Connect with us

املاک در کانادا

اسناد STRATA که باید قبل از خرید بخوانید از دیدگاه تام جاهد، مشاور املاک

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مرور اسناد strata یکی از مراحل کلیدی هنگام خرید کاندو است. در واقع، تا زمانی که فرصتی برای خواندن این اسناد پیدا نکرده‌اید، نباید حتی به سراغ دسته چک خود بروید یا پیشنهادی ارائه دهید. دلیل این امر این است که، هنگام خرید کاندو، شما فقط هزینه واحدی را که در آن زندگی می‌کنید پرداخت نمی‌کنید. شما همچنین سهمی از کل ساختمان را خریداری می‌کنید. شما سهمی متناسب از نگهداری و امنیت آن خواهید داشت. خواندن اسناد strata قبل از امضای قرارداد خرید به شما ایده خوبی می‌دهد که آیا سرمایه‌گذاری خوبی انجام می‌دهید یا نه. خواندن این مطلب از دیدگاه تام جاهد، مشاور املاک در ونکوور، به شما کمک میکند که چشم‌انداز نسبتا شفافی از کلیات کار داشته باشید. 

 

اسناد STRATA چیست و از مشاور املاک خود چگونه درخواست مطالعه آن را کنید؟ 

  • Strata Plan : این یک سند قانونی است که نقشه ساختمانی ارائه شده توسط سازندهرا نشان میدهد. این سند ابعاد همه واحدها، مناطق مشترک و غیره را نشان می‌دهد. مهم است که این سند را با دقت مرور کنید تا دقیقاً آنچه را خریداری می‌کنید، مشخص کنید و اینکه متر مربع در لیست‌های فروش با اندازه گیری‌های قانونی مطابقت داشته باشد. 

  • فرم B: این فرم گزارش مالی واحد strata است و هزینه‌های strata فعلی واحد را به شما می‌گوید. همچنین به شما خواهد گفت که آیا صاحبان فعلی واحد به strata پول بدهکار هستند یا خیر و آیا این واحد دارای یک پارکینگ و انبار نیز می‌باشد یا خیر. فرم B همچنین به شما در مورد صندوق مالی ساختمان (contingency fund) توضیح می‌دهد. این پولی است که در بانک برای پرداخت هزینه‌های اضطراری یا جبران هزینه‌های غیرمنتظره ذخیره شده است. قبل از اینکه بتوانید وام را برای واحد strata دریافت کنید، وام دهندگان اغلب به فرم B نیاز دارند.
     
  • Strata Bylaws: این اسناد قوانینی است که هرکس در ساختمان باید رعایت کند. اینجاست که می‌توانید در مورد نگهداری حیوانات خانگی، اجاره و محدودیت‌های سنی اطلاعات کسب کنید. همچنین ممکن است قوانینی در مورد سر و صدا یا کباب کردن در بالکن وجود داشته باشد. این قوانین همچنین می‌تواند نگهداری چیزهایی مانند دوچرخه را پوشش دهد. همچنین نتایج نقض این قوانین را بیان می‌کند. اگر ساختمان مطابق با سبک زندگی شما باشد، این آیین نامه ایده خوبی به شما می‌دهد. 

 

  • Strata Minutes: خواندن صورتجلسه‌های جلسات منظم شورای strata به شما ایده‌ای درباره مسائل در حال انجام ساختمان می‌دهد. اینها می‌تواند شامل ساکنان دردسرساز، امنیت، سر و صدا و نگهداری باشد. این صورتجلسات همچنین نحوه برخورد شورا با این موارد را نشان می‌دهد. شورای strata هیئتی از ساکنان است که سالانه داوطلب و یا برای اداره ساختمان و امور مالی آن انتخاب می‌شوند. 

 

  • صورتجلسه عمومی سالیانه: AGM زیر نظر شورای strata، ساکنان را در مورد امور مالی strata به روز میکند. بودجه‌ی سال آینده و همچنین هزینه strata را تعیین می‌کند. AGM همچنین به شورا و ساکنان فرصتی می‌دهد تا در مورد آئین نامه‌های جدید و عوارض ویژه برای رای گیری عمومی بحث کنند و همچنین شورای strata جدید را انتخاب کنند. این اغلب مکانی برای ساکنان است که در یک جلسه علنی شکایات احتمالی را، برطرف کنند. 

 

  • گزارش مهندسی: هر ساختمان strata دارای ضمانت ۲۵۱۰ساله است که اجزای مختلف سازه‌ای، مکانیکی و آرایشی را پوشش می‌دهد. در مقالات قبلی راجع به این مطلب مفصل صحبت شد. با گذشت هر سال، شورای strata باید یک شرکت مهندسی استخدام کند تا ساختمان را از هر نظر بررسی کند. 

 

  • گزارش استهلاک (Depreciation) : در سال ۲۰۱۳ دولت BC همه‌ی strata‌ها را ملزم به ارائه گزارش استهلاک کرد. این امر سلامت و نگهداری کوتاه مدت و بلند مدت ساختمان رانشان میدهد. این گزارش به مالکان می‌گوید چقدر کار تعمیر و تعویض در سال‌های آینده لازم است، همچنین هزینه‌های تقریبی و جدول زمانی آن کار را عنوان می‌کند. همچنین نظراتی در مورد وضعیت عمومی املاک strata، ساختمانها و دارایی‌ها ارائه می‌دهد و هرگونه مشکلات احتمالی را که می‌تواند به آزمایش اضافی نیاز داشته باشد، یادداشت کند. بیشتر گزارش‌های استهلاک توسط معماران یا مهندسین واجد شرایط تهیه می‌شود و باید به زبانی روشن و مختصر نوشته شود. گزارش‌ها باید هر سه سال به روز شوند. 

  • بیمه: هر شرکت strata باید دارای بیمه اموال و مسئولیت برای ساختمان باشد. بررسی بیمه strata برای تعیین آنچه تحت پوشش است و همچنین کسری‌هایی مانند خسارت آب، مهم است. یک نسخه از آن را به بیمه‌گر خود برسانید تا مطمئن شوید بیمه شخصی شما در صورتی که واحد شما مسئول خسارت آبی یا خسارت دیگری شناخته شود، هزینه‌ها را پوشش می‌دهد. 

در حال حاضر حدود ۳۳ درصد از ساکنان BC در ساختمان‌های strata زندگی می‌کنند. برای آن‌ها، خواندن و درک اسناد strata می‌تواند بسیار مهم باشد. اگر به دنبال کاندو هستید، تام جاهد می‌تواند دسترسی به همه اسناد strata را که باید قبل از خرید بخوانید، برای شما ترتیب دهد. 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

املاک در کانادا

ونکوور از خرید املاک گران توسط «دانشجویان» رنج می‌برد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مهمترین چیزی که باید درباره سرمایه خارجی درک کرد این است که این سرمایه هرگز به عقب بر نمی‌گردد.
بلکه فقط در املاک و مستغلات کانادا رها میشود.
یکی از نمونه‌های تکان دهنده، دانشجوی دانشگاهی در BC بود که چند سال پیش خانه‌ای ۳۱ میلیون دلاری در ونکوور خرید.
همچنین ۹ دانشجوی بین المللی مختلف بودند که مبلغ ۵۷ میلیون دلار وام مسکن از بانک‌های کانادایی برای خرید خانه‌های مجلل در مترو ونکوور دریافت کردند.
این مورد نیازی به ذکراین موضوع نیست که آن‌ها به نحوی بدون نیاز به ارائه مدرکی مبنی بر اینکه آن‌ها درآمد واقعی کسب کرده‌اند از بانک‌های کانادایی وام‌های مسکن با مبلغ هنگفت دریافت کرده اند.


چگونه می‌تواند این اتفاق بیفتد حتی در حالی که مردم کانادایی عادی می‌دانند که باید به بانک‌ها ثابت کنند که درآمد کافی برای دریافت وام مسکن دارند؟

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

درک اینکه مردم چگونه به عنوان نیابتی برای صاحبان واقعی املاک عمل می‌کنند، کلیدی است برای اینکه چرا قیمت مسکن کانادا از کنترل خارج شده است

حداقل دو سوال در مورد این پدیده تورمی برجسته است.

چگونه با چنین وکالت‌هایی آن‌ها هنوز قادر به دریافت وام‌های مسکن عظیم از بانک‌های کانادایی هستند؟
و عواقب طولانی مدت خرید این املاک و مستغلات به ویژه برای بازارهای پرطرفداری مانند ونکوور و تورنتو چه بوده است؟

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

قبل از پاسخ به این سوالات، بیایید ببینیم که ۶ تا ۱۰ سال پیش، زمانی که صدها میلیارد دلار سرمایه خارجی به کشورکانادا سرازیر می‌شد، وضعیت املاک و بانکی چگونه غیرقابل کنترل بود.

چگونه وکیل‌ها به راحتی وام‌های مسکن بزرگ را گرفتند؟

دیوید لی، نویسنده کتاب میلیونرهای مهاجر، می‌گوید: «تا سال ۲۰۱۶ بانک‌ها در ونکوور شرایط وام ترجیحی را به خریداران خانه خارجی بدون نیاز به اسناد کامل می‌دادند و عملاً مقررات‌زدایی را برای مشتریان غیر کانادایی انجام می‌دادند.»
«در یک بانک، دانشجویان بین المللی که می‌توانند مبلغ ۳۵ تا ۵۰ درصد از قیمت مسکن را نقد در بانک بگذارند، نیاز به ارائه هیچ گونه شواهد مالی دیگری برای واجد شرایط بودن وام بیمه نشده ندارند. چنین دسترسی آسانی به اعتبار، سرمایه‌گذاری و احتکار در املاک را تسهیل کرد.»

به گفته لی، بانکداران باعدم گزارش چنین معاملات مشکوکی چشم خود را بستند و اشاره کرد که ونکوور، ریچموند و وست ونکوور دارای تعداد نامتناسبی از این نمونه‌ها در پایگاه داده‌های Panama Papers در رابطه با بهشت حساب‌های مالیاتی هستند.

لی گفت که بانک‌های کانادایی از طریق «فعالیت‌های مشکوک» مانند «ارائه شرایط مسکن وام مسکن به دانشجویان خارجی و دیگر نمایندگان محلی برای سرمایه گذارانی که مایل به پنهان کردن وضعیت خود به عنوان مالکین سودآور هستند» سودهای زیادی به دست آوردند. در هر مورد پیامد این بود که سرمایه‌های کثیف‌تری برای استفاده در سرمایه‌گذاری در املاک آزاد میشود. “

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

افزایش قیمت اجاره مسکن در ونکوور پس از باز شدن مرزها

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

کارشناسان پیش بینی می‌کنند، با باز شدن مرزها به روی دانشجویان بین المللی و مهاجران جدید، قیمت اجاره مسکن در ونکوور به تدریج افزایش پیدا کند.

پیتر داودی ۳۵ساله و همسرش که در ابتدای همه گیری خانه‌ای برای خرید پیدا کرده بودند، به دنبال محلی برای اقامت موقت بودند، که موفق شدند یک ملک به قیمت ۲۷۵۰ دلار در ونکوور اجاره کنند، که قیمت آن قبل از پاندمی کرونا در حدود ۳۵۰۰ دلار بود. آن‌ها در پایان اجاره‌ی ۶ ماهه‌ی خود در ماه جون زمانی که برای نقل مکان به خانه‌ی جدید آماده می‌شدند متوجه شدند، صاحبخانه قیمت اجاره‌ی جدید را به ۳۰۰۰ دلار افزایش داده است.

🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید
🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

کارشناسان املاک و مستغلات می‌گویند، تجربه پیتر داودی و همسرش، نماینده روند فعلی وضعیت مسکن در منطقه و کشور، پس از باز شدن مرزها است.

البته قیمت متوسط اجاره‌ی مسکن هنوز کمتر از دوران قبل از پاندمی است، اما این رقم با تائید شرکت‌های مسکن مانندLiv. rent، PadMapper و Rentals. ca رو به افزایش است.

اریک باند، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت وام و مسکن کانادا CMHC می‌گوید، تعداد خانه‌های خالی در ونکوور به بالاترین میزان از دهه‌ی ۹۰ میلادی رسیده است، زیرا شیوع کووید-۱۹ تقاضای مسکن از سوی دانشجویان بین المللی و کارگران صنعت را بسیار کاهش داده است.

وی می‌گوید، از اکتبر گذشته، نرخ آپارتمان‌های خالی در مترو ونکوور از ۱.۱ درصد به ۲.۶ درصد رسیده، که بالاترین نرخ از سال ۱۹۹۰ تاکنون است.

ناتان لوستر، دانشیار جامعه‌شناسی از دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌گوید، اگرچه نرخ خانه‌های خالی در ونکوور بالا رفته است، اما افزایش اجاره بها در این شهر عجیب نیست، زیرا جذب دانشجویان در مراکز آموزشی متوسطه و مدارس زبان ونکوور آغاز شده است.

به گفته‌ی اریک باند، بازگشت به قیمت اجاره‌های قبلی به تدریج انجام می‌شود. و یادآوری می‌کند، هنوز بسیاری از دانشجویان و مهاجران خارجی به دلیل شیوع بیماری همه گیر برای آمدن به کانادا با مانع روبرو هستند.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

املاک در کانادا

عمارت پوینت گری با رکورد جدید قیمت در ونکوور به فروش می رسد

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

یک شرکت املاک و مستغلات لوکس می‌گوید که این عمارت در ونکوور گرانترین خانه‌ای است که تاکنون در منطقه فروخته شده است، اما مشاورین املاک مبلغی را که خریدار برای آن پرداخته نمی‌گویند.

یک عمارت معروف به Belmont Estate اخیراً با بالاترین قیمت ثبت شده برای یک خانه در یک قطعه واحد در منطقه مترو ونکوور فروخته شده است.

 

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید
🟧 سلام ونکوور را در اینستاگرام دنبال کنید

اما ریلتورها از پاسخ به قیمت نهایی این ملک خودداری کردند و دلیل اصلی آن را حفظ حریم خصوصی دانستند.

لیست فعلی در وب سایت شرکت قیمت درخواستی را ۵۸ میلیون دلار اعلام کرده است.

این لیست از آن زمان حذف شده است. مشخص نیست که آیا خانه با همن قیمت قبلی فروخته شده است و سپس دوباره به بازار عرضه شده است یا تلاش برای فروش در آن زمان ناموفق بوده است، زیرا یکی از مشاورین املاک گفت گفته است که به دلیل حفظ حریم خصوصی پاسخی ارائه نمی‌دهد.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!