املاک در کانادا

نکاتی که هنگام خرید خانه پیش فروش شده باید از مشاور املاکتان بپرسید

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

ترجمه و گردآوری: مهندس کاوه موظفی

این مطلب توسط شرکت ام ال ای (MLA) ‌ که در زمینه بازاریابی و پیش فروش املاک سازندگان فعال است تهیه شده. برگردان فارسی آن برای مطالعه شما ارايه میشود. لینک به مقاله اصلی در پایان این مطلب آمده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با من، کاوه موظفی،‌در تماس باشید kavehrealtor@gmail.com

تو کیستی؟ 

بله اگر مستقیما این سوال را بپرسید کمی برخورنده به نظر می رسد. مقصود ما این است که بهتر است ابتدا مشاور املاکتان را خوب بشناسید. به خاطر داشته باشید که رابطه شما می تواند به سادگی به رابطه ای بلندمدت تبدیل شود که چندین سال دوام دارد. سوالاتی را درباره تجربه مشاور املاک درباره خانه های پیش‌فروش، سبک ارتباطی مشاور، نحوه حمایت او از مشتریان و این‌که انتظارات مشتری را چگونه مدیریت می کند، بپرسید.  

برنامه زمان بندی چیست؟ 

شناخت برنامه زمانی ساختن خانه برای این‌که هم شما برای زندگیتان برنامه ریزی کنید،  و هم هیجان و اضطراب تان را در این خرید مهم مدیریت کنید، اهمیت دارد. ضمنا می تواند به شما کمک کند تا سوالی را درباره زمان بندی « بودجه» خرید خانه بپرسید. به‌این‌ترتیب می توانید امور مالیتان را بر همین اساس مرتب کنید. در حالیکه یک پروژه ساخت و ساز برای تکمیل شدن به  چند سال زمان نیاز دارد شاید بخواهید تا این احتمال را  هم در نظر داشته باشید که شاید تاریخ تحویل ملک یا اسباب کشی به خانه کمی دیرتر شود. 

 

مشاهده گزینه های مکان و نقشه ساختمان را درخواست کنید 

همه نقشه های طبقات را به دقت از نظر اندازه و شکل بررسی کنید .  مساحت واحد یکی از نکات مهم است اما اگر بخواهید اثاثیه جدیدی بخرید یا چیدمان لوازم خانه تان را تغییر دهید این‌که فضاها چقدر عریض یا باریک هستند، اهمیت پیدا می کند. سطح و عرض و جهت  هر طبقه ساختمان تعیین کننده چشم انداز شما و مقدار نورخورشیدی است که خانه تان دریافت می کند. درک کامل فضا و مکان به اجتناب از هر نوع غافلگیری یا دلسردی هنگامی که واقعا به خانه جدید پای می گذارید، کمک می کند. 

 

چه گزینه هایی برای انتخاب معماری داخلی ساختمان وجود دارند؟  

خانه های پیش‌فروش زیادی هستند که امکان انتخاب معماری داخلی ساختمان مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه را برای خریداران فراهم میکنند. مطمئن شوید که درباره هر نوع گزینه طراحی داخلی مثل نازک کاری یا طرح های رنگ خانه با مشاور املاک گفتگو می کنید. اگر این کار را نکنید زمانی که جزئیات طراحی را در خانه تان می بینید که دوستشان ندارید ، افسوس خواهید خورد یا مجبور می شوید تا پول اضافه ای پرداخت کنید تا آن بخش ها دوباره طبق میل شما بازسازی شوند. پروژه Format که توسط Cressey ساخته می شود یک پروژه پیش‌فروش است که گزینه های سفارشی سازی فوق العاده ای را به خریداران خانه جدید ارائه می کند. 

آیا سایر گزینه های مالکیت یا تصمیمات خارج از خود ملک نیز وجود دارند؟  

چه گزینه هایی از  انباری موجود هستند؟ آیا ساختمان دارای پارکینگ است و فضاهای اضافه ای در ساختمان قابل دسترس هستند؟ آیا ایستگاه های شارژ خودروی برقی در ساختمان وجود دارد؟ اغلب به آسانی این اشتباه را مرتکیب می شوید که  فقط بر درون خانه جدیدتان تمرکز کنید و خصوصیات مرتبطی که در بیرون خانه هستند را به طور کامل بررسی نکنید. 

شارژ ماهانه در پیش خرید ساختمان چگونه محاسبه می‌شود؟
آیا دوره لغو معامله در نظر گرفته شده است؟ 

در بریتیش کلمبیا، خانه های پیش فروش‌شده شامل یک دوره لغو معامله هفت روزه می شوند. این دوره از زمان امضای قرارداد خرید محاسبه می شود و لغو قرارداد خرید در این دوره هیچ جریمه ای ندارد. مهم است که از این موضوع آگاه باشید و آن را با مشاور املاک خودتان به طور شفاف و واضح بررسی کنید. 

آیا ارائه‌دهنده خدمات وامی را توصیه می کنید؟ 

اگر ارائه‌دهنده خدمات وام خاصی را در ذهن ندارید ، وام دهنده ای که توسط کارگزار املاک شما توصیه می شود می تواند به لطف رابطه موجود بین آنها فرایند کار را به راحتی به پیش ببرد. با برخورداری این آرامش خاطر، وام شما به خوبی ترتیب داده خواهد شد و از تحمل هر نوع استرس اضافه در این تصمیم بزرگ زندگی تان که به خودی خود همراه با استرس است، جلوگیری می کنید. ما در MLA Canada متخصصان وام مستقر در ونکور Nest Mortgage را توصیه می کنیم. 

 
آیا دفتر فروش و واحد نمونه ای وجود دارد که بتوان از آن بازدید کرد؟ چه وقت می توانم از محل ساختمان بازدید کنم؟ 

در حالیکه به احتمال زیاد می توانید به صورت مجازی از خانه تان بازدید کنید اما این‌که بتوانید شخصا از محل بازدید کنید، خیلی عالی است. همچنین نیز در صورت امکان، بازدید از محل ساخت خوب است و به شما آرامش خاطر می دهد و مشاهده نحوه پیشرفت خانه جالب و سرگرم کننده است. 

 

بعد از بستن قرارداد خرید چه چیزی را می توانم انتظار داشته باشم؟ 

باید انتظار بررسی جزئیات خرید و کپی های قرارداد را داشته باشید. به روزرسانی ها درباره ساخت و شاخص های کلیدی متنوع و چک لیست تکمیل کارها نیز در ادامه باید بررسی شوند. پروژه MLA Portal آینده که متعلق به MLA Canada است باعث ارتقای تجربه معمول خریدار می شود و به عنوان یک مرکز تک‌توقفه برای بررسی اسناد پس از خرید ، به روز رسانی ها و اطلاع رسانی ها شما عمل می کند. حتما مشترک خبرنامه MLA شوید و در رسانه های اجتماعی آن را دنبال کنید تا نکات بیشتری درباره MLA Portal بیاموزید. 

خرید خانه پیش فروش به دلیل تصمیمات زیادی که باید بگیرید، متغیرهایی که باید مدنظر قرار دهید و برنامه زمانی طولانی که پیش رویتان است، می تواند نگران کننده باشد. خوشبختانه به لطف مشاور املاک تان، لازم نیست تا متخصص وام باشید و به لطف نمایندگان پروژه ای مثل MLA Canada ،لازم نیست همه این کارها را خودتان انجام دهید و افراد زیادی در این تجربه خرید به شما کمک می کنند. مهم است که شما هم ارتباط دو طرفه ای را در جریان این روابط برقرار کنید و سوالات مناسبی را بپرسید تا از همه جنبه های پیش‌فروش خانه، مطلع شوید. 

منبع

ویدیو آموزشی نکات مهم درباره پیش خرید یا پیش فروش ملک در کانادا و آمریکا، با مهدی میار، مشاور املاک
صفر تا صد پیش خرید ملک در کانادا : مزایا و معایب
پیش خرید خانه یا آپارتمان در کانادا با تام جاهد، مشاور املاک- قسمت اول

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!