Connect with us

سلامتی

مطالعات نشان می دهد عمر انسان می تواند به 130 سال برسد اگر مراقبت های سلامتی و استانداردهای زندگی بهبود یابد

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

احتمال زنده ماندن در هر سال اضافی ۵۰-۵۰ است. با این حال، با بهبود شرایط زندگی، می‌توان به سن ۱۳۰ سالگی قبل از سال ۲۱۰۰ رسید

یک مطالعه نشان داده است که اگر مراقبت‌های بهداشتی و استانداردهای زندگی بهبود یابد، احتمالاً انسانها به راحتی تا ۱۳۰ سال عمر می‌کنند. محققان با نوشتن در مجله Royal Society Open Science دریافتند که از ۱۰۸ سالگی به بعد، احتمال زنده ماندن هر سال اضافی ۵۰-۵۰ است. با این حال، با بهبود شرایط زندگی می‌توان قبل از سال ۲۱۰۰ به ۱۳۰ سالگی رسید.

شواهد قوی مبنی بر محدودیت بالایی برای عمر انسان در حدود ۱۳۰ سال وجود دارد. این رویداد احتمالاً کمتر از یک در یک میلیون است و بعید به نظر می‌رسد به زودی رخ دهد، اگرچه افزایش روزافزون افراد صدساله این احتمال را ایجاد می‌کند که حداکثر سن گزارش شده در هنگام مرگ در طول قرن حاضر به ۱۳۰ سال برسد. محققان افزودند

یافته‌های این مطالعه می‌گوید محدودیتی برای طول عمر انسان وجود ندارد. نتیجه گیری با تجزیه و تحلیل آماری مشابه انجام شده بر روی مجموعه داده‌های افراد مسن مطابقت دارد.

در طول تجزیه و تحلیل‌های اولیه، این تیم پایگاه بین المللی در مورد طول عمر را تجزیه و تحلیل کرد، که بیش از ۱۱۰۰ نفر از افراد فوق العاده از ۱۳ کشور را پوشش می‌دهد. بعداً، محققان داده‌های ایتالیا را در مورد هر فردی که بین ۱۰۵ ژانویه ۲۰۰۹ و دسامبر ۲۰۱۵ حداقل ۱۰۵ سال داشتند، تجزیه و تحلیل کردند.

آن‌ها به این نتیجه رسیدند که تعداد بیشتری از افراد به ۱۳۰ نفر می‌رسند و افراد بیشتری به سن فوق العاده می‌رسند، و شانس تبدیل شدن به یک نفر در میلیون نفر افزایش می‌یابد.

در حال حاضر، مسن‌ترین فرد ثبت شده، زن فرانسوی ژان کالمنت است که در سال ۱۹۹۷ در سن ۱۲۲ سالگی درگذشت. سن واقعی کالمنت با ادعای کلاهبرداری احتمالی مورد بحث و مناقشه قرار گرفت، اما در سال ۲۰۱۹ چندین کارشناس در بررسی شواهد سن او را تأیید کرد

قدیمی‌ترین فرد زنده تأیید شده در جهان، کانه تاناکا ژاپنی است، که نسبتاً جوان است ۱۱۸.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

 

سلامتی

مطالعه در مورد آووکادو، نحوه ذخیره چربی در بدن را روشن می‌کند

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

بر اساس یک مطالعه جدید که نشان می‌دهد آووکادو چربی را به شیوه سالم‌تری در بدن زنان تقسیم می‌کند، یک آووکادو در روز می‌تواند شکم را از بین ببرد.

این تحقیق که توسط Hass Avocado Board انجام شده و در مجله Journal of Nutrition منتشر شد، نشان داد، افزودن آووکادو به منوی روزانه باعث کاهش چربی عمیق احشایی می‌شود که اندام‌های داخلی بدن را در بر می‌گیرد. افزایش مصرف آووکادو در مردان شرکت کننده، نتیجه مشابهی نداشت. Naiman Khan گفت، هدف کاهش وزن نبود. ما علاقه‌مند بودیم که بدانیم خوردن آووکادو چگونه باعث ذخیره چربی در بدن افراد می‌شود. محل چربی در بدن نقش مهمی در سلامتی دارد.

وی گفت، در ناحیه شکم، دو نوع چربی وجود دارد: چربی که درست در زیر پوست جمع می‌شود که چربی زیر جلدی نامیده می‌شود و چربی که در عمق شکم تجمع می‌یابد معروف به چربی احشایی، که اندام‌های داخلی را احاطه کرده است. افرادی که نسبت بیشتری از چربی احشایی عمیق‌تر دارند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت هستند. ما علاقه‌مند بودیم تعیین کنیم که آیا نسبت چربی زیر جلدی به احشایی با مصرف آووکادو تغییر می‌کند یا خیر.

برای کشف این موضوع، محققان ۱۰۵ بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق را به دو گروه تقسیم کردند. به هر دو گروه روزانه یک وعده غذایی حاوی مواد و کالری یکسان ارائه کردند، به جز افزودن آووکادو به گروه مداخله. قبل و بعد از شروع دوره ۱۲ هفته‌ای مشاهده، محققان چربی شکم (شاخص متابولیسم) و تحمل گلوکز (نشانگر دیابت) شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند.

آن‌ها دریافتند، زنانی که روزانه آووکادو می‌خورند، کاهش چربی احشایی شکمی که به سختی مورد هدف قرار می‌گیرد و کاهش سالم نسبت چربی احشایی به زیر جلدی را تجربه کردند. با این حال، توزیع چربی در شرکت کنندگان مرد بدون تغییر باقی ماند و هیچ یک از دو جنس توانایی بیشتری در پردازش گلوکز نداشتند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

سلامتی

آیا نوشیدن آب چیا می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

وقتی به چیا فکر می‌کنید به چه چیزی فکر می‌کنید؟ شاید پودینگ یا شاید گیاهان عجیب و غریب خانگی باشد. برای برخی از TikTokkers، چیا صبحانه است. آن‌ها شروع به ریختن این دانه‌های کوچک در آب و نوشیدن آن‌ها برای جلوگیری از گرسنگی کرده اند.

Beth Czerwony, MS, RD, CSOWM, LD متخصص تغذیه، علوم پشت بذرها را توضیح می‌دهد، از جمله اینکه آیا این کار توصیه می‌شود یا خیر.

دانه‌های چیا فوق العاده سالم، منبع فیبر، پروتئین و مواد مغذی مختلف هستند. آن‌ها همچنین غلات کامل، کم کربوهیدرات و کم کالری هستند و که تنها حدود ۱۰۰ کالری در هر اونس دارند.

آن‌ها از Salvia hispanica، گیاه گل بنفش در خانواده نعناع، که در مکزیک و گواتمالا رشد می‌کند، به دست می‌آیند. و اگرچه خود دانه‌ها بسیار کوچک هستند-شبیه به دانه‌های خشخاش-آن‌ها کاملا حاوی مواد مغذی هستند. آن‌ها دارای موارد زیر هستند:

آنتی اکسیدان ها: این مواد از شما در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند، که می‌تواند به مقابله با سرطان و بیماری‌های مختلف کمک کرده و بر روند پیر شدن بدن شما تأثیر بگذارد.

فیبر: دانه‌های چیا شامل ۱۱ گرم فیبر هستند که برای سلامت روده مهم است و به شما کمک می‌کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید.

پروتئین: گاهی اوقات به عنوان «سازنده» بدن شما شناخته می‌شود، پروتئین در سلامت ماهیچه ها، پوست، استخوان‌ها و موارد دیگر حیاتی است. همچنین از جمله دیگر مزایای سلامتی، کاهش وزن و عضله‌سازی است.

و این همه ماجرا نیست Czerwony می‌گوید: دانه‌های چیا یک غذای فوق العاده محسوب می‌شوند. آن‌ها دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی خوبی مانند فسفر، منیزیم، آهن و روی هستند، اگرچه صادقانه بگویم، تعداد زیادی از مردم این کمبودها را ندارند.

آیا واقعا آب چیا می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند؟

آب دانه چیا دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد: یک قاشق دانه چیا در یک لیوان آب ریخته می‌شود. اما چرا؟

دانه‌های چیا می‌توانند تا ۱۲ برابر وزن خود آب جذب کنند. وقتی خیس می‌شوند، اندازه آن‌ها متورم می‌شود و بافت ژلاتینی به خود می‌گیرد و طعم کمی دارد.

ایده پشت نوشیدن آب دانه چیا این است که دانه‌های خیس در معده شما بزرگ شده و فضا را اشغال می‌کنند و از گرسنگی شما جلوگیری می‌کند. این به نوبه خود باعث می‌شود کمتر گرسنه شوید و در نهایت به کاهش وزن کمک کند.

پس کار می‌کند؟ در یک کلام بله. به نوعی.

Czerwony تأیید می‌کند: دانه‌های چیا با آب و اسید معده شما مخلوط شده و منبسط می‌شوند. این شما را بیشتر سیر نگه می‌دارد زیرا فضا را اشغال می‌کند و همه این فیبرهای محلول، گوارش را کند می‌کنند.

هنگامی که گوارش شما کند می‌شود، بدن شما قند خون را با سرعت کمتری آزاد می‌کند و از افزایش قند خون جلوگیری می‌کند که باعث افزایش اشت‌ها می‌شود.

خطرات آب دانه چیا

اما Czerwony هشدار می‌دهد در خوردن آب دانه چیا زیاده روی نکنید. در حالی که انجام آن هر چند وقت یکبار خوب است، اما نباید به عنوان یک روش کلیدی برای کاهش وزن تلقی شود.

برای شروع صبح، مصرف دانه‌های چیا جایگزینی برای رژیم غذایی سالم نیست، فقط یک ترفند مفید است که در مواقع مناسب استفاده می‌شود. و اگر مقدار زیادی فیبر مصرف می‌کنید، مطمئن شوید که مقدار زیادی آب نیز می‌خورید، در غیر این صورت ممکن است با مشکلات گوارشی بسیار ناخوشایندی از جمله یبوست، نفخ و باد معده مواجه شوید.

Czerwony می‌گوید: استفاده‌ی زیاد از چیزهای خوب، بد است. اگر فیبر زیادی مصرف می‌کنید و مایعات کافی همراه آن نمی‌نوشید، دانه‌های چیا شروع به جذب مایع در روده شما می‌کنند و باعث سفت شدن مدفوع می‌شوند.

طرز تهیه آب دانه چیا

Czerwony توصیه می‌کند، یک یا دو قاشق غذاخوری دانه چیا را در یک لیوان هشت تا ۱۰ اونسی آب بریزید. اگر قبلاً دانه‌ها را مصرف نکرده‌اید، ممکن است بخواهید با مقدار کمتری شروع کنید تا ببینید بدن شما چگونه آن‌ها را تحمل می‌کند.

Czerwony توصیه می‌کند: دانه‌ها را چند دقیقه قبل از مصرف در آب خیس کنید، زیاد صبر نکنید. شما مجبورید آن را به سرعت بنوشید تا قبل از اینکه شروع به جامد شدن کند.

بافت آب دانه چیا تا حدی می‌تواند کمی خسته کننده باشد، بنابراین با خیال راحت با لیمو یا هر چیز دیگری آن را خوش طعم کنید.

جایگزین آب دانه چیا

آب دانه چیا تنها راهی نیست که بتوانید بدون کالری از فیبر استفاده کنید.

Czerwony می‌گوید: آب دانه چیا در حال حاضر مرسوم است، اما هیچ کاری برای بدن شما انجام نمی‌دهد که از خوردن منابع دیگر فیبر نتوانید دریافت کنید. یک کاسه بزرگ سالاد یا یک کاسه بلغور جو دوسر سالم همان تأثیرات را خواهید داشت و شما را بیشتر سیر نگه می‌دارد.

شما می‌توانید از مزایای دانه‌های چیا بدون نوشیدن آن‌ها در آب استفاده ببرید. در اینجا فقط چند شکل دیگر وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید.

مربای دانه چیا بری: نان تست خوشمزه خود را با توت سیاه، زغال اخته، توت فرنگی یا تمشک درست کنید.

پودینگ صبحانه چیا و توت: این دستور ساده و سالم تقریبا مزه دسر دارد. طعم‌های جایگزین می‌خواهید؟ تاپینگ‌های مختلف را امتحان کنید.

مافین‌های دانه چیا: این صبحانه‌های گیاهی سنگین با خرما شیرین شده و با دارچین و جوز هندی طعم دار می‌شوند.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading

سلامتی

از بیماری کبد چرب رنج می‌برید؟ این نکات تغذیه‌ای را برای مدیریت آن رعایت کنید

Published

on

By

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

کبد سالم برای داشتن یک زندگی عاری از بیماری بسیار مهم است. کبد یکی از مهمترین اندام‌های بدن ما است، کبد پروتئین تولید می‌کند، صفرا، هضم کننده چربی‌ها و آنتی اکسیدان‌های مبارزه کننده با بیماری است، کربوهیدرات ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی را ذخیره می‌کند و از همه مهمتر بدن ما را تمیز می‌کند و سموم و سایر مواد مضر را دفع می‌کند.

عوامل مختلفی می‌توانند در ایجاد بیماری کبد چرب غیر الکلی نقش داشته باشند، از جمله کلسترول بالا در بدن، چاقی، سطح قند خون بالا، سطح بالای‌تری گلیسیرید، سندرم متابولیک، سندرم تخمدان پلی کیستیک و آپنه خواب.

Pooja Makhija متخصص تغذیه که اغلب در شبکه‌های اجتماعی نکات مربوط به سلامتی و تغذیه را به اشتراک می‌گذارد، در صفحه اینستاگرام خود حقایقی در مورد بیماری شایع کبد به نام کبد چرب غیر الکلی که تقریباً از هر ۴ بزرگسال هندی ۱ نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، قرار داده است. به این بیماری نه به دلیل نوشیدن الکل زیاد بلکه به دلیل کالری اضافی مبتلا می‌شویم.

وی می‌گوید، هنگامی که از مشکل کبد خود آگاه شدید، باید برای تشخیص و درمان زودهنگام با پزشک خود مشورت کنید. در صورت‌عدم کنترل، این بیماری می‌تواند منجر به عوارض جدی‌تری مانند سیروز شود. هیچ داروی تجویزی که بتواند به درمان بیماری کبد چرب غیر الکلی کمک کند وجود ندارد، اما حفظ وزن سالم، تغذیه مناسب و ورزش منظم می‌تواند بهترین دفاع در برابر این بیماری کبدی باشد.

Makhija همچنین در مورد مواد مغذی که می‌توانند به درمان NAFLDبیماری کبد چرب غیر الکلی کمک کنند، مواردی ارسال کرده است، که نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم:

گریپ فروت

گریپ فروت، که حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی نارینگنین و نارینگین است نشان داده، با التهاب مزمن که باعث ایجاد زخم کبد (فیبروز) می‌شود، مبارزه می‌کند.

خار مریم

سلاح مخفی خار مریم که در برابر بیماری‌های کبدی ترکیبی آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد زخم و تقویت کننده سیستم ایمنی موثر می‌باشد، به سیلیمارین معروف است. این فلاونوئید قوی به محافظت از سلول‌های کبدی کمک می‌کند و حتی ممکن است به بازسازی آن‌ها کمک کند.

Makhija می‌گوید، مطالعات نشان می‌دهد حجم وعده ۴۲۰ تا ۶۰۰ میلی گرم سیلیمارین در روز، همراه با ویتامین E حداکثر سود را برای بدن دارد.

N استیل سیستئین (NAC)

N-acetyl cysteine ​​ (NAC)، یک اسید آمینه، که منابع مهم گلوتاتیون کبد را تامین می‌کند، نقش مهمی در خنثی‌سازی داروها و سموم محیطی ایفا می‌کند. Makhija دوز ۶۰۰ تا ۱۸۰۰ ازNAC در روز را توصیه می‌کند. او همچنین می‌خواهد قبل از استفاده از NAC برای بیماری کبد چرب، ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

از خوردن این غذاها خودداری کنید

مهم است که از الکل، شکر تصفیه شده، چربی‌های ترانس التهابی، غذاهای فراوری شده و غذاهای فوری، جانک فودها، خودداری کنید.

نوشیدنی سم‌زدا برای کمک به بیماری کبد چرب:

آب سم‌زدای سبز لیمو-زنجبیل

این دستور العمل کلاسیک را به عنوان یک آب میوه تغذیه کننده کبد امتحان کنید. لیمو دارای ویتامین C و آنتی اکسیدان است، در حالی که زنجبیل هم آنتی اکسیدان و هم ضد التهاب است. به علاوه، کرفس حاوی آپیژنین و لوتئولین است، همان آنتی اکسیدان‌های قوی که در جعفری نیز موجود است.

دستور درست کردن

یک خیار بزرگ، چند ساقه کرفس، یک و نیم اینچ زنجبیل تازه پوست کنده و خرد کنید سپس با آب دو عدد لیمو مخلوط کنید.

با نصف فنجان آب مخلوط کنید تا یکدست شود.

سپس آن را صاف کنید و لذت ببرید.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Continue Reading
EnglishPersian

Please follow & like us :)

پر طرفدارترین به تفکیک موضوعی

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!