Connect with us

سلامتی

چگونه هنگام راه رفتن بیشترین کالری را بسوزانید

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

بر هیچ کس پوشیده نیست که پیاده روی برای شما مفید است. بسیاری از ما در حال تلاش برای انجام ۱۰ هزار قدم توصیه شده در روز هستیم، که فیتنس تکنولوژی گوشی هوشمندمان، ما را برای دستیابی به آن ترغیب می‌کند.

اما در واقع چقدر کالری می‌سوزانیم و چگونه می‌توانیم از این کار حداکثر استفاده را ببریم؟

انواع مختلفی از گجت‌ها و ماشین حساب‌های آنلاین برای ارزیابی میزان کالری سوزانده شده در هنگام راه رفتن وجود دارد. با این حال، تحقیقات نشان داده اند، آن‌ها کاملاً دقیق نیستند.

در واقع، یک مطالعه در مجله فیزیولوژی کاربردی نشان داد، اکثر مردم در واقع بیش از آنچه که معمولاً توسط ابزارهای نظارت بر تناسب اندام گزارش شده است، کالری می‌سوزانند. به گفته محققان، در ۹۷ درصد موارد مورد بررسی، کالری سوزی بسیار کمی گزارش شده است.

نکته مهم: قبل از شروع برنامه ورزشی جدید، با پزشک خود مشورت کنید. در صورت احساس درد فوراً متوقف شوید.

بنابراین چگونه می‌توانید هنگام راه رفتن تصور دقیقی از میزان کالری سوزی خود داشته باشید؟

شما با تمرینات شدیدتر که باعث افزایش ضربان قلب می‌شود، در مدت زمان کمتر، کالری بیشتری می‌سوزانید. پیاده روی، با این حال، یک تمرین با شدت متوسط ​​است، نه یک سبک ورزشی با شدت بالا که شما آن را پشت سر هم انجام دهید، مانند بوکس یا تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT).

بنابراین، برای به دست آوردن بیشترین کالری سوزانده شده، به نظر می‌رسد پیاده روی با سرعت زیاد که باعث تپش قلب شما شود، منطقی‌ترین باشد.

با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد، با تغییر سرعت و تغییر شدت پیاده روی، ضربان قلب در طول پیاده روی بالا می‌رود، که می‌تواند میزان متابولیسم را ۶ تا ۲۰ درصد بیشتر از باقی ماندن با سرعت ثابت در طول مدت پیاده روی، افزایش دهد.

علاوه بر این، موسسه ملی بهداشت گزارش می‌دهد، وقتی از راه رفتن برای افزایش طول عمر و سلامت کلی خود استفاده می‌کنید، قدم برداشتن در واقع مهمتر از شدت کلی پیاده روی است که شما به آن دست می‌یابید.

به ضربان قلب و احساس خود توجه کنید

اشتباه نکنید، ساعت‌های هوشمند کاملاً نادرست نیستند. آن‌ها مطمئناً می‌توانند ایده پیشرفت در جهت اهداف کالری سوزی شما را ارائه دهند. استفاده از ردیاب تناسب اندام برای کمک به تشخیص زمان رسیدن به مناطق مورد نظر ضربان قلب، می‌تواند به شما در به حداکثر رساندن مزایای کالری سوزی و افزایش سلامت پیاده روی کمک کند.

کالج پزشکی ورزشی آمریکا، ضربان قلب هدف شما، برای فعالیت‌های بدنی متوسط ​​را، ۶۴ تا ۷۶ درصد از حداکثر ضربان قلب شما در حالت عادی قرار می‌دهد. از آنجا که پیاده روی یک تمرین با شدت بالا نیست، شما می‌توانید با انجام این کار با شدت متوسط، ​​به بیشترین کالری سوزی برسید، که به معنی سرعت زیاد اما پایدار برای شما است.

با توجه به نظر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، برای برآورد حداکثر ضربان قلب وابسته به سن، سن خود را از ۲۲۰ کم کنید. به عنوان مثال، اگر ۴۸ سال دارید، حداکثر ضربان قلب شما ۲۲۰ – ۴۸ = ۱۷۲ ضربان در دقیقه محاسبه می‌شود.

با رعایت مثال ما برای یک فرد ۴۸ساله، ضربان قلب با شدت متوسط، ​​بین ۱۱۰ تا ۱۳۱ ضربه در دقیقه خواهد بود. در طول این نوع ورزش، احساس می‌کنید میزان تنفس شما افزایش می‌یابد اما هنوز باید بتوانید با جملات کامل صحبت کنید.

بر اساس تحقیقات ذکر شده در بالا، که نشان دهنده افزایش سوخت و ساز بیشتر با شدت‌های مختلف است، باید سرعت خود را به هم بریزید که مدت زمان کوتاهی، شدت کم را نیز شامل شود.

به گفته ACSM، شما با شدت کم با ضربان قلب ۵۷ تا ۶۳ درصد ورزش می‌کنید. برای یک فرد ۴۸ساله، این مقدار معادل ۹۸ تا ۱۰۸ ضربه در دقیقه است، که باید یک سرعت بسیار راحت باشد، جایی که می‌توانید به راحتی مکالمات کامل را ادامه دهید.

تمایز چربی سوزی

پیاده روی اغلب به عنوان یک تمرین چربی سوزی عالی معرفی می‌شود و دلیل خوبی هم دارد.

به دلیل ماهیت تمرین، نمی‌توانید با شدت بیشتری راه بروید. بنابراین، شما در مناطق با شدت متوسط ​​تا کمی شدید قرار می‌گیرید، جایی که تمایل دارید چربی بیشتری بسوزانید.

وجود «منطقه چربی سوز»، جایی که فقط چربی شکم را می‌سوزانید، عمدتا یک مغالطه است، اما این حقیقت وجود دارد که بتوانید از ضربان قلب خود استفاده کنید تا بدن شما ترجیحاً چربی را برای سوخت بدن بسوزاند.

وقتی با شدت کمتری قدم می‌زنید و ضربان قلب شما در محدوده ۵۷ تا ۶۳ درصد است، به احتمال زیاد از چربی برای سوخت استفاده می‌کنید. از آنجا که شما آهسته‌تر راه می‌روید، با ضربان قلب کندتر، کالری کمتری مصرف خواهید کرد، اما کالری که می‌سوزانید، احتمالاً از چربی ناشی می‌شود.

سرعت شما مهم نیست، فرم مهم است

اکثر ما هنر راه رفتن را در دوران کودکی آموخته ایم، اما بسیاری از ما عادت‌های بدی را با افزایش سن ایجاد کرده‌ایم که بر راه رفتن ما تأثیر می‌گذارد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share

سلامتی

فکر می‌کنم به Omicron مبتلا شدم، عجیب بود اما حداقل در بیمارستان نیستم

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

روز اول، چشمانم را بسیار عادی باز کردم، و نمی‌دانستم که ویروس از قبل کار خود را شروع کرده است.

در بیرون، خورشید می‌تابید و پوشش ضخیمی از برف یخی دره را پوشانده بود. کنار من، اجاق هیزمی در یکی از سردترین روزهای سال خاموش شده است.

هوا خیلی سرد است اما نمی‌توانم زیر پتو بمانم، از رختخواب بیرون می‌پرم، یک ژاکت، یک جلیقه و هر چیزی را می‌پوشم تا لرزشی را که روی ستون فقراتم می‌خزد تسکین دهم. یک قدم سریع به بیرون برای برداشتن یک بغل چوب برای برافروختن آتش، بر می‌دارم.

سردرد به لرز اضافه می‌شود.

به رختخواب برگشتم، نمی‌توانم لرزش را متوقف کنم. طی چند ساعت بعد، ماهیچه‌هایم به‌گونه‌ای منفجر می‌شوند که گویی کسی یک گیره را در قسمت پایین کمرم بسته است.

سعی میکنم تلقین کنم که سرماخوردگی یا آنفولانزا است. هیچ راهی وجود ندارد که کووید باشد. من خیلی مراقب بودم.

صبح روز دوم، ادویل بالاخره تب را می‌شکند. خودم را به سمت ماشین می‌کشم و از ونکوور می‌گذرم، از همه سایت‌های آزمایشی بسته‌ی درایو ترو عبور می‌کنم، به ساختمان علوم زیستی دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌روم.

در سرسرای UBC، کارکنان بهداشتی در حال انجام آزمایشات آنتی ژن سریع هستند.

پرستار یک کیت آزمایش به من می‌دهد و به من می‌گوید که آنجا را ترک کنم.

یک سواب در پشت پشت حفره بینی و یک خط قرمز نازک ۱۵ دقیقه بعد همه چیزهایی را که باید بدانم به من می‌گوید: مثبت، قرنطینه.

فهرستی از دستورالعمل‌های Vancouver Coastal Health آغاز می‌شود: به مدت هفت روز از زمان شروع علائم به محل کار، مدرسه یا مکان‌های عمومی نروید.

فهرستی از هفت علامت کلیدی COVID-19 در آن آمده بود. با این حال بسیاری از علائمی که با این بیماری مرتبط بود در من وجود نداشت. هیچ سرفه، تنگی نفس یا مشکل در تنفس وجود نداشت. گلو درد نداشتم و هیچ علامتی از حالت تهوع، استفراغ و اسهال نداشتم.

آیا سویه Omicron می‌تواند متفاوت باشد؟

من هیچ مدرک قطعی مبنی بر ابتلا به سویه Omicron ندارم. در واقع، من حتی نمی‌توانم ۱۰۰ درصد مطمئن باشم که مبتلا به کووید-۱۹ هستم، زیرا باید آزمایش دیگری انجام دهم اما ظرفیت آن در استان پر شده است.

آنچه من می‌دانم این است که دو عضو دیگر خانواده من نیز با استفاده از این تست مثبت شدند. آزمایش دختر نه‌ساله من به طور معجزه آسایی منفی شد.

در طول هفته آینده، همه ما سطوح مختلفی از درد و لرز رنج می‌بریم. همسرم حس بویایی و چشایی خود را از دست می‌دهد، این علامتی است که کمتر با Omicron گزارش می‌شود.

در سطح فردی، علائم مثبتی وجود دارد که Omicron به اندازه دلتا یا سویه اصلی ویروس منجر به پیامدهای شدید نمی‌شود.

Sally Otto محقق بیماری‌های عفونی در UBC، می‌گوید: این واقعیت که این سویه در ریه‌ها تکثیر نمی‌شود، با آنچه که در Omicron دیده‌ایم مطابقت دارد. واقعاً کاملاً متفاوت است، سرفه و درد بیشتر.

Otto با اشاره به بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه می‌گوید، اکسیژن دهی بسیار کمتر، و لوله‌گذاری بسیار کمتر وجود دارد.

با این حال، برخی از مدل‌سازان هشدار داده‌اند که تعداد زیاد موارد ممکن است بیمارستان‌ها را در این ماه تحت تأثیر قرار دهد. حتی اگر از نظر آماری کمتر احتمال دارد از پیامدهای سلامتی شدید Omicron رنج ببرید، سرعت انتشار آن به این معنی است که بستری شدن در بیمارستان همچنان در حال افزایش است. طی هفته گذشته، میزان بستری شدن در بیمارستان‌های BC بیش از ۵۰ درصد رشد کرده اند.

هنوز ناشناخته‌های زیادی وجود دارد. روز سه شنبه، دکتر Bonnie Henry مقام ارشد بهداشت استانی گفت، استان به دنبال تجزیه و تحلیل «افزایش اندک» در بستری شدن در بیمارستان است تا بفهمد چگونه کووید-۱۹ بر سیستم سلامت تأثیر می‌گذارد.

اما این فقط علائم تهدید کننده زندگی نیست که بر زندگی افراد تأثیر می‌گذارد. کووید طولانی مدت به طور منظم در بخش قابل توجهی از جمعیت در سراسر حوزه‌های قضایی مختلف از جمله بریتانیا، استرالیا و ایالات متحده ثبت شده است.

برای من، در روز سوم، زمانی که با تورم لثه از خواب بیدار شدم، همه چیز عجیب شد. (آیا من خیلی سخت از نخ دندان استفاده کردم؟)

در عرض چند ساعت، تورم به کل دهان و زبانم منتقل شد و هر بار که سعی می‌کردم بجوم، قورت دهم یا صحبت کنم باعث درد می‌شد.

«زبان کووید» را با ماکروگلوسیا اشتباه نگیرید، زمانی که یک زائده که پس از مدت زمان طولانی استفاده از دستگاه لوله‌گذاری پیدا می‌شود.

با پیشرفت همه‌گیری، گزارش‌های مربوط به «زبان کووید» شامل علائم تغییر رنگ، تورم، زخم‌های دهان منتشر شد.

در این ماه، گروهی از محققان شواهدی را از ۳۹ مطالعه که علائم دهانی COVID-19 را بررسی می‌کردند، گردآوری کردند. در ده‌ها مورد، آن‌ها زخم‌های نکروزه، خشکی دهان، التهاب لثه و حتی فعال‌سازی مجدد تبخال دهان را در بیماران بین ۴ تا ۸۳ سال یافتند.

محققان می‌دانند ویروس COVID-19 اغلب گیرنده‌های سلولی ACE2 موجود در ریه‌ها را هدف قرار می‌دهد. اما ACE2 همچنین به وفور در دهان و زبان یافت می‌شود و بسیاری فکر می‌کنند که این واقعیت، همراه با پاسخ ایمنی اغراق‌آمیز در برابر COVID-19، ممکن است علائمی را در دهان ایجاد کند.

برخی از مطالعات علائم دهانی COVID-19 را با سیستم ایمنی ضعیف مرتبط می‌دانند، در حالی که برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند که می‌تواند ریشه در رابطه پیچیده بین COVID-19 و میکروبیوم داشته باشد. هیچ کس با اطمینان نمی‌داند.

اکنون در روز دهم، دهان من متورم و دردناک است. اما این میتوانست بدتر از این باشد. حداقل من واکسینه شده ام. حداقل من در بیمارستان نیستم، حداقل از هر چیزی که در آینده رخ دهد کمی محافظت بیشتری خواهم داشت.

به گفته‌ی Henry، اگر ما از محافظت در برابر واکسیناسیون که در چنین بخش بزرگی از جمعیت خود داریم، برخوردار نبودیم، در موقعیت‌های بسیار بسیار چالش برانگیزتری قرار می‌گرفتیم.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

سلامتی

باید ها و نباید های غذایی در فصل پاییز و زمستان

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

یک کارشناس طب سنتی گفت: در فصول پاییز و زمستان مصرف کاهو، خیار و گوجه‌فرنگی را که طبع سرد دارند کمتر کنیم؛ و همچنین خرمالو میوه بسیار مفیدی برای این فصل است؛ انار بخوریم، چون باعث تصفیه خون در بدن می‌شود، خون را رقیق می‌کند که ایمنی بدن را بالا می‌برد.
کارشناس طب سنتی گفت: ابوعلی سینا می‌گوید ۲۳ نوع سرماخوردگی داریم که طب امروز به سه نوع آن دست یافته است.
وی گفت: آنفلانزا یک بیماری عفونی است که درگیری آن با ریه به خاطر این است که این عفونت دارای پروتئین است و برای بقا به جای سرد بدن نیاز دارد و بهترین مکان برای خودش را در ریه پیدا می‌کند.
همه ما دارای سرماخوردگی هستیم و این بیماری به صورت طبیعی در بدن ما وجود دارد. وقتی ویروس آنفولانزا به بدن ما می‌رسد به سرماخوردگی می‌رسد و تحریک می کند و با علائمی مثل تب، لرز، کوفتگی، گلودرد و سردرد خودش را به ما نشان می‌دهد.
این متخصص افزود: هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا تلاش برای پایین آوردن تب اشتباه است؛ ویروس در سردترین شرایط وارد بدن می‌شود، وقتی تب اتفاق می‌افتد بدن دارد برای مبارزه آماده می‌شود و نباید تب را پایین بیاوریم تا با آن حرارت شرایط را برای زندگی ویروس‌ها نامساعد کند و بعد از رسیدن به شرایط نرمال دوباره تب پایین می‌آید.

ایشان ادامه داد: از وقتی تست کرونا می‌دهیم تا وقتی جواب بگیریم پر از استرسیم این استرس باعث می‌شود آدرنالین توسط مغز در بدن ترشح شود، ریه جمع شود و پذیرای هرنوع ویروس باشد
وی افزود: توصیه من این است که درفصل پاییز شروع به استفاده از دمنوش‌های گرم مثل دارچین، زنجبیل، بادرنجبویه، آویشن و پونه که واکسینه می‌کند و آنتی اکسیدان بالایی دارند کنید. چند ماه چای را کنار بگذاریم و این دمنوش‌ها را استفاده کنید. و همچنین ماست، دوغ، دلستر و نوشابه را از سبد غذایی حذف کنید و برنج کمتر بخورید.
این کارشناس یادآور شد: مصرف کاهو، خیار و گوجه‌فرنگی را که طبع سرد دارند کمتر کنید.
گفته شده سه نقطه سرد در بدن وجود دارد که مغز، ریه و کف پاست؛ باید مراقب باشیم با سردی‌های بیشتر، و سعی کنید این سه نقطه بیش از حد تحت تاثیر قرار نگیرند.
پیشینیان ما روی غذاها در فصول مختلف دقت داشته‌اند؛ از قدیم رسم بوده برای صبحانه در فصول سرد سال ارده شیره می‌خوردند و ما هم باید به این خوراکی و یا حلواارده توجه ویژه ای داشته باشیم.

توصیه ها
• شب‌ها با لباس گرم بخوابیم؛
• دمای خانه را زیاد بالا نبرید و با لباس تابستان نخوابید
• شب‌ها زودتر بخوابید و صبح‌ها زودتر بیدار شوید.
• ایمن نگه داشتن بدن با آنتی‌بیوتیک‌ها و غذاهایی که دارای آنتی‌اکسیدان هستند مثل میوه‌ها می‌تواند در پاییز و زمستان مفید باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

سلامتی

خوردن موادغذایی فوق فرآوری شده به تنهایی برای یک ماه، چه بر سر بدن ما خواهد آورد؟

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور
Let's Share

تحقیقات نشان می‌دهند، بیش از نیمی از انرژی حاصل از موادغذایی در بریتانیا، از محصولات فوق فراوری شده تأمین می‌شود، که این مواد غذایی باعث بیشتر غذا خوردن و افزایش وزن افراد می‌شوند.

دکتر کریس فن تولکین، پزشک و مجری برنامه‌های تلویزیونی، برای بررسی تاثیر رژیم‌غذایی سرشار از موادغذایی فوق فراوری شده به یک آزمایش دست زد.

در این آزمایش، کریس مصرف روزانه‌ی معمول، حدود ۳۰ درصد مواد غذایی فوق فرآوری شده را در یک دوره چهار هفته‌ای به ۸۰ درصد رساند. که به گفته‌ی او یک پنجم افراد در بریتانیا چنین شیوه‌ی تغذیه‌ای را دنبال می‌کنند.

پس از گذشت یک ماه، کریس دچار کم خوابی، سوزش معده، احساسات ناخوشایند، نگرانی، سستی، کاهش میل جنسی و یبوست شدید شده بود. وی گفت، احساس می‌کردم ده سال پیر شدم. باور نمی‌کردم همه این عوارض به دلیل آن رژیم غذایی باشد تا اینکه آن را قطع کردم.

در طول این ۴ هفته، ۷ کیلو به وزن بدن کریس اضافه شده و از یک وزن سالم به اضافه وزن تبدیل شد. وی می‌گوید، اگر این رژیم غذایی را به مدت ۶ ماه ادامه می‌دادم، ۳۰ کیلو اضافه وزن پیدا می‌کردم.

اما این همه‌ی ماجرا نبود، اسکن فعالیت مغزی کریس نشان داد، بخش‌های مربوط به پاداش در مغز، با مناطق کنترل رفتارهای خودکار و تکراری ارتباط پیدا کرده است. و این همان واکنش مشابهی است که به دنبال مصرف مواد اعتیادآور مانند سیگار، الکل و مواد مخدر در مغز رخ می‌دهد. وی گفت، مغز من به طور ناخودآگاه فرمان می‌داد که موادغذایی فوق فرآوری شده بخورم.

وی می‌گوید، اگر من توانستم این تغییرات را در مغز ۴۲ ساله‌ی خود به وجود بیاورم، تصور کنید این رژیم غذایی، چه بر سر مغزهای حساس و در حال رشد کودکان می‌آورد.

در آزمایشی دیگر کریس با دکتر کوین هال، استاد و پژوهشگر مؤسسه ملی بهداشت همکاری کرد. در این پژوهش، دو رژیم‌غذایی که هر دو از نظر میزان چربی، قند، نمک و فیبر یکسان بودند، اما یکی از آن‌ها از موادغذایی فرآوری نشده و دیگری با موادغذایی حدود ۸۰ درصد فرآوری شده تهیه شده بودند، به دو گروه از افراد داده شد، شرکت کنندگان می‌ توانستند هر مقدار که می‌خواهند از غذاها بخورند تا زمانی که خودشان از خوردن دست بکشند.

دکتر هال می‌گوید، این پژوهش نشان داد، افرادی که رژیم غذایی با موادغذایی فوق فرآوری شده داشتند، روزانه حدود ۵۰۰ کالری بیشتر موادغذایی مصرف می‌کردند و در طول دو هفته حدود یک کیلو اضافه وزن پیدا کردند.

آزمایش خون آن‌ها نیز نشان داد، هورمون ایجادکننده احساس گرسنگی در بدن کسانی که موادغذایی فوق فرآوری شده مصرف کرده بودند افزایش و هورمونی که باعث احساس سیری می‌شود کاهش پیدا کرده است.

هال همچنین متوجه شد، شرکت‌کنندگان در گروه رژیم غذایی فوق فرآوری شده، تندتر از گروه دیگر غذا می‌خوردند که باعث مصرف کالری بیشتر می‌شد. تحقیقات قبلی نشان داده اند، آهسته غذا خوردن باعث کاهش میزان گرسنگی می‌شود.

به طور کلی مواد غذایی به گروه‌های کم فرآوری‌شده برای مثال گوجه فرنگی، فرآوری شده مثل کنسرو گوجه فرنگی و فوق فرآوری شده مثل سس گوجه فرنگی آماده تقسیم می‌شوند.

و برخی از موادغذایی فوق فرآوری شده سالم‌تر از موادغذایی دیگر هستند. غلات کامل صبحانه، نان غلات کامل، کنسرو حبوبات پخته، نوشیدنی‌های بدون قند گیاهی یا تهیه شده از سویا، همه موادغذایی فوق فرآوری شده‌ای هستند که مواد مغذی مفیدی دارند.

برخی از مواد غذایی نیز وجود دارند که فوق فرآوری شده نیستند، اما مواد افزودنی و شیمیایی زیادی در آن‌ها به کار رفته است.

کریس می‌گوید، در دسترس بودن و راحتی استفاده از موادغذایی فوق فرآوری شده، امکان حذف کامل آن‌ها از رژیم غذایی را تقریباً غیرممکن می‌کند.

رو هونتریس متخصص تغذیه نیز معتقد است، هر چند رژیم غذایی با میزان بالایی موادغذایی فوق فرآوری شده توصیه نمی‌شود، اما مصرف متعادل آن‌ها خطری برای تندرستی ما ندارد. برای داشتن رژیم‌غذایی سالم باید تعادل را رعایت کرد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


Let's Share
Continue Reading

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!