین المللی که می‌توانند مبلغ ۳۵ تا ۵۰ درصد از قیمت مسکن را نقد در بانک بگذارند، نیاز به ارائه هیچ گونه شواهد مالی دیگری برای واجد شرایط بودن وام بیمه نشده ندارند. چنین دسترسی آسانی به اعتبار، سرمایه‌گذاری و احتکار در املاک را تسهیل کرد.»

به گفته لی، بانکداران باعدم گزارش چنین معاملات مشکوکی چشم خود را بستند و اشاره کرد که ونکوور، ریچموند و وست ونکوور دارای تعداد نامتناسبی از این نمونه‌ها در پایگاه داده‌های Panama Papers در رابطه با بهشت حساب‌های مالیاتی هستند.

لی گفت که بانک‌های کانادایی از طریق «فعالیت‌های مشکوک» مانند «ارائه شرایط مسکن وام مسکن به دانشجویان خارجی و دیگر نمایندگان محلی برای سرمایه گذارانی که مایل به پنهان کردن وضعیت خود به عنوان مالکین سودآور هستند» سودهای زیادی به دست آوردند. در هر مورد پیامد این بود که سرمایه‌های کثیف‌تری برای استفاده در سرمایه‌گذاری در املاک آزاد میشود. “

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

افزایش قیمت اجاره مسکن در ونکوور پس از باز شدن مرزها

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

کارشناسان پیش بینی می‌کنند، با باز شدن مرزها به روی دانشجویان بین المللی و مهاجران جدید، قیمت اجاره مسکن در ونکوور به تدریج افزایش پیدا کند.

پیتر داودی ۳۵ساله و همسرش که در ابتدای همه گیری خانه‌ای برای خرید پیدا کرده بودند، به دنبال محلی برای اقامت موقت بودند، که موفق شدند یک ملک به قیمت ۲۷۵۰ دلار در ونکوور اجاره کنند، که قیمت آن قبل از پاندمی کرونا در حدود ۳۵۰۰ دلار بود. آن‌ها در پایان اجاره‌ی ۶ ماهه‌ی خود در ماه جون زمانی که برای نقل مکان به خانه‌ی جدید آماده می‌شدند متوجه شدند، صاحبخانه قیمت اجاره‌ی جدید را به ۳۰۰۰ دلار افزایش داده است.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

کارشناسان املاک و مستغلات می‌گویند، تجربه پیتر داودی و همسرش، نماینده روند فعلی وضعیت مسکن در منطقه و کشور، پس از باز شدن مرزها است.

البته قیمت متوسط اجاره‌ی مسکن هنوز کمتر از دوران قبل از پاندمی است، اما این رقم با تائید شرکت‌های مسکن مانندLiv. rent، PadMapper و Rentals. ca رو به افزایش است.

اریک باند، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت وام و مسکن کانادا CMHC می‌گوید، تعداد خانه‌های خالی در ونکوور به بالاترین میزان از دهه‌ی ۹۰ میلادی رسیده است، زیرا شیوع کووید-۱۹ تقاضای مسکن از سوی دانشجویان بین المللی و کارگران صنعت را بسیار کاهش داده است.

وی می‌گوید، از اکتبر گذشته، نرخ آپارتمان‌های خالی در مترو ونکوور از ۱.۱ درصد به ۲.۶ درصد رسیده، که بالاترین نرخ از سال ۱۹۹۰ تاکنون است.

ناتان لوستر، دانشیار جامعه‌شناسی از دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌گوید، اگرچه نرخ خانه‌های خالی در ونکوور بالا رفته است، اما افزایش اجاره بها در این شهر عجیب نیست، زیرا جذب دانشجویان در مراکز آموزشی متوسطه و مدارس زبان ونکوور آغاز شده است.

به گفته‌ی اریک باند، بازگشت به قیمت اجاره‌های قبلی به تدریج انجام می‌شود. و یادآوری می‌کند، هنوز بسیاری از دانشجویان و مهاجران خارجی به دلیل شیوع بیماری همه گیر برای آمدن به کانادا با مانع روبرو هستند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

عمارت پوینت گری با رکورد جدید قیمت در ونکوور به فروش می رسد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

یک شرکت املاک و مستغلات لوکس می‌گوید که این عمارت در ونکوور گرانترین خانه‌ای است که تاکنون در منطقه فروخته شده است، اما مشاورین املاک مبلغی را که خریدار برای آن پرداخته نمی‌گویند.

یک عمارت معروف به Belmont Estate اخیراً با بالاترین قیمت ثبت شده برای یک خانه در یک قطعه واحد در منطقه مترو ونکوور فروخته شده است.

 

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید
🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

اما ریلتورها از پاسخ به قیمت نهایی این ملک خودداری کردند و دلیل اصلی آن را حفظ حریم خصوصی دانستند.

لیست فعلی در وب سایت شرکت قیمت درخواستی را ۵۸ میلیون دلار اعلام کرده است.

این لیست از آن زمان حذف شده است. مشخص نیست که آیا خانه با همن قیمت قبلی فروخته شده است و سپس دوباره به بازار عرضه شده است یا تلاش برای فروش در آن زمان ناموفق بوده است، زیرا یکی از مشاورین املاک گفت گفته است که به دلیل حفظ حریم خصوصی پاسخی ارائه نمی‌دهد.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!