سلامتی

گونه جدید ویروس هندی کرونا

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

جهش جدیدی ویروس کرونا با نام رسمی B. ۱.۶۱۷ در هند مشاهده شده است. به نظر می‌رسد این گونه‌ی جدید که جهش دوگانه double mutant خوانده می‌شود، عامل موج جدید شیوع کرونا در هند باشد.

این نوع جدید دو جهش L۴۵۲R و E۴۸۴Q را که قبلا به طور جداگانه دیده شده بودند، با هم به همراه دارد.

جهش L۴۲۵R، قدرت اتصال پروتئین‌های سطح ویروس به سلول‌های انسان را افزایش می‌دهد که باعث واگیر‌تر شدن ویروس می‌شود.

جهش E۴۸۴Q شبیه به جهش E۴۸۴K است که در گونه‌های انگلیسی و آفریقای جنوبی دیده شده بود، اثربخشی آنتی بادی‌های تولید شده در نتیجه تزریق واکسن یا عفونت قبلی کرونا را کاهش می‌دهند.

متخصصان می‌گویند سرایت‌پذیری بیشتر این جهش، باعث نگرانی است. ۶۰ درصد از موارد ابتلای جدید در ایالت ماهاراشترا در غرب هند از این گونه بوده است.

جهش جدید تا به حال به ۲۱ کشور از جمله انگلیس، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، آلمان رسیده است و چندین کشور برای جلوگیری از ورود آن، سفر از هند را ممنوع کرده اند.

اسرائیل هشت مورد ابتلا به این جهش جدید را ثبت کرده و گزارش داده است، واکسن فایزر-بیونتک در مقابل آن اثربخشی دارد، هرچند میزان این اثربخشی کمتر است.

هنوز در مورد میزان مرگ و میر بالاتر در این جهش جدید و میزان اثربخشی واکسن‌های موجود در برابر آن، اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

در مورد بیماری‌زایی بیشتر گونه‌ی جدید نیز اطلاعات کاملی وجود ندارد، زیرا اگرچه تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در هند افزایش داشته است، اما این افزایش همگام با افزایش تعداد موارد ابتلای جدید رخ داده است.

برخی کارشناسان نیز معتقدند افزایش تعداد مرگ و میر، به دلیل افزایش موارد ابتلا تا حد بسیار بالاتر از توان سیستم بهداشتی هند بوده است.

هند به دلیل جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری و موارد ابتلای روزانه ۲۵۰ هزار نفر در حال حاضر، نمی‌تواند توالی یابی ژنتیکی ویروس‌ها را انجام دهد. کارشناسان نگران هستند که به دلیل این شرایط گونه‌های جدید ویروس به وجود بیایند، ناشناخته بمانند و در دیگر کشورها پخش شوند.

منبع

لینک ثبت نام واکسن در BC برای ۱۸ سال به بالا

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!