Connect with us

سلامتی

مطالعه در مورد آووکادو، نحوه ذخیره چربی در بدن را روشن می‌کند

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بر اساس یک مطالعه جدید که نشان می‌دهد آووکادو چربی را به شیوه سالم‌تری در بدن زنان تقسیم می‌کند، یک آووکادو در روز می‌تواند شکم را از بین ببرد.

این تحقیق که توسط Hass Avocado Board انجام شده و در مجله Journal of Nutrition منتشر شد، نشان داد، افزودن آووکادو به منوی روزانه باعث کاهش چربی عمیق احشایی می‌شود که اندام‌های داخلی بدن را در بر می‌گیرد. افزایش مصرف آووکادو در مردان شرکت کننده، نتیجه مشابهی نداشت. Naiman Khan گفت، هدف کاهش وزن نبود. ما علاقه‌مند بودیم که بدانیم خوردن آووکادو چگونه باعث ذخیره چربی در بدن افراد می‌شود. محل چربی در بدن نقش مهمی در سلامتی دارد.

وی گفت، در ناحیه شکم، دو نوع چربی وجود دارد: چربی که درست در زیر پوست جمع می‌شود که چربی زیر جلدی نامیده می‌شود و چربی که در عمق شکم تجمع می‌یابد معروف به چربی احشایی، که اندام‌های داخلی را احاطه کرده است. افرادی که نسبت بیشتری از چربی احشایی عمیق‌تر دارند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت هستند. ما علاقه‌مند بودیم تعیین کنیم که آیا نسبت چربی زیر جلدی به احشایی با مصرف آووکادو تغییر می‌کند یا خیر.

برای کشف این موضوع، محققان ۱۰۵ بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق را به دو گروه تقسیم کردند. به هر دو گروه روزانه یک وعده غذایی حاوی مواد و کالری یکسان ارائه کردند، به جز افزودن آووکادو به گروه مداخله. قبل و بعد از شروع دوره ۱۲ هفته‌ای مشاهده، محققان چربی شکم (شاخص متابولیسم) و تحمل گلوکز (نشانگر دیابت) شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند.

آن‌ها دریافتند، زنانی که روزانه آووکادو می‌خورند، کاهش چربی احشایی شکمی که به سختی مورد هدف قرار می‌گیرد و کاهش سالم نسبت چربی احشایی به زیر جلدی را تجربه کردند. با این حال، توزیع چربی در شرکت کنندگان مرد بدون تغییر باقی ماند و هیچ یک از دو جنس توانایی بیشتری در پردازش گلوکز نداشتند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

سلامتی

باید ها و نباید های غذایی در فصل پاییز و زمستان

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

یک کارشناس طب سنتی گفت: در فصول پاییز و زمستان مصرف کاهو، خیار و گوجه‌فرنگی را که طبع سرد دارند کمتر کنیم؛ و همچنین خرمالو میوه بسیار مفیدی برای این فصل است؛ انار بخوریم، چون باعث تصفیه خون در بدن می‌شود، خون را رقیق می‌کند که ایمنی بدن را بالا می‌برد.
کارشناس طب سنتی گفت: ابوعلی سینا می‌گوید ۲۳ نوع سرماخوردگی داریم که طب امروز به سه نوع آن دست یافته است.
وی گفت: آنفلانزا یک بیماری عفونی است که درگیری آن با ریه به خاطر این است که این عفونت دارای پروتئین است و برای بقا به جای سرد بدن نیاز دارد و بهترین مکان برای خودش را در ریه پیدا می‌کند.
همه ما دارای سرماخوردگی هستیم و این بیماری به صورت طبیعی در بدن ما وجود دارد. وقتی ویروس آنفولانزا به بدن ما می‌رسد به سرماخوردگی می‌رسد و تحریک می کند و با علائمی مثل تب، لرز، کوفتگی، گلودرد و سردرد خودش را به ما نشان می‌دهد.
این متخصص افزود: هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا تلاش برای پایین آوردن تب اشتباه است؛ ویروس در سردترین شرایط وارد بدن می‌شود، وقتی تب اتفاق می‌افتد بدن دارد برای مبارزه آماده می‌شود و نباید تب را پایین بیاوریم تا با آن حرارت شرایط را برای زندگی ویروس‌ها نامساعد کند و بعد از رسیدن به شرایط نرمال دوباره تب پایین می‌آید.

ایشان ادامه داد: از وقتی تست کرونا می‌دهیم تا وقتی جواب بگیریم پر از استرسیم این استرس باعث می‌شود آدرنالین توسط مغز در بدن ترشح شود، ریه جمع شود و پذیرای هرنوع ویروس باشد
وی افزود: توصیه من این است که درفصل پاییز شروع به استفاده از دمنوش‌های گرم مثل دارچین، زنجبیل، بادرنجبویه، آویشن و پونه که واکسینه می‌کند و آنتی اکسیدان بالایی دارند کنید. چند ماه چای را کنار بگذاریم و این دمنوش‌ها را استفاده کنید. و همچنین ماست، دوغ، دلستر و نوشابه را از سبد غذایی حذف کنید و برنج کمتر بخورید.
این کارشناس یادآور شد: مصرف کاهو، خیار و گوجه‌فرنگی را که طبع سرد دارند کمتر کنید.
گفته شده سه نقطه سرد در بدن وجود دارد که مغز، ریه و کف پاست؛ باید مراقب باشیم با سردی‌های بیشتر، و سعی کنید این سه نقطه بیش از حد تحت تاثیر قرار نگیرند.
پیشینیان ما روی غذاها در فصول مختلف دقت داشته‌اند؛ از قدیم رسم بوده برای صبحانه در فصول سرد سال ارده شیره می‌خوردند و ما هم باید به این خوراکی و یا حلواارده توجه ویژه ای داشته باشیم.

توصیه ها
• شب‌ها با لباس گرم بخوابیم؛
• دمای خانه را زیاد بالا نبرید و با لباس تابستان نخوابید
• شب‌ها زودتر بخوابید و صبح‌ها زودتر بیدار شوید.
• ایمن نگه داشتن بدن با آنتی‌بیوتیک‌ها و غذاهایی که دارای آنتی‌اکسیدان هستند مثل میوه‌ها می‌تواند در پاییز و زمستان مفید باشد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

سلامتی

خوردن موادغذایی فوق فرآوری شده به تنهایی برای یک ماه، چه بر سر بدن ما خواهد آورد؟

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

تحقیقات نشان می‌دهند، بیش از نیمی از انرژی حاصل از موادغذایی در بریتانیا، از محصولات فوق فراوری شده تأمین می‌شود، که این مواد غذایی باعث بیشتر غذا خوردن و افزایش وزن افراد می‌شوند.

دکتر کریس فن تولکین، پزشک و مجری برنامه‌های تلویزیونی، برای بررسی تاثیر رژیم‌غذایی سرشار از موادغذایی فوق فراوری شده به یک آزمایش دست زد.

در این آزمایش، کریس مصرف روزانه‌ی معمول، حدود ۳۰ درصد مواد غذایی فوق فرآوری شده را در یک دوره چهار هفته‌ای به ۸۰ درصد رساند. که به گفته‌ی او یک پنجم افراد در بریتانیا چنین شیوه‌ی تغذیه‌ای را دنبال می‌کنند.

پس از گذشت یک ماه، کریس دچار کم خوابی، سوزش معده، احساسات ناخوشایند، نگرانی، سستی، کاهش میل جنسی و یبوست شدید شده بود. وی گفت، احساس می‌کردم ده سال پیر شدم. باور نمی‌کردم همه این عوارض به دلیل آن رژیم غذایی باشد تا اینکه آن را قطع کردم.

در طول این ۴ هفته، ۷ کیلو به وزن بدن کریس اضافه شده و از یک وزن سالم به اضافه وزن تبدیل شد. وی می‌گوید، اگر این رژیم غذایی را به مدت ۶ ماه ادامه می‌دادم، ۳۰ کیلو اضافه وزن پیدا می‌کردم.

اما این همه‌ی ماجرا نبود، اسکن فعالیت مغزی کریس نشان داد، بخش‌های مربوط به پاداش در مغز، با مناطق کنترل رفتارهای خودکار و تکراری ارتباط پیدا کرده است. و این همان واکنش مشابهی است که به دنبال مصرف مواد اعتیادآور مانند سیگار، الکل و مواد مخدر در مغز رخ می‌دهد. وی گفت، مغز من به طور ناخودآگاه فرمان می‌داد که موادغذایی فوق فرآوری شده بخورم.

وی می‌گوید، اگر من توانستم این تغییرات را در مغز ۴۲ ساله‌ی خود به وجود بیاورم، تصور کنید این رژیم غذایی، چه بر سر مغزهای حساس و در حال رشد کودکان می‌آورد.

در آزمایشی دیگر کریس با دکتر کوین هال، استاد و پژوهشگر مؤسسه ملی بهداشت همکاری کرد. در این پژوهش، دو رژیم‌غذایی که هر دو از نظر میزان چربی، قند، نمک و فیبر یکسان بودند، اما یکی از آن‌ها از موادغذایی فرآوری نشده و دیگری با موادغذایی حدود ۸۰ درصد فرآوری شده تهیه شده بودند، به دو گروه از افراد داده شد، شرکت کنندگان می‌ توانستند هر مقدار که می‌خواهند از غذاها بخورند تا زمانی که خودشان از خوردن دست بکشند.

دکتر هال می‌گوید، این پژوهش نشان داد، افرادی که رژیم غذایی با موادغذایی فوق فرآوری شده داشتند، روزانه حدود ۵۰۰ کالری بیشتر موادغذایی مصرف می‌کردند و در طول دو هفته حدود یک کیلو اضافه وزن پیدا کردند.

آزمایش خون آن‌ها نیز نشان داد، هورمون ایجادکننده احساس گرسنگی در بدن کسانی که موادغذایی فوق فرآوری شده مصرف کرده بودند افزایش و هورمونی که باعث احساس سیری می‌شود کاهش پیدا کرده است.

هال همچنین متوجه شد، شرکت‌کنندگان در گروه رژیم غذایی فوق فرآوری شده، تندتر از گروه دیگر غذا می‌خوردند که باعث مصرف کالری بیشتر می‌شد. تحقیقات قبلی نشان داده اند، آهسته غذا خوردن باعث کاهش میزان گرسنگی می‌شود.

به طور کلی مواد غذایی به گروه‌های کم فرآوری‌شده برای مثال گوجه فرنگی، فرآوری شده مثل کنسرو گوجه فرنگی و فوق فرآوری شده مثل سس گوجه فرنگی آماده تقسیم می‌شوند.

و برخی از موادغذایی فوق فرآوری شده سالم‌تر از موادغذایی دیگر هستند. غلات کامل صبحانه، نان غلات کامل، کنسرو حبوبات پخته، نوشیدنی‌های بدون قند گیاهی یا تهیه شده از سویا، همه موادغذایی فوق فرآوری شده‌ای هستند که مواد مغذی مفیدی دارند.

برخی از مواد غذایی نیز وجود دارند که فوق فرآوری شده نیستند، اما مواد افزودنی و شیمیایی زیادی در آن‌ها به کار رفته است.

کریس می‌گوید، در دسترس بودن و راحتی استفاده از موادغذایی فوق فرآوری شده، امکان حذف کامل آن‌ها از رژیم غذایی را تقریباً غیرممکن می‌کند.

رو هونتریس متخصص تغذیه نیز معتقد است، هر چند رژیم غذایی با میزان بالایی موادغذایی فوق فرآوری شده توصیه نمی‌شود، اما مصرف متعادل آن‌ها خطری برای تندرستی ما ندارد. برای داشتن رژیم‌غذایی سالم باید تعادل را رعایت کرد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

سلامتی

چگونه هنگام راه رفتن بیشترین کالری را بسوزانید

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بر هیچ کس پوشیده نیست که پیاده روی برای شما مفید است. بسیاری از ما در حال تلاش برای انجام ۱۰ هزار قدم توصیه شده در روز هستیم، که فیتنس تکنولوژی گوشی هوشمندمان، ما را برای دستیابی به آن ترغیب می‌کند.

اما در واقع چقدر کالری می‌سوزانیم و چگونه می‌توانیم از این کار حداکثر استفاده را ببریم؟

انواع مختلفی از گجت‌ها و ماشین حساب‌های آنلاین برای ارزیابی میزان کالری سوزانده شده در هنگام راه رفتن وجود دارد. با این حال، تحقیقات نشان داده اند، آن‌ها کاملاً دقیق نیستند.

در واقع، یک مطالعه در مجله فیزیولوژی کاربردی نشان داد، اکثر مردم در واقع بیش از آنچه که معمولاً توسط ابزارهای نظارت بر تناسب اندام گزارش شده است، کالری می‌سوزانند. به گفته محققان، در ۹۷ درصد موارد مورد بررسی، کالری سوزی بسیار کمی گزارش شده است.

نکته مهم: قبل از شروع برنامه ورزشی جدید، با پزشک خود مشورت کنید. در صورت احساس درد فوراً متوقف شوید.

بنابراین چگونه می‌توانید هنگام راه رفتن تصور دقیقی از میزان کالری سوزی خود داشته باشید؟

شما با تمرینات شدیدتر که باعث افزایش ضربان قلب می‌شود، در مدت زمان کمتر، کالری بیشتری می‌سوزانید. پیاده روی، با این حال، یک تمرین با شدت متوسط ​​است، نه یک سبک ورزشی با شدت بالا که شما آن را پشت سر هم انجام دهید، مانند بوکس یا تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT).

بنابراین، برای به دست آوردن بیشترین کالری سوزانده شده، به نظر می‌رسد پیاده روی با سرعت زیاد که باعث تپش قلب شما شود، منطقی‌ترین باشد.

با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد، با تغییر سرعت و تغییر شدت پیاده روی، ضربان قلب در طول پیاده روی بالا می‌رود، که می‌تواند میزان متابولیسم را ۶ تا ۲۰ درصد بیشتر از باقی ماندن با سرعت ثابت در طول مدت پیاده روی، افزایش دهد.

علاوه بر این، موسسه ملی بهداشت گزارش می‌دهد، وقتی از راه رفتن برای افزایش طول عمر و سلامت کلی خود استفاده می‌کنید، قدم برداشتن در واقع مهمتر از شدت کلی پیاده روی است که شما به آن دست می‌یابید.

به ضربان قلب و احساس خود توجه کنید

اشتباه نکنید، ساعت‌های هوشمند کاملاً نادرست نیستند. آن‌ها مطمئناً می‌توانند ایده پیشرفت در جهت اهداف کالری سوزی شما را ارائه دهند. استفاده از ردیاب تناسب اندام برای کمک به تشخیص زمان رسیدن به مناطق مورد نظر ضربان قلب، می‌تواند به شما در به حداکثر رساندن مزایای کالری سوزی و افزایش سلامت پیاده روی کمک کند.

کالج پزشکی ورزشی آمریکا، ضربان قلب هدف شما، برای فعالیت‌های بدنی متوسط ​​را، ۶۴ تا ۷۶ درصد از حداکثر ضربان قلب شما در حالت عادی قرار می‌دهد. از آنجا که پیاده روی یک تمرین با شدت بالا نیست، شما می‌توانید با انجام این کار با شدت متوسط، ​​به بیشترین کالری سوزی برسید، که به معنی سرعت زیاد اما پایدار برای شما است.

با توجه به نظر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، برای برآورد حداکثر ضربان قلب وابسته به سن، سن خود را از ۲۲۰ کم کنید. به عنوان مثال، اگر ۴۸ سال دارید، حداکثر ضربان قلب شما ۲۲۰ – ۴۸ = ۱۷۲ ضربان در دقیقه محاسبه می‌شود.

با رعایت مثال ما برای یک فرد ۴۸ساله، ضربان قلب با شدت متوسط، ​​بین ۱۱۰ تا ۱۳۱ ضربه در دقیقه خواهد بود. در طول این نوع ورزش، احساس می‌کنید میزان تنفس شما افزایش می‌یابد اما هنوز باید بتوانید با جملات کامل صحبت کنید.

بر اساس تحقیقات ذکر شده در بالا، که نشان دهنده افزایش سوخت و ساز بیشتر با شدت‌های مختلف است، باید سرعت خود را به هم بریزید که مدت زمان کوتاهی، شدت کم را نیز شامل شود.

به گفته ACSM، شما با شدت کم با ضربان قلب ۵۷ تا ۶۳ درصد ورزش می‌کنید. برای یک فرد ۴۸ساله، این مقدار معادل ۹۸ تا ۱۰۸ ضربه در دقیقه است، که باید یک سرعت بسیار راحت باشد، جایی که می‌توانید به راحتی مکالمات کامل را ادامه دهید.

تمایز چربی سوزی

پیاده روی اغلب به عنوان یک تمرین چربی سوزی عالی معرفی می‌شود و دلیل خوبی هم دارد.

به دلیل ماهیت تمرین، نمی‌توانید با شدت بیشتری راه بروید. بنابراین، شما در مناطق با شدت متوسط ​​تا کمی شدید قرار می‌گیرید، جایی که تمایل دارید چربی بیشتری بسوزانید.

وجود «منطقه چربی سوز»، جایی که فقط چربی شکم را می‌سوزانید، عمدتا یک مغالطه است، اما این حقیقت وجود دارد که بتوانید از ضربان قلب خود استفاده کنید تا بدن شما ترجیحاً چربی را برای سوخت بدن بسوزاند.

وقتی با شدت کمتری قدم می‌زنید و ضربان قلب شما در محدوده ۵۷ تا ۶۳ درصد است، به احتمال زیاد از چربی برای سوخت استفاده می‌کنید. از آنجا که شما آهسته‌تر راه می‌روید، با ضربان قلب کندتر، کالری کمتری مصرف خواهید کرد، اما کالری که می‌سوزانید، احتمالاً از چربی ناشی می‌شود.

سرعت شما مهم نیست، فرم مهم است

اکثر ما هنر راه رفتن را در دوران کودکی آموخته ایم، اما بسیاری از ما عادت‌های بدی را با افزایش سن ایجاد کرده‌ایم که بر راه رفتن ما تأثیر می‌گذارد.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!