سلامتی

نوشیدن آب ولرم و تاثیر آن بر سلامتی

Published

on

اخبار_کانادا اخبار_ونکوور

هر روزه مطالب زیادی در مورد فواید و ضرورت نوشیدن آب در طول روز از سوی متخصصان گفته می‌شود. نوشیدن آب یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد حس تعادل و احساس سلامتی در بدن است.

اما اکنون متخصصان در حال بررسی اثر نوشیدن آب ولرم بر بدن هستند. در این مقاله با برخی از مهم‌ترین دلایل نوشیدن آب کافی آشنا می‌شویم.

تقویت سیستم ایمنی بدن

آب نوشیدن در صبح‌ها باعث تقویت سیستم ایمنی و ایجاد تعادل در بدن است. آب باعث کمک به تخلیه سریع‌تر سموم از بدن، و تقویت کار غدد لنفاوی است.

کمک به دفع سریع‌تر سموم از بدن

اگر در صبحگاه و با شکم ناشتا آب بنوشید، سموم بدن که در طول شب و زمان استراحت در حین بازسازی بدن ایجاد شده اند، به راحتی از بدن دفع می‌شوند. همچنین نوشیدن آب در حال ناشتا برای تولید سلول‌های ماهیچه‌ای و سلول‌های خونی مفید است.

تسکین سوزش و درد معده

هضم غذا باعث ایجاد اسید زیاد در معده می‌شود. نوشیدن آب در صبحگاه باعث رقیق شدن اسید معده و جلوگیری از بالا آمدن آن به سمت مری و احساس سوزش در معده خواهد شد. با نوشیدن آب ولرم، بدن آماده‌ی پذیرش غذا می‌شود.

بهبود سوخت و ساز بدن

نوشیدن آب در صبحگاه به صورت ناشتا قدرت سوخت و ساز بدن را ۲۴ درصد افزایش می‌دهد. بالا رفتن سوخت و ساز باعث بهتر شدن کار سیستم گوارش می‌شود. بنابراین برای کاهش وزن باید آب فراوان بنوشید. با نوشیدن آب عملکرد روده‌ی بزرگ بهبود پیدا کرده، و مواد مغذی بیشتری جذب می‌شود، و هضم غذا سریع‌تر انجام می‌شود.

کم بودن آب بدن باعث ایجاد زودهنگام چین و چروک بر روی پوست می‌شود. محققان می‌گویند، نوشیدن آب ولرم در صبحگاه به صورت ناشتا باعث افزایش جریان خون و درخشندگی و شفافیت پوست می‌شود.

همچنین کمبود آب باعث کاهش رشد موها می‌شود، زیرا یک چهارم از وزن تار مو از آب است و نوشیدن آب به اندازه‌ی کافی باعث تغذیه بهتر مو می‌شود.

منبع

.

.

.

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی

Chinese (Simplified)SpanishFrenchHindiArabicTurkishPersianEnglish

Trending

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!