سلامتی

عوارض جانبی واکسن کرونا را بشناسیم

منتشر شده

در

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

با گذشت یک سال از شیوع ویروس کرونا، تعداد زیادی واکسن ساخته شده اند. حال سوال این است که این واکسن‌ها چه عوارضی ممکن است داشته باشند؟

در کنار میلیون‌ها انسان که در انتظار واکسن هستند، تعداد بسیار زیادی نیز از تأثیرات و عوارض جانبی واکسن کرونا می‌ترسند. سوال انها این است که آیا با کشف و تولید واکسن کرونا که با این سرعت انجام گرفت، آیا می‌توان مطمئن بود که در مورد همه‌ی عوارض جانبی احتمالی آن تحقیق کامل انجام گرفته است؟

عوارض معمول پس از تزریق واکسن کرونا

عوارض معمولی پس از تزریق واکسن شامل، قرمزی پوست در اطراف جای سوزن، کبودی و درد در محل تزریق، و همچنین خستگی، تب، سردرد و درد عضلات که ممکن است در سه روز نخست پس از تزریق ادامه داشته باشند.

این واکنش‌ها نشان دهنده‌ی تاثیر واکسن و تولید پادتن مقابله با ویروس در بدن است. این واکسن‌ها سیستم ایمنی بدن را فریب می‌دهند تا در برابر ویروس مواد دفاعی ایجاد کند.

واکنش‌های معمول در مورد تمامی واکسن‌های کرونایی که تا به حال کشف شده اند، از جمله واکسن شرکت‌های بایونتک و فایزر، واکسن آسترازنکای بریتانیا و همچنان واکسن سپوتنیک وی روسی، رخ می‌دهند.

عوارض جانبی نادر

در کنار واکنش‌های معمولی در برخی موارد عوارض جانبی شدیدی نیز پس از تزریق واکسن مشاهده شده است، از جمله ایجاد شوک حساسیت که خیلی به ندرت اتفاق افتاده اند. اما به همین دلیل مقامات بهداشتی از افرادی که سابقه‌ی حساسیت داشته‌اند خواسته‌اند از تزریق واکسن خودداری کنند.

چند مورد فلج عضلات صورت پس از تزریق واکسن مدرنا نیز رخ داده است، اما تا کنون ارتباطی بین تزریق واکسن و فلج عضلات صورت ثابت نشده است.

در نهایت اینکه تنها چند ماه از شروع تزریق واکسن به افراد گذشته است و نتایج دراز مدتی در دست ما نیست، و این تمام اطلاعاتی است که تاکنون رخ داده است. ممکن است در آینده عوارض دیگری بروز کند و یا نکند. با افزایش تحقیقات پژوهشگران می‌توانند نظرات دقیق‌تری ارائه کنند.

کریستیان بوگدان، عضو همیشگی کمیسیون واکسن انستیتو رابرت کخ آلمان می‌گوید، احتمال بروز یک عارضه‌ی جانبی خیلی شدید، یک در هر ۵۰ هزار یا کمتر از آن می‌رسد، و با توجه به این خطر خیلی کم، شخص باید خود تصمیم بگیرد که آیا واکسن تزریق کند یا خیر.

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!