املاک در کانادا

قیمت‌های مسکن در کلان شهر ونکوور مخصوصا در حومه‌ها در حال افزایش هستند: گزارش CMHC

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

گزارش فصلی، حاکی از افزایش قیمت و رشد تقاضا در خانه‌های مستقل  تکواحدی (ویلایی) در لنگلی و سوری است. 

سی بی سی نیوز 

ترجمه و گردآوری: مهندس کاوه موظفی

گزارش آژانس مسکن فدرال نشان می‌دهد که بازار مسکن کلان‌شهر ونکوور، آهنگ فروش فصلی جدیدی را تجربه کرده که از سال ۲۰۱۷ به این سو بی‌سابقه بوده است و به افزایش قابل‌توجه قیمتها منجر شده است. 

شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) می‌گوید بیشترین رشد قیمت در خانه‌های مستقل با قیمت پایین اتفاق افتاده است که علت آن، رشد تقاضا در حومه‌هایی مثل لنگلی و سوری است. 

گزارش فصلی این آژانس که پنجشنبه منتشر شد می‌گوید در فصل چهارم ۲۰۲۰ ، هم فروش و هم لیستینگ های جدید در منطقه به نحوی غیرمنطقی بالا بوده‌اند تداوم روند فصل سوم زیرا بعد از تعطیلی سراسری اولیه کووید-۱۹ هم خریداران و هم فروشنده‌ها به بازار برگشته اند. 

قیمت‌های منطقه به صورت سال به سال ۱۲ درصد رشد کرده و تراکنش های انباشته و نرخ های بهره پایین وام مسکن، عامل تعیین کننده ای در فروش های فصل چهارم بوده‌اند. 

این گزارش می‌گوید رشد بازار در بخش های گرانتر منطقه مثلا غرب ونکوور و وست ساید در ونکوور متوقف شده است. 

این گزارش حاکی از آن است که آسیب‌پذیری کلی بازار مسکن کلان‌شهر ونکوور در سطح متوسط باقیمانده است و اضافه می کند که حرارت بیش از حدی در قیمت‌ها در منطقه تشخیص داده نشده است در حالیکه تخمین های ارزش گذاری بیش از حد نیز به دلیل رشد درآمد خانوار و نزول نرخ های وام مسکن، کاهش یافته اند. 

در این گزارش می خوانیم که به طور کلی بازارهای فرعی منطقه در مقایسه با یک سال قبل  به نفع فروشنده‌ها نوسان کرده‌اند. 

این گزارش می‌افزایدمعمولاً این شرایط به معنای صعود قیمت‌ها است زیرا خریداران با رقابت بیشتری برای خانه‌های کمیاب مواجه می شوند.” 

بالاترین نرخ فضای خالی اجاره‌ای از سال ۱۹۹۹ تا به حال 

در حالی که فروش خانه اوج گرفته است نرخ فضای خالی در بازار اجاره ونکوور همچنان بالاتر از معمول و در سطح بیش از دو درصد باقیمانده است نرخی که از سال ۱۹۹۹ تا به حال مشاهده نشده بود. 

«اریک باند» تحلیل‌گر CMHC، دلیل این نرخ بالاتر را کاهش مهاجرت به منطقه و مرخصی دانشجویان بین‌المللی در حین همه‌گیری می‌داند– عواملی که او عقیده دارد موقتی هستند. 

این گزارش می‌گوید سیگنال های نرخ متوسط، شاهدی از مازاد موجودی به خصوص واحدهای به تازگی تکمیل شده ای هستند که قیمت‌های بالاتری دارند. 

«باند» می‌گوید اپراتورهای اجاره در این ساختمان ها شاید در کوتاه مدت در حینی که ساختمان ها برای اجاره در نرخ های بالاتر نگهداری می شوند با ” شرایط نامساعد مالی” مواجه شوند. 

او می‌گوید منطقه در بلندمدت همچنان با فشار مسکن اجاره‌ای برای خانوارهای دارای سطح متفاوت درآمد مواجه است. 

او می‌افزاید” برای رفع نیازهای مسکن منطقه‌ای که در حال پیشرفت است، عرضه اضافی در این بخش حیاتی است“. 

 اصل این مقاله در وب سایت سی بی سی نیوز منتشر شده است. لینک به خبر اصلی:  bit.ly/39BFPmD

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!