املاک در کانادا

نبرد خریداران ملک در ونکوور به قلم مهندس کاوه موظفی

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

این روزها خرید ملک، به ویژه املاک مستقل تکواحدی (ویلایی)، و همچنین منازل متصل به هم (تاون هاوس)،  در سرتاسر منطقه ونکوور بزرگ تبدیل به نبردی شاید نابرابر برای خریداران شده است. 

تعدد پیشنهادهای خرید و تعداد بیش از معمول مشتریان برای هر ملک، شرایط عادی خرید را به گونه ای نوین رقم زده است. 

معمولاً و به طور سنتی در خرید یک خانه ویلایی، چهار شرط اصلی در متن قرارداد گنجانده می شود که در صورت عدم تحقق هر یک از آنها، قرارداد عملاً منتفی می شود 

به طور خلاصه می توان این چهار شرط اصلی را به ترتیب زیر برشمرد 

نخست، دریافت تاییدیه وام از سوی خریدار است. دومین شرط بازرسی فنی ساختمان است که توسط افراد دارای مجوز انجام می شود. سومین و چهارمین موارد، بررسی سند ملک و فرم اعلام وضعیت ساختمان است. 

البته می توان شروط دیگری مانند فروش ملک خریدار تا تاریخی مشخص، یا شرط بررسی مدارک مجتمع در مورد آپارتمانها و تاون هاوس ها اشاره کرد. 

شرح هر یک از این شروط از زمان و حوصله این مطلب خارج است و در فرصتی دیگر به طور مفصل به آن خواهم پرداخت. 

با توجه به اینکه در حال حاضر رقابتی فشرده بین خریدارن در بازار در جریان است، بسیاری از آنان چه بخواهند و چه نخواهند، به سمت ارایه پیشنهاد خرید بدون هیچ شرطی سوق داده می شوند 

چندی پیش در همین زمینه مطلبی در وب سایت 1130 News  منتشر شد که توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم. در ابتدای امر دیگر این نکته لازم است که در قرارداد های خرید مسکن، به هر یک از شرط های خرید subject گفته می شود. به پیشنهاد خرید که هیچ شرطی در آن نباشد نیز Subject-free  گفته می شود که برای معادل فارسی آن ترکیب << بی قید و شرط >> انتخاب شده است. 

بسیاری از خریداران خانه در کلانشهر ونکوور با عجله پیشنهادهای بی قید و شرط را میپذیرند. 

باتوجه به بازار داغ املاکی که در کلان شهر ونکوور وجود دارد اگر میخواهید در جنگ مزایدهها برنده باشید احتمالاً وادار میشوید تا پیشنهادی بی قید و شرط را ارائه کنید. 

استیفن جانسون که اخیراً خانهای را خریده است پنج پیشنهاد ناموفق را برای املاک متنوعی در کمتر از دو ماه ارائه کرد و قصد داشت تا سفت وسخت به شرط انجام بازرسی خانه بچسبد. اما نهایتاً کوتاه آمد و هفته پیش یک پیشنهاد سابجکت فری موفق را ارائه کرد. 

او از اینکه وادار به چنین کاری شد خیلی خرسند نیست اما شرایطی اضطراری برای یافتن خانه برایش به وجود آمده بود چون همسرش در انتظار تولد اولین فرزندشان بود. 

او میگوید: «این واقعاً نوعی سوءاستفاده از خریداران بود، اگر من در این بازار فروشنده باشم و ملکی داشته باشم که میدانم مشکلات یا گرفتاریهایی دارد، حالا زمان خوبی برای فروش این ملک شده است.» 

او احساس میکند فروشندگان بسیاری با قیمتهای خیلی بالاتر از قیمت خرید بدون الزام انجام بازرسی خانه مواجه خواهند شد. 

جانسون میگوید: «برای افراد معمولی مثل من که پول نقد بیحساب و کتابی نداریم، این واقعاً خطرناک است یک وقت ملاقات ۱۵ دقیقهای گرفتم و باید وارد معامله میشدم و ملک ۱٫۱ میلیون دلاری که ۱۰۰ سال قدمت داشت را بدون هیچ شرطی میخریدم» 

جانسون احساس میکند که باید کاری برای «ایجاد توازن در زمینبازی» برای خریداران انجام داد. 

او میگوید: «به نظر من، فروشندهها در حال حاضر اهرم بیش از حد زیادی در اختیار دارند» 

«کیتی مکنزی» کارگزار وام به ما میگوید اکثر (۷۵ تا ۸۰%) پیشنهادهای که با آنها مواجه میشود، بی قید و شرط هستند. 

او میگوید: «حتی اگر تایید اولیه را گرفته باشید و کارگزارتان یا وامدهنده، وضعیت شما را بهدقت چک کرده باشد باز هم ملک هنوز دقیقاً بررسی و چک نشده است. پس وامدهنده میتواند از تأمین مالی ملک خودداری کند». 

«استیو سارتسکی» از «اوکین ریالیتی» میگوید: با توجه اینکه خریداران بسیاری ناچار به پذیرفتن پیشنهادهای بدون قید شرط میشوند، برخی از آنها با مشکلاتی مواجه میشوند 

او میگوید: «فکر میکنم عدهای پشیمان خواهند شد و برخی افراد نیز مرتکب اشتباههایی میشوند. اما در حال حاضر ماهیت این بازار به همین صورت است». 

«سارتسکی» میگوید: «مطمئنم که در نهایت داستانهایی را از کسانی خواهیم شنید که وارد یک معامله بی قید و شرط شدهاند، بهاندازه کافی هوشیار نبودهاند و تصمیم عجولانهای گرفتهاند، و شاید در نهایت مشکلاتی را با خانه پیدا کردهاند». 

شورای املاک «ونکوور بزرگ» اوایل همین هفته اعلام کرد که افزایش رقابت برای خرید خانه به معنای مبارزات بیشتر برای ارائه پیشنهاد خرید است که علیرغم همهگیری جهانی ویروس کرونا، قیمتها را حتی از این هم بالاتر میبرد. 

این شورا اعلام کرد که فروش خانه در منطقه کلانشهر ونکوور در ماه فوریه بیش از چهل درصد بالاتر از میانگین ده ساله بوده است و بیست و شش درصد افزایش را در خانههای لیست شده جدید نشان میدهد. فروش در «فریزر وَلی» به هشتاد و هشت درصد بالاتر از میانگین ده ساله رسیده است 

اصل مقاله مورد اشاره با لینک زیر در دسترس است: 

https://www.citynews1130.com/2021/03/03/metro-vancouver-home-buyers-subject-free/ 

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره در خرید، و آگاهی از چگونگی از شرایط امروزی بازار مسکن ونکوور با من در تماس باشید: kavehrealtor@gmail.com 

نویسنده: مهندس کاوه موظفی

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!