بدون دسته بندی

احساس درد در افراد مو قرمز کمتر است

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهند، انسان‌ها و موش‌های مو قرمز، آستانه‌ی تحمل درد بالاتری نسبت به افراد و موش‌های دیگر دارند، و در مواجه با آسیب فیزیکی، درد کمتری احساس می‌کنند.

متخصصان بیمارستان عمومی ایالت ماساچوست آمریکا در بررسی‌های مختلف بر روی طیف وسیعی از بیماران، به این نتیجه دست پیدا کرده اند. آن‌ها می‌گویند افراد مو قرمز در واکنش به ترکیبات ضد درد افیونی (اپیوئیدی) حساسیت کمتر و تحمل بیشتری دارند.

مواد اپیوئیدی مجموعه‌ای از ترکیبات شیمیایی طبیعی یا صنعتی هستند که کارکردی نظیر انتقال دهنده عصب ضد درد (اندورفین) دارد. اپیوئیدی‌ها با اثر گذاشتن بر سلسله اعصاب مرکزی احساس درد را برای انسان کاهش می‌دهند. از جمله‌ی این مواد می‌توان به مورفین اشاره کرد.

در گزارشی که در مجله تخصصی ساینس ادونس چاپ شده آمده است، افراد با موی قرمز از داشتن گیرنده‌ای خاص با نام ملانوکورتینیک محرومند که نبود این گیرنده باعث کاهش رونویسی ملانوسیت پرواوپیوملانو کورتین می‌شود و بر سطح تحریک کننده ملانوسیت‌ها تاثیر می‌گذارد.

این روند باعث کمبود ملانوکورتین در مواجه با سیگنال ضد درد می‌شود، که تعادل را در افراد مو قرمز به نفع مسکن‌های درد درونی بدن تغییر می‌دهد و همین امر آستانه تحمل در این افراد را بالاتر برده و انها کمتر احساس درد دارند.

موی این گروه افراد نسبت به همسالانشان دیرتر سفید شده و بیشتر به رنگ قهوه‌ای و مسی یا بلوند در می‌آید تا سفید.

محققان امیدوارند نتایج این تحقیق در طراحی داروهای جدید به کار رود.

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!