اخبار مهاجرت به کانادا

برنامه های مهاجرتی کانادا برای سال های 2021 تا 2023

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

در گزارش سالانه ی اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) که اخیرا منتشر شد، برنامه های مهاجرتی کانادا برای سال های 2021 تا 2023 اعلام گردید. هدف کانادا در جذب مهاجر برای سه سال پیش رو به این صورت است:  

سال 2021:  401000 نفر مهاجر 

سال 2022: 411000 نفر مهاجر 

سال 2023: 421000 نفر مهاجر 

پذیرش بیش از 400 هزار مهاجر در سال، تنها یک بار دیگر در تاریخ کانادا رخ داده است که مربوط به سال 1913 با 410 هزار مهاجر می باشد. 

60 درصد از این مهاجران در طی سه سال آینده از طریق برنامه های کلاس اقتصادی،Express Entry  و برنامه نامزدهای استانی (Provincial Nominee Program) جذب می شوند. 

اعلام تعداد هدف مهاجرین در هر سال و برنامه های مهاجرت، از مهم ترین اطلاعیه های مهاجرت دولت کانادا است که برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند مشخص می کند، از چه راه هایی می توانند به هدف خود نزدیک شوند.  

دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق برنامه های خانواده؛ پناهندگی و انسان دوستانه و نوع دوستانه می باشد. 

 

ظرفیت برنامه های مهاجرتی کانادا در سال های 2021-2023 

برنامه ی جذب نیروی متخصص که شامل برنامه های ( Federal Skilled Worker Program) نیروی متخصص فدرال و Federal Skilled Trades Program و Canadian Experience Class می باشد، هدف خود از پذیرش 81 هزار نفر در سال 2019 را به 108 هزار نفر در سال 2020 رساند.  

هدف برنامه ی فدرال بزینس که شامل برنامه های استارت آپ و ویزای خوداشتغالی (Start Up Visa Program Self-employed Persons) and می باشد، پذیرش 1000 تا 1250 نفر در طول سه سال است.  

مساله ی مهم این است که هدف این برنامه برای سال های پیش رو، سی درصد بیشتر از سال گذشته است. 

 

برنامه های پایلوت کلاس اقتصادی نیز شامل سه برنامه است. اول برنامه ی مراقبت از کودک در منزل، که جایگزین برنامه ی کلاس مراقبت از کودکان و مراقبت از افراد با نیازهای پزشکی بالا می شود. دوم برنامه ی مناطق شمالی و کم جمعیت، و سوم کارگران واجد شرایط. 

 برنامه مهاجرتیAgri-Food immigration pilot   از مارس 2020 باز شد و کشور کانادا آماده قبول متقاضیان مهاجرت از طریق این برنامه است. متقاضیان  شرکت در این برنامه باید سابقه کاری مورد تایید و همچنین پیشنهاد کار از سوی کارفرمای کانادایی داشته باشند. هدف این برنامه در سال 2020 جذب 8500 نفر مهاجر بود.  

برنامه مهاجرتی استان های شمالی کانادا (Rural and Northern Immigration Pilot) یک برنامه ی جامعه محور است که برای بهره مند شدن جوامع کوچک و استان های شمالی کانادا ازمزایای مهاجرت ایجاد شده است. این برنامه مختص نیروی متخصص خارجی است که قصد کار و زندگی در یکی از این مناطق را دارند. هدف این برنامه پذیرش 6000 نفر در سال 2020 بود.  

در مجموع هدف برنامه های کلاس اقتصادی، جذب 232500 نفر در سال 2020 است که نسبت به 191600 نفر در سال گذشته، رشد داشته است.  

برنامه های بخش اسپانسرشیپ خانواده شامل همسر یا زوج قاونی و پدربزگ ها و مادربزرگ ها نیز در اهداف سه ساله مشخص شده، که این تعداد برای سال 2019، 88500 نفر و در سال 2020، 103500 نفر بوده است.   

برنامه های حمایت از پناهجویان و افراد نیازمند کمک نیز در اهداف سه ساله مشخص شده است. برنامه ی پناهندگانResettled Refugees – Government-Assisted  که شامل جریان جدیدی برای مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران و افراد دارای کارهای بشردوستانه ی در معرض خطر است، از سال 2021 آغاز خواهد شد. تعداد تعیین شده برای سال 2019 حدود 47 هزار نفر بود که این عدد در سال 2020 به 60 هزار نفر رسیده است. 

پذیرش خیرخواهانه ی افرادی که به دلایل انسان دوستانه و نیکوکارانه انتخاب شده اند نیز هدف خود را 5500 نفر در سال جاری مشخص کرده که این تعداد در سال 2019 شامل 4.250 نفر بود. 

از الویت های اصلی IRCC می توان به افزایش جمعیت فرانسوی زبان در کشور اشاره کرد، که در دهه های اخیر در جذب مهاجران فرانسه زبان به اجتماعات خارج ازکبک با مشکل مواجه بوده است. به همین منظور راه های جدید برای مهاجرت این دسته از افراد ایجاد شده که تعداد مهاجران فرانسه زبان در خارج از کبک را یک درصد افزایش داده است. اگرچه این آمارهنوز پایین است اما نشان دهنده افزایش در سال گذشته می باشد. 

دولت کانادا هدف سه ساله ی خود در این بخش را افزایش 4.4 درصدی این دسته از مهاجران تعیین کرده است. 

.

.

..
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!