اخبار کانادا

فاصله‌ی بین دوزهای واکسن با افزایش عرضه در کانادا، کمتر میشود

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

کمیته مشاوره ملی ایمن‌سازی (NACI) بر سر توصیه خود برای تأخیر در دوز دوم واکسن COVID-19 تا چهار ماه ایستاده است، اما اکنون تصدیق می‌کند که با توجه به افزایش عرضه واکسن در کانادا، این تاخیر ۴ ماهه برای همه رخ نمی‌دهد.

مقامات NACI و همچنین مقامات بهداشت استانی و فدرال، روز چهارشنبه اطلاعات جدیدی را در مورد فاصله میان تزریق دوزهای واکسن اعلام کردند.

دکتر Shelley Deeks نایب رئیس NACI گفت: با تأمین واکسن مورد نیاز کانادا، انتظار می‌رود فاصله بین دوز اول و دوم کمتر از چهار ماه باشد.

NACI پیش بینی کرده است که با افزایش میزان واکسن در کانادا، فاصله بین دوزها احتمالاً به توصیه‌ی اولیه نزدیکتر خواهد بود، و دوزهای دوم یک ماه و نیم تا دو ماه پس از اولین تزریق برنامه ریزی می‌شوند.

دکتر Caroline Quach رئیس NACI گفت: با عرضه‌ی تجهیزات مورد انتظار، در نهایت می‌توان این فاصله را کوتاه‌تر کرد.

پس از اینکه NACI راهنمایی‌های اولیه را در ۳ مارس انجام داد تا دوز دوم را تا چهار ماه پس از اولین تزریق به تعویق بیندازد تا تعداد افراد بیشتری در این کشور واکسینه شوند، استانها استراتژی‌های واکسیناسیون خود را تغییر داده و رزرو نوبت دوم تزریق واکسن افراد برای چهار ماه بعد را شروع کردند.

انتظار طولانی‌تر بین دوزها توصیه‌ای است که در تضاد با مجوز Health Canada برای این واکسن‌ها است.

soliloquy id="6413"]

گزارش جدید ارگان مشاوره‌ای واکسن فدرال، هم به آزمایش بالینی و هم به داده‌های دنیای واقعی اشاره دارد که نشان می‌دهد واکسن‌های COVID-19 که در کانادا استفاده می‌شوند، پس از دوز اول سطح بالایی از ایمنی را ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال، NACI اظهار داشت داده‌های حاصل از دو آزمایش بالینی برای واکسن‌های mRNA Moderna و Pfizer-BioNTech نشان می‌دهد، هر دو واکسن تا زمان تزریق دوز دوم تا ۹۲ درصد کارایی دارند، در حالی که اولین دوز واکسن AstraZeneca نشان دهنده‌ی ۷۶ درصد کارایی است.

همچنین NACI اظهار داشت، با به تأخیر انداختن دوز دوم، محافظت برای افرادی که تحت این استراتژی قادر به دریافت سریعتر یک دوز واکسن COVID-19 هستند، افزایش می‌یابد. در حالت ایده آل، این امر بطور فزاینده‌ای منجر به کنترل بیشتر جامعه می‌شود، اگرچه ویروس با سرعت در حال گسترش در سراسر کشور است، و کانادا در میان موج سوم قرار دارد.

در بیانیه کامل NACI می‌نویسد، دوزهای دوم باید در اسرع وقت پس از ارائه دوزهای اول به تمام افراد واجد شرایط، و کسانی که در معرض خطر بیماری شدید و مرگ ناشی از بیماری COVID-19 قرار دارند، ارائه شود.

به گفته‌ی Deeks کانادا ممکن است تنها کشوری باشد که توصیه می‌کند تا چهار ماه تاخیر بین دوز‌های واکسن لحاظ شود، اما دیگران از سه ماه فاصله بین دوزها استفاده کرده اند.

این کمیته همچنین روز چهارشنبه متذکر شد، حوزه‌های قضایی همچنان توانایی انتخاب یک بازه زمانی کوتاه‌تر بین دوزهای اول و دوم، براساس نرخ محلی موارد ابتلا و محل انتقال، تهیه واکسن محلی، روش‌های آن‌ها برای تزریق واکسن و شواهد موجود، را دارند.

NACI گفت: با توجه به شواهد، این استراتژی تأثیر مهمی در کاهش مرگ و میر و بستری دارد.

دولت فدرال پیش بینی کرده است در پایان ماه جون در مجموع ۴۴ میلیون دوز از سه واکسن تایید شده دو دوز تزریقی در حال حاضر یعنیPfizer-BioNTech، Moderna و AstraZeneca دریافت کرده باشد. انتظار می‌رود ارسال واکسن یکبار تزریق جانسون و جانسون نیز در اواخر ماه جاری آغاز شود.

متخصصان بیماریهای عفونی، ایمونولوژی، داروخانه، اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی که این نهاد مشورتی را تشکیل می‌دهند، براساس تجزیه و تحلیل‌های علمی به دولت کانادا توصیه می‌کنند که از واکسن‌های تایید شده استفاده کند.

NACI همچنان می‌گوید شواهد مربوط به اثر بخشی تأخیر در دوز دوم را کنترل می‌کند و در صورت لزوم توصیه‌های خود را تنظیم می‌کند.

در یک بیانیه‌ی جداگانه، Council of Chief Medical Officers of Health نیز از راهنمایی‌های NACI پشتیبانی کرد.

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!