املاک در کانادا

کارشناس اقتصادی بانک موتنرال می‌گوید مالیات بر افزایش ارزش خانه محل سکونت دایمی، از داغی بازار املاک می‌کاهد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

در حال حاضر مالکین خانه‌ای که محل سکونت دایمی خود را می‌فروشند مجبور به پرداخت مالیات بر درآمد حاصل از افزایش قیمت نیستند.

دو اقتصاددان بانکی می‌گویند «مالیات بر سفته‌بازی» که از خانه‌هایی اخذ می‌شود که به‌تازگی خریداری شده‌اند، اقدامی است که می‌تواند باعث کاهش داغی بازار املاک کانادا شود.

«رابرت کاوچیچ» و «بنجامین ریتزس» از بانک مونترال این پیشنهاد را در گزارش اخیرشان به‌عنوان بخشی از اقدامات احتمالی مطرح کرده‌اند.

این مالیات در واقع یک به نوعی «مالیات بر افزایش ارزش ملک در زمان فروش» است و از خانه‌هایی اخذ می‌شود که «از امروز به بعد خریداری می‌شوند».

این اقتصاددانان می‌گویند این مالیات «پس از پنج سال نگهداری دارایی به صفر می‌رسد».

این مالیات را نه تنها از سکونتگاه‌های غیر اصلی بلکه از محل سکونت دایم نیز می‌توان اخذ کرد.

در حال حاضر، فروش سکونتگاه‌های دایم اصلی در کانادا مشمول مالیات بر افزایش ارزش نمی‌شود.

««کاوچیچ و ریتزس» » در گزارششان در روز سه‌شنبه (۳۰ مارس) نوشته‌اند: «اخذ مالیات بر سفته‌بازی از خانه‌های محل سکونت دایم اگر اعمال شود، نوعی از مالیات بر عایدی سرمایه است که عملاً طی یک دوره پنج‌ساله به صفر می‌رسد».

برای خانه‌های غیر از محل سکونت دایم، «حداکثر مالیات بر افزایش سرمایه به نرخ جاری به‌علاوه مالیات بر سفته‌بازی با هم اخذ خواهد شد».

«کاوچیچ و ریتزس» نوشته‌اند «این کار می‌تواند به سادگی سفته‌بازی را از دور خارج کند و روال بازار را تغییر دهد»

بانک مونترال در این گزارش اشاره می‌کند که «گفتگوها درباره حباب مسکن در حال افزایش هستند».

«کاوچیچ و ریتزس» می‌گویند «به عقیده ما بازار به دلیل فشار بنیادی از سوی عوامل جمعیتی و تقاضای بالا، برای مدت مدیدی پر التهاب و داغ مانده است»

آن‌ها می‌گویند سیاست‌گذاران «باید فوراً اقدام کنند و پیش از این‌که بازار در معرض عواقب شدیدتری در آینده قرار گیرد به نحو مناسبی به وضعیت قیمت مسکن رسیدگی کنند.»

این اقتصاددانان معتقدند «اکنون به اقدامی نیاز داریم که انتظار روانی بازار و این باور که قیمت‌ها همچنان افزایش خواهند یافت را فوراً تغییر دهد».

در فهرست اقدامات احتمالی آن‌ها، افزایش نرخ بهره یاعدم عمل به تعهد بانک مرکزی کانادا برای حفظ نرخ بهره در تقریباً ۰ درصد تا سال ۲۰۲۳ به این بانک پیشنهاد شده است.

«کاوچیچ و ریتزس» می‌گویند «نرخ بهره و تعهد بانک مرکزی کانادا به پایین نگه‌داشتن آن تا چند سال از جمله عوامل هدایت‌کننده کلیدی پشت افزایش سریع فروش و قیمت خانه در کل کشور هستند»

این اقتصاددانان از «مالیات ملی بر خریدار غیر مقیم» نیز نام برده‌اند.

این مالیات را می‌توان از شرکت‌های خارجی و یا افرادی گرفت که شهروند یا دارای اقامت دایم کانادا نیستند.

«کاوچیچ و ریتزس» نوشته‌اند که «مالیات ملی می‌تواند سیاست‌گذاری را ساده کند (مثلاً یک اقدام یکنواخت به‌جای مجموعه‌ای از نرخ‌های منطقه‌ای) و حرارت بازارهای خارج از تورنتو و ونکوور که بی‌نهایت قوی هستند را کاهش دهد»

برگردان به فارسی تهیه شده توسط کاوه موظفی – kavehrealtor@gmail.com

منبع

لینک ثبت نام واکسن در BC برای ۱۸ سال به بالا

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

kavehrealtor@gmail. com

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!