Connect with us

اخبار مهاجرت به کانادا

در مورد مهاجرت به کانادا پس از انتخابات ۲۰ سپتامبر چه انتظاری می‌توان داشت

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

انتخابات فدرال که در ۲۰ سپتامبر برگزار می‌شود، سیستم مهاجرت کانادا را تا چهار سال آینده شکل می‌دهد.

نتیجه انتخابات مهمترین رویداد در سیستم مهاجرت کانادا است، زیرا دولت فدرال تا حد زیادی مسئول سیاستهایی است که بر سیستم تأثیر می‌گذارد. قانون اساسی، مهاجرت را به عنوان منطقه‌ای با حوزه قضایی فدرال-استانی مشترک توصیف می‌کند و دولت فدرال حرف آخر را می‌زند. در عمل، در حالی که استانها و مناطق سراسر کانادا در جذب و استقرار افراد تازه وارد بسیار فعال هستند، این دولت فدرال، یعنی وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) است که بیشترین کنترل را بر سیاستهای مهاجرت کشور دارد. به عنوان مثال، IRCC سطح مهاجرت ملی و همچنین تعداد تخصیص یافته برای هر استان و زمان پردازش را تعیین می‌کند و بزرگترین تامین کننده خدمات اسکان و ادغام ارائه شده در سراسر کشور است.

IRCC جهت خود را از حزب سیاسی تشکیل دهنده دولت پس از هر انتخابات فدرال می‌گیرد. از این رو، حزبی که پس از ۲۰ سپتامبر کشور را رهبری می‌کند، تأثیر ماندگاری بر سیستم مهاجرت خواهد گذاشت. در زیر مروری بر آنچه می‌توانید انتظار داشته باشید و بر اساس رویدادهای پس از انتخابات فدرال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ خواهیم داشت.

از هم اکنون تا زمانی که دولت جدید بر سر کار می‌آید، IRCC، استانها و مناطق به انجام مسئولیتهای مهاجرتی فعلی خود ادامه خواهند داد. این بدان معناست که Express Entry، برنامه نامزدی استانی (PNP) و سایر جریانهای مهاجرت به فعالیت خود ادامه می‌دهند. علاوه بر این، IRCC به پردازش برنامه‌ها و انجام سایر زمینه‌های عملیاتی خود ادامه خواهد داد. معمولاً در دوره‌های انتخابات فدرال، اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های جدید اتفاق نمی‌افتد. در عوض، IRCC منتظر است تا دولت جدید قدرت را به دست بگیرد و راهنمایی‌های سیاستی را به آن ارائه دهد.

پس از انتخابات، حزب حاکم قبل از تعیین اعضای کابینه و سایر انتصابات کلیدی، معمولاً به ۱-۲ ماه زمان نیاز دارد. سپس انتقال رخ می‌دهد و آن‌ها شروع به اداره دولت فدرال می‌کنند. تقریباً در این زمان، نخست وزیر به هر وزیر یک نامه مأموریت ارائه می‌دهد. در نامه دستورالعمل مشخص می‌شود که هر وزیر، از جمله وزیر مهاجرت، چه اولویت‌های سیاستی را در زمان تصدی دولت جدید انجام دهد. نامه وزیر مهاجرت اولویت‌های IRCC را شکل می‌دهد و به نوبه خود بر استان ها، سرزمین‌ها و کل سیستم مهاجرت تأثیر می‌گذارد.

در سال ۲۰۱۹، انتخابات در ماه اکتبر برگزار شد، کابینه در ماه نوامبر اعلام شد، و سپس نامه‌های دستور بعد از تعطیلات زمستانی در ژانویه ۲۰۲۰ منتشر شد.

در سال ۲۰۱۵، انتخابات در ماه اکتبر برگزار شد، کابینه در نوامبر معرفی شد و نامه‌های دستور نیز در ماه نوامبر عمومی شد.

این بار، ما باید حداکثر تا نوامبر کابینه و دولت جدید را تشکیل دهیم. به احتمال زیاد دولت جدید قبل از تعطیلات زمستانی در ماه دسامبر زمان خواهد داشت تا سیاست‌های خود را تدوین کرده و همچنین نامه‌های جدید را فاش کند. ذکر این نکته ضروری است که لیبرال‌ها حزب حاکم فعلی وMarco Mendicino وزیر مهاجرت فدرال است. در صورت پیروزی لیبرال‌ها در انتخابات، این احتمال وجود دارد Mendicino وزیر مهاجرت باقی بماند و اولویت‌های مندرج در نامه‌های دستور کار موجود، به دستور جدید منتقل شوند.

پس از افشای وزیر مهاجرت و نامه دستور برای IRCC، رویداد بزرگ بعدی سیستم مهاجرت، ارائه طرح سطوح مهاجرت ۲۰۲۴-۲۰۲۲ است. طرح سطوح، تعداد مهاجری را که IRCC هر سال به دنبال استقبال آن‌هاست، دسته‌هایی که به دنبال استقبال از تازه واردان است و تخصیص تازه واردان به هر استان و سرزمین را مشخص می‌کند. این اعلامیه معمولاً تا اول نوامبر هر سال اعلام می‌شود، اما در سال‌هایی که انتخابات برگزار می‌شود، چندین ماه به تأخیر می‌افتد. پس از انتخابات ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹، اعلام برنامه سطوح در سه ماهه اول سال نو رخ داد. پس از انتخابات ماه سپتامبر، ما باید حداکثر تا مارس ۲۰۲۲ برنامه سطوح جدید را دریافت کنیم، اما این اعلامیه باید به سادگی ادامه تلاش‌های جاری برای استقبال بیش از ۴۰۰۰۰۰ مهاجر جدید به کانادا در هر سال باشد.

ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم بودجه ۲۰۲۲ تقریباً همزمان با اعلام برنامه سطوح منتشر شود. بودجه مشخص می‌کند دولت فدرال قصد دارد پول خود را صرف چه چیزهایی کند. گاهی اوقات شامل اعلامیه‌های جدیدی است که بر سیستم مهاجرت تأثیر می‌گذارد. در اوایل سال جاری، به عنوان مثال، بودجه ۲۰۲۱ خاطرنشان کرد، دولت فدرال قصد دارد ۴۳۰ میلیون دلار برای به روزرسانی زیرساخت فناوری اطلاعات خود برای بهبود پردازش برنامه‌ها برای سیستم مهاجرت هزینه کند.

به تدریج در طول سال ۲۰۲۲، باید شاهد پیشرفت دولت جدید و معرفی سیاست‌ها و برنامه‌های جدید مهاجرت باشیم. صرف نظر از نتیجه ۲۰ سپتامبر، ما باید انتظار داشته باشیم، IRCC و استانها و مناطق به دعوت مهاجران جدید و بررسی درخواست‌ها ادامه دهند. آنچه ممکن است تغییر کند، حوزه‌های سیستم مهاجرتی است که بر آن‌ها تمرکز می‌کنند و دوباره تحت تأثیر جهت گیری سیاسی دولت جدید قرار می‌گیرد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 


Let's Share

اخبار مهاجرت به کانادا

نحوه مهاجرت به کانادا (قسمت دوم)

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

(Provincial Nominee Program (PNP

تقریباً هر استان و منطقه‌ای برنامه نامزدی استانی (PNP) خود را اجرا می‌کند. این بدان معناست که آن‌ها کاندیداهای کارگر ماهر را که نیازهای بازار کار محلی آن‌ها را برآورده می‌کنند، انتخاب می‌کنند. پس از دریافت نامزدی استانی، می‌توانید درخواست اقامت دائم را به IRCC ارائه دهید. به طور کلی، به نظر می‌رسد که کانادا سالانه از ۸۰۰۰۰ مهاجر از طریق PNP استقبال می‌کند.

بسیاری از استانها همچنین جریانهای PNP را اجرا می‌کنند که با Express Entry مطابقت دارد. اگر واجد شرایط استفاده از Express Entry و جریان PNP هستید، یک استان می‌تواند دعوتنامه نامزدی استانی را برای شما در حالی که در مجموعه Express Entry هستید ارسال کند. در صورت پذیرش دعوت نامه، ۶۰۰ امتیاز CRS اضافی دریافت خواهید کرد. این تقریباً تضمین می‌کند که یک Express Entry ITA دریافت خواهید کرد.

علاوه بر این، می‌توانید مستقیماً به جریان PNP مراجعه کنید. این مستلزم انجام تحقیقات در مورد استان یا سرزمینی در کانادا است که می‌خواهید در آن زندگی کنید و سپس مراحل درخواست PNP آن‌ها را دنبال کنید.

کبک

سومین روش رایج مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر، درخواست مستقیم از استان کبک است. کبک دارای موقعیت ویژه‌ای در کانادا به عنوان تنها استان Francophone این کشور است. به این ترتیب، سیستم مهاجرت خود را اجرا می‌کند و در حال حاضر به دنبال پذیرش بیش از ۲۵۰۰۰ مهاجر طبقه اقتصادی در هر سال است. اگر کبک درخواست شما را تأیید کند، گواهی انتخاب پذیرش کبک را برای شما صادر می‌کند. سپس از این گواهینامه برای پشتیبانی از درخواست اقامت دائم که به IRCC ارسال می‌کنید، استفاده می‌کنید.

سایر برنامه‌های فدرال

در سال‌های اخیر، IRCC تعداد برنامه‌های کارگران ماهر خود را برای رفع نیازهای منطقه‌ای و شغلی افزایش داده است.

اگر مایل به مهاجرت به یک استان آتلانتیک (نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک یا نوا اسکوشیا) هستید، می‌توانید Atlantic Immigration Pilot را در نظر بگیرید. به نظر می‌رسد IRCC سالانه از ۶۰۰۰ مهاجر از طریق AIP استقبال می‌کند.

به عنوان مثال دیگر، IRCC از Agri-Food Immigration Pilot استفاده می‌کند که سالانه تا ۲۷۵۰ درخواست را می‌پذیرد. برنامه‌ای برای یافتن کارگران ماهر که می‌توانند به رفع نیازهای بازار کار کشاورزی و صنایع کشاورزی چند میلیارد دلاری کانادا کمک کند.

بهترین مسیر را برای خود پیدا کنید

مهاجران برای موفقیت اقتصادی کانادا حیاتی هستند، به همین دلیل این کشور سطح مهاجرت خود و تعداد برنامه‌های مهاجرتی که ارائه می‌دهد را افزایش می‌دهد.

اگر به دنبال مهاجرت به اینجا هستید، هیچ کمبودی برای گزینه‌ها ندارید زیرا کانادا بیشترین تعداد مسیرهای مهاجرتی طبقه اقتصادی را در جهان اداره می‌کند. به جای این که خود را با انجام تحقیقات در مورد تقریباً ۱۲۰ جریان طبقه اقتصادی کانادا مشغول کنید، می‌توانید یک ارزیابی صلاحیت مهاجرت کانادایی را به سادگی تکمیل کنید، تا بهترین مسیر را برای خود بیابید.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

اخبار مهاجرت به کانادا

نحوه مهاجرت به کانادا (قسمت اول)

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

آیا می‌خواهید به عنوان یک کارگر ماهر به کانادا مهاجرت کنید؟

در سال ۱۹۶۷، کانادا اولین سیستم امتیاز جهان را برای ارزیابی اینکه آیا نامزدهای مهاجرت می‌توانند با موفقیت در بازار کار کانادا ادغام شوند یا نه، معرفی کرد. این کار از طریق برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) انجام شد که همچنان یکی از برجسته‌ترین مسیرهای مهاجرت کانادا است.

با این حال، آنچه از سال ۱۹۶۷ تغییر کرده است، تعداد برنامه‌های مهاجرتی اضافی کانادا است که اکنون در اختیار کارگران ماهر قرار دارد.

امروزه کانادا حدود ۱۲۰ جریان مختلف مهاجرت طبقاتی اقتصادی را ارائه می‌دهد. دلیل این امر این است که قانون اساسی کانادا مهاجرت را به عنوان مسئولیت مشترک بین دولت فدرال و ۱۰ استان و ۳ منطقه کانادا تعریف کرده است.

با توجه به گستردگی و تنوع کشور، دولت فدرال و استانها جریانهای مختلف کارگران ماهر را برای رفع نیازهای متنوع اقتصادی و بازار کار کانادا اجرا می‌کنند. این بدان معناست که کانادا دارای برنامه‌های مهاجرتی گسترده‌ای است که بیشترین نامزدها را انتخاب می‌کند و همچنین برنامه‌های هدفمندتری را اجرا می‌کند، که مهاجران را بر اساس سوابق شغلی آن‌ها انتخاب می‌کند.

کانادا با برنامه سطح مهاجرت خود هدایت می‌شود. این کشور به دنبال استقبال از بالاترین سطح مهاجرت در تاریخ خود، بیش از ۴۰۰۰۰۰ مهاجر جدید در سال است. حدود ۶۰ درصد از این مهاجران جدید به عنوان کارگران ماهر و مهاجران تجاری تحت طبقه اقتصادی به کانادا می‌رسند. حدود ۲۵ درصد از طریق حمایت خانواده وارد می‌شوند، در حالی که از ۱۵ درصد باقی مانده به عنوان پناهنده استقبال می‌شود.

در اینجا مروری بر برجسته‌ترین گزینه‌های موجود برای کارگران ماهر خواهیم داشت.

Express Entry

Express Entry اصلی‌ترین راهی است که کانادا از طریق اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) کارگران ماهر را مدیریت و از آن‌ها استقبال می‌کند. IRCC در حال حاضر قصد دارد سالانه از ۱۱۰۰۰۰ مهاجر جدید از طریق Express Entry استقبال کند.

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق Express Entry این است که اطمینان حاصل کنید که تحت یکی از سه برنامه‌ای که توسط Express Entry مدیریت می‌شود، واجد شرایط هستید. این سه برنامه عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

کلاس تجربه کانادایی (CEC)

Federal Skilled Trades Program (FSTP)

اگر از معیارهای یکی از این برنامه‌ها برخوردار هستید، می‌توانید پروفایل Express Entry را در وب سایت IRCC ایجاد کنید. IRCC از شما می‌خواهد اطلاعات کلیدی مانند سن، وضعیت روابط، تحصیلات، تجربه کاری و مهارت‌های زبان انگلیسی و/یا فرانسوی خود را وارد کنید. IRCC بر اساس این اطلاعات، نمره‌ای در سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) را به شما می‌دهد.

تقریباً هر دو هفته، IRCC قرعه کشی‌های Express Entry را انجام می‌دهد. و یک دعوت نامه برای درخواست برای اقامت دائم (ITA) برای داوطلبان با بالاترین نمرات CRS صادر می‌کند. با داشتن ITA در دست، می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را به IRCC ارائه دهید و در راه مهاجرت به کانادا باشید.

توجه داشته باشید، اگر قبلاً در کانادا زندگی نکرده اید، به احتمال زیاد FSWP بهترین راه برای شما برای واجد شرایط شدن برای Express Entry خواهد بود. داوطلبان تشویق می‌شوند، هنگامی که صلاحیت خود را تأیید می‌کنید که فرصتی برای تأمین ITA به شما بدهد، وارد Express Entry شوند. حضور در Express Entry به شما این فرصت را می‌دهد تا با کسب نامزدی استانی ۶۰۰ امتیاز CRS اضافی و با پیشنهاد شغلی معتبر ۵۰ یا ۲۰۰ امتیاز CRS اضافی کسب کنید.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

اخبار مهاجرت به کانادا

خدمات رایگان دولت کانادا برای تازه واردان (بخش سوم)

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

برای کار در کانادا آماده شوید

خدمات قبل از ورود:

بسیاری از سازمان‌ها می‌توانند به شما در آماده‌سازی برای یافتن کار در کانادا کمک کنند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند:

* جستجو و کار پیدا کنید.

* رزومه خود را به سبک کانادایی بنویسید.

* با فرهنگ محل کار کانادا آشنا شوید.

* یک مربی با تجربه پیدا کنید.

* آماده شوید تا اعتبارنامه خود را به رسمیت بشناسید.

* سازمان‌هایی که به شما در یافتن کار کمک می‌کنند.

پروژه مشارکت و ادغام فعال (AEIP):

این پروژه خدمات آنلاین را در سطح جهانی ارائه می‌دهد. این خدمات عمومی اشتغال را از طریق جهت گیری اطلاعات، کارگاه‌ها و وبینارها ارائه می‌دهد. AEIP می‌تواند به شما کمک کند:

* رزومه خود را بنویسید. * آماده شدن برای کار در کانادا.

* اعتبارنامه خود را به رسمیت بشناسید.

* برای آگاهی از کارفرمایان احتمالی در نمایشگاه‌های شغلی آنلاین شرکت کنید.

خدمات به زبان های: انگلیسی، فرانسوی، کانتونی و ماندارین.

InfoNet کانادا:

این سازمان خدمات آنلاین را در سطح جهانی برای کمک به شما ارائه می‌دهد:

* آماده شدن برای کار.

* دسترسی به وبینارهای تعاملی کارفرما.

* دسترسی به سیستم عامل‌های تطبیق شغل.

* یک مربی با تجربه در بخش خود پیدا کنید.

* با فرهنگ محل کار کانادا آشنا شوید

* خدمات به زبان های: انگلیسی و فرانسوی.

قبل از ورود (SOPA):

این سازمان خدمات آنلاین را در سطح جهانی ارائه می‌دهد. آن‌ها پشتیبانی‌هایی از قبیل:

دوره‌های آنلاین، از جمله «استراتژی‌های جستجوی کار» و «کار در کانادا»، وبینارها، کمک برای آماده شدن برای کار در کانادا

خدمات به زبان های: انگلیسی و فرانسوی (به زودی).

خدمات مربوط به صنعت:

این سازمانها کمک‌ها و اطلاعات ویژه صنایع مختلف را ارائه

می‌دهند.

BCCA تازه واردان:

برنامه ساخت و ساز انجمن بریتیش کلمبیا برای مهاجران تازه وارد (BCCA-IN) خدمات رایگان قبل از ورود را برای تازه واردان به صورت رایگان ارائه می‌دهد.

با زمینه ساختمانی:

علاقمندان به یادگیری نحوه تحصیل و تجربه خود در کارهای ساختمانی می‌توانند استفاده کنند. خدمات BCCA-IN شامل خدمات می‌شود:

ارزیابی مهارت های، هدایت‌های شغلی، مشاوره اعتباربخشی، BCCA-IN پشتیبانی می‌کند

معماران، طراحان، مدیران پروژه، برآوردکننده ها، مهندسین، تجار، کسانی که از مشاغل استراتژیک پشتیبانی می‌کنند (مانند منابع انسانی، امور مالی، تجزیه و تحلیل، فناوری اطلاعات و سایر موارد)

خدمات به زبان های: انگلیسی

BuildON این سازمان خدمات آنلاین را در سطح جهانی ارائه می‌دهد. اگر قصد زندگی در انتاریو را دارید، BuildOn خدماتی را ارائه می‌دهد که بر موارد زیر تمرکز دارد:

* ساخت و ساز، تجارت‌های ماهر، مهندسی

* خدمات به زبان های: انگلیسی و فرانسوی.

ACCES Employment: Connections Employment Connections and

Entrepreneurship Connections Pre-Arrival (CEC-ECP)

این سازمان خدمات آنلاین را در سطح جهانی ارائه می‌دهد. آن‌ها خدمات شغلی خاص صنعت، از جمله مربیگری یک به یک را ارائه می‌دهند تا به شما کمک کند:

* برای جستجوی شغل آماده شوید.

* آماده شدن برای کار در کانادا.

* فرهنگ محیط کار را بیاموزید.

اگر می‌خواهید در زمینه‌های زیر فعالیت کنید، با این سازمان مشورت کنید.

مهندسی، کارآفرینی، دارایی، مالیه، سرمایه گذاری، رهبری، منابع انسانی، فروش و بازاریابی، مدیریت زنجیره تامین

خدمات به زبان های: انگلیسی

استقرار جهانی استعدادهای درخشان (GO Talent):

این ابتکار خدمات آنلاین را در سطح جهانی ارائه می‌دهد. آن‌ها از تازه واردان بخش اطلاعات و فناوری پشتیبانی می‌کنند تا به شما کمک کنند:

* با کمک ویژه بخش * در رویدادهای شغلی شرکت کنید

* کار پیدا کن

* اعتبارنامه خود را به رسمیت بشناسید

خدمات به زبان های: انگلیسی و فرانسوی.

ادغام تازه واردان:

این سازمان خدمات آنلاین را برای آماده‌سازی افراد تازه وارد برای مشاغل در صنعت ساختمان ارائه می‌دهد.

خدمات به زبان های: انگلیسی، فرانسوی، تاگالوگ، ماندارین و کانتونی.

برنامه پشتیبانی و خدمات قبل از ورود (PASS):

این برنامه به پرستاران کمک می‌کند تا در زمینه مراقبت‌های

بهداشتی کانادا آماده شوند. این برنامه اطلاعاتی در مورد روند ثبت نام پرستاران و سیستم مراقبت‌های بهداشتی کانادا ارائه می‌دهد.

PASS ارتباطاتی را با اطلاعات مربوط به بخش از جمله:

* شیوه‌های کار در مراقبت‌های بهداشتی.

* راهنمایی با پرستاران کانادایی.

مدارس:

مراحل ثبت نام پرستاری

نهادهای نظارتی

خدمات به زبان های: انگلیسی

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

منبع (کار)

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!