سلامتی

نروژ پس از مرگ ۲۳ سالمند بعد از تزریق واکسن نسبت به تزریق آن هشدار داد

منتشر شده

در

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

پس از آنکه ۲۳ نفر در نروژ مدت کوتاهی پس از تزریق واکسن کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند، این کشور نسبت به تزریق این واکسن به افراد خیلی مسن و مریض احوال هشدار داد.

به گفته‌ی آژانس دارویی نروژ، کالبد شکافی ۱۳ تن از این افراد نشان می‌دهد، عوارض جانبی بسیار خفیف واکسن ممکن است در ایجاد واکنش‌های شدید در افراد ضعیف و مسن نقش داشته باشد.

نروژ تاکنون یک دوز واکسن کرونا را به ۳۳ هزار نفر از جمعیت در معرض خطر ابتلای خود از جمله سالمندان تزریق کرده است، بیشتر این واکسن‌ها فایزر و بیون تک و درصد کمی واکسن شرکت مدرنا بوده است.

آژانس دارویی نروژ به همراه اداره ملی بهداشت عمومی این کشور گزارشات مربوط به عوارض جانبی واکسن را ارزیابی کرده و با توجه به موارد اخیر توصیه‌های جدید در زمینه تزریق واکسن به سالمندان بسیار ضعیف منتشر کرد، به ویژه آن واکسن‌هایی که به فناوری جدید پیام رسان ار ان‌ای مجهز هستند.

واکنش آلرژیک به واکسن کرونا اولین بار در بریتانیا اعلام شد. در آمریکا نیز از میان ۱.۹ میلیون دوز واکسن تزریق شده، ۲۱ مورد واکنش شدید آلرژیک ثبت شده است.

یکی از ساکنان یک خانه‌ی سالمندان در فرانسه نیز پس از تزریق واکسن جان خود را از دست داد، اما مقامات فرانسه اعلام کردند، با توجه به سوابق بیماری این فرد ارتباطی میان تزریق واکسن و مرگ وی وجود نداشته است.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!