سلامتی

تاثیرات در ژنتیک و هرچه درباره واکسیناسیون mRNA باید بدانیم

منتشر شده

در

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

واکسن‌های mRNA به سلاح مهمی در نبرد با کرونا تبدیل شده‌اند، اما چون تهیه این گونه واکسن‌های مانند واکسنهای سنتی نیستند، سوالات متداولی در مورد تأثیرات احتمالی این گونه واکسنها مطرح می‌شود.

CTV در یک مصاحبه با یک پزشک متخصص به سوالات و داستانهای رایج در مورد واکسن جدید مبارزه با شیوع ویروس کرونا صحبت کند.

آیا این واکسن‌ها بیش از حد سریع تولید نشده اند؟

دکتر Rhonda Low: تاکنون ما فقط می‌دانیم که چگونه واکسن‌هایی با سرعت کم تولید کنیم، به این معنا که برای ساختن یک واکسن در فرمول متفاوت مدت زمان زیادی طول می‌کشد. زمان زیادی برای تحقیقات و مراحل توسعه یک واکسن تلف می‌شود و اینجاست که می‌گن ضرورت مادر اختراع است. این همه گیری واقعاً باعث تأمین بودجه جهانی برای تحقیقات را فراهم کرد تا آزمایش‌های گسترده و خوبی انجام شود. بنابراین ساخت واکسن‌های mRNA بسیار سریعتر از واکسن‌های سنتی است.

آیا واکسن‌های mRNA باعث تغییر در ژنتیک و DNA ما می‌شود؟

این یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که من می‌شنوم. این واکسن‌ها نمی‌توانند DNA یا ژن‌های شما را تغییر دهد. mRNA فقط مانند یک پیام است که وارد بدن می‌شود تا نحوه مقابله سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس را به بدن یاد بدهد، سپس mRNA به سرعت تخریب شده و از بدن شما دور می‌شود. اما چیزی که پشت سر گذاشته شده است، یک حافظه در سیستم ایمنی بدن شما است، به طوری که اگر ویروس ایجاد شود، آن پیام را به یاد می‌آورد و به آن حمله می‌کند.

در مورد این اعتقاد که این واکسن‌ها مواد خطرناکی در خود دارند چطور؟

واکسن‌های mRNA فاقد مواد نگهدارنده هستند و فقط حاوی mRNA هستند که کاور شده با لایه چربی برای محافظت از آن تا پیام را در جای درست به بدن شما وارد کند… این ماده حاوی فرآورده‌های خونی یا سلول‌های انسانی نیست، بنابراین مواد خطرناکی در آن وجود ندارد.

آیا این واکسنها ایمن نیستن تا دادها زمان بیشتری را بگذرانند؟

تاکنون میلیون‌ها نفر در سراسر جهان واکسینه شده‌اند و اکنون چندین ماه است که انجام شده است و افراد زیادی تحت آزمایشات بالینی قرار گرفته اند. در حال حاضر، ما شاهد عوارض جانبی، واکنش‌های آلرژیک، درد در ناحیه دست، و همچنین احتمال دارد ظرف مدت شش هفته احساس خستگی در بدن ایجاد کند. اما آزمایشات بالینی به ما نشان داده است که واکسن‌ها برای آنچه در حال حاضر به آن‌ها نیاز داریم ایمن هستند. تحقیقات ادامه دارد و متمرکز بر این است که واکسن چه مدت از ما محافظت می‌کند.

منبع

.

.

.

..
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!