اخبار جهان

شروع تست انسانی واکسن تیم دکتر کیوان مجرد علیه ویروس جهش یافته

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

ارتش آمریکا تیمی از متخصصان به رهبری دکتر کیوان مجرد را برای ساخت واکسن گرد آورده است. این تیم اکنون در حال آزمایش نهایی بر روی واکسن خود هستند. واکسن این تیم نه تنها در مقابل انواع جهش یافته ویروس کرونا به خوبی کار می‌کند، بلکه می‌تواند از تمامی همه گیری‌های آینده ویروس‌های هم خانواده با کووید-۱۹ نیز جلوگیری کند.

این واکسن نسل آینده، در طی هفته‌ی جاری اولین تست انسانی خود را انجام داده و دانشمندان منتظر نتایج این آزمایش هستند.

دکتر کیوان مجرد، شهروند ایرانی آمریکایی، مدیر بخش بیماری‌های عفونی نوپدید در پژوهشگاه نظامی والتر رید مریلند، بزرگ‌ترین مجموعه پزشکی زیر نظر وزارت دفاع آمریکاست.

وی در طول ده سال گذشته، برنامه‌ی ارتش آمریکا برای مقابله با ویروس‌های ابولا و زیکا را رهبری کرده و در مورد مبارزه با بیماری مرس نیز پژوهش‌های زیادی انجام داده است.

به گفته‌ی دکتر مجرد، واکسنی که بتواند ما را از همه گیری‌های آینده حفظ کند، یک داستان علمی تخیلی نیست. این یک واقعیت علمی است و ما توان و ابزار لازم برای ساخت آن را در اختیار داریم.

دکتر مجرد به همراه ده نفر از همکارانش از ژانویه‌ی گذشته در حال کار بر روی واکسن هستند.

تاکنون سه واکسن در ایالات متحده در حال استفاده هستند که واکسن‌های آر ان‌ای می‌باشند. آن‌ها به بدن دستور می‌دهند پروتئین سطح ویروس کرونا را خودش تولید کند، و با این کار، دستگاه ایمنی بدن فعال شده و برای مقابله با این پروتئین پادتن‌هایی می‌سازد.

اما واکسن تیم دکتر مجرد با نام واکسن WRAIR، از روش دیگری استفاده می‌کند.

این واکسن، مستقیماً پروتئین ویژه را که از قبل در آزمایشگاه آماده شد وارد بدن می‌کند و باعث می‌شود بدن بلافاصله تولید پادتن را آغاز کند.

بر اساس آمار منتشر شده تا به حال ۲۵۰ هزار نفر از نظامیان آمریکایی و خانواده‌های آن‌ها به ویروس کرونا مبتلا شده اند. ارتش امیدوار است با به نتیجه رسیدن هرچه سریع‌تر واکسن والتر رید، این معضل سریعتر مرتفع شود.

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!