سلامتی

آماده شدن داروی خوراکی کرونا تا پایان سال

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

مدیر عامل شرکت فایز، آلبرت بورلا، بیان کرد که احتمالا داروی خوراکی Covid-19 تا اواخر سال آماده خواهد شد.
او در روز سه‌شنبه با برنامه «اسکواک باکس» صحبت کرده و در شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» گفت: آن‌ها در حال توسعه روشهای درمان‌های ضدویروسی هستند و در این زمینه از میزان پیشرفت حاصل شده راضی‌اند.
آقای بورلا افزود که اگر همه چیز خوب پیش برود و ما به سرعت به کارمان ادامه می‌دهیم با این امید که تا اواخر سال به هدفمان برسیم.
این شرکت بر روی داروهای ضد ویروسی خوراکی و تزریقی کار می‌کند. این داروها که به عنوان مهارکننده‌های پروتئاز شناخته شده هستند، برای درمان هپاتیت C و ایدزبه طور گسترده‌ای استفاده می‌شوند.
این دارو با جلوگیری از تکثیر پروتئین‌های مورد نیاز برای تولید ذرات ویروسی عفونی کار می‌کند و آن‌ها را در برابر انواع موجود ویروس Covid-19 و جهش‌های بعدی آن تاثیرگذار می‌کند.
آزمایشات اولیه داروی خوراکی کرونا در ماه مارس شروع شده و آقای بورلا گفت، این روش درمانی به شکل قرص، مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته شده است زیرا، برخلاف نوع تزریقی، بیماران لازم نیست که در بیمارستان بستری شوند. او گفت، تغییر بزرگ این است که شما می‌توانید آن را در خانه مصرف کنید.
در حال حاضرداروی «رمدسیویر» ساخت شرکت داروسازی «ساینس گیلیاد» تنها داروی ضدویروس مورد تایید در ایالات‌متحده برای درمان کرونا، است.
ابتدا در ماه مه ۲۰۲۰، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده اضطراری این دارو را تائید کرد و سپس در اکتبر همان سال استفاده از این دارو به طور کامل تایید شد.

منبع

لینک ثبت نام واکسن در BC برای ۱۸ سال به بالا

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!